Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . mam problem z modelem G-Shock Gd-350 , modul 3403 .

Mianowicie po wymianie baterii na Renatę miesiąc temu , ponownie włączył sie battery indicator żeby wymienić baterię , dziwne. Ostatnia bateria Maxell też nie wytrzymała 1.5 roku według indicatora......

Miał ktoś podobny problem z G ? Może coś z modułem szwankuje bo bateria jest na pewno dobrego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria może być dobrego typu, ale niedobrej jakości. Często spotykam takie sytuacje w firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria może być dobrego typu, ale niedobrej jakości. Często spotykam takie sytuacje w firmie.

 

Czyli jaką wstawić jak problem nadal będzie się pojawiał ?

Myślałem że Renata jest "najlepsza"..., mama nadzieję że yo tam leży problem nie w module.

Rado S , spotykałeś taki problem już wczesniej w G ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaką wstawić jak problem nadal będzie się pojawiał ?

Myślałem że Renata jest "najlepsza"..., mama nadzieję że yo tam leży problem nie w module.

Rado S , spotykałeś taki problem już wczesniej w G ?

Tak mi przyszło do głowy, że po wymianie baterii warto spróbować zresetować moduł? A jeśli to nie pomoże, to zmierz napięcie na biegunach baterii - powinno być nieco powyżej 3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono Casio-maniaków!

Staruszek Casio W-59 przeleżał w sztufadzie w piwnicy wiele lat /myślę że z 15 jak nie lepiej/ bez baterii w temperaturze wyłącznie powyżej zera /10 w zimie, latem około 18-20/.

Myślałem ze już po nim ale po założeniu nowej baterii zadziałał. I tu dziwna sprawa jest, gdyż wyświetlane cyfry nie są idealnie czarne ale ich kolor jest w odcieniu sepii.Podobnie tło nie jest idealnie w odcieniu jasno-szarym tylko ma lekki odcień sepii.

Wszystko niby widać ale tak trochę w klimacie starej fotografii.

Przeczyściłem wszystkie styki i gumkę wyświetlacza alkoholem izopropylowym i nic się nie zmieniło z wyświetlaczem.

Moduł 590, bateria GP, wszystkie pozostałe funkcje działają, podświetlenie nie powoduje przygasania cyfr.

Ma ktoś z Was pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim.

Może ktoś miał taki sam problem z RISEMANEM jak ja. Miałem taki sam problem jak pierwsze posty tematu. Część "belek" wyświetlacza nie działa, o dziwo te same to u Autora na zdjęciach!! Wyświetlacz kupiony na allegro i wymieniony w domu na nowy. Działał jakieś pół roku i zgasły dokładnie te same "belki" na wyświetlaczu! WTF??
Dlaczego tak się dzieje i dlaczego te same belki?? Czy jest sens znów wymieniać na nowy?

Edytowane przez Snapy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim.

Może ktoś miał taki sam problem z RISEMANEM jak ja. Miałem taki sam problem jak pierwsze posty tematu. Część "belek" wyświetlacza nie działa, o dziwo te same to u Autora na zdjęciach!! Wyświetlacz kupiony na allegro i wymieniony w domu na nowy. Działał jakieś pół roku i zgasły dokładnie te same "belki" na wyświetlaczu! WTF??

Dlaczego tak się dzieje i dlaczego te same belki?? Czy jest sens znów wymieniać na nowy?

Wydaje mi się, że w takim przypadku obowiązuje dwuletnia odpowiedzialność sprzedawcy za towar niezgodny z umową. Ja bym się nie przejmował, tylko skontaktował ze sprzedawcą, czy masz odsyłać sam wyświetlacz czy cały zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Riseman ma już ponad 6 lat więc o gwarancji nie ma mowy.

Ale skoro zawsze gasną to same belki to może przez układ sterujący. Widze że nie tylko ja mam te problem. Czy może to wadliwe wyświetlacze, co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancje na wyświetlacz , który kupiłeś pół roku temu , jak twierdzisz  i to on podlega gwarancji. 

 

Tak to wadliwe wyświetlacze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli sam go wymieniałem?

Masz przecież odpowiedzialność sprzedawcy za część, a nie za usługę. To nie usługa została błędnie wykonana, tylko zakupiona część jest wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Czy da się wymienić tą czarną okrągłą ramkę? casio5_zps5ad8bbd7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzebuje oryginalny pasek do mojego nowego nabytku,albo choć taki który podejdzie p&p ktoś coś?

post-59240-0-86501400-1519311505_thumb.jpg

post-59240-0-95412100-1519311555_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z mudmasterem GWG znikl wyswietlacz i stanely wskazowki pytanie co to moze oznaczac dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak nagle czy przez dłuższy czas nie był używany? W sensie nie jest to na pewno głęboki Power Saving?

Daj mu może na początek trochę popatrzeć prosto w słońce.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1h walki założyłem do M5610 bransoletę. Oczywiście wcześniej nie sprawdziłem czy będzie pasować i teraz muszę ją skrócić. Zanim zabiorę się za próbę skrócenia chciałbym się Was dopytać w jaki sposób to zrobić. Z tego co zauważyłem są tam teleskopy. Zakładam, że wystarczy je wyciągnąć i skrócić. Chyba, że jest to inny mechanizm. Proszę podpowiedzcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Z tego co zauważyłem są tam teleskopy. Zakładam, że wystarczy je wyciągnąć i skrócić. Chyba, że jest to inny mechanizm. Proszę podpowiedzcie :)

Dokładnie tak, jak piszesz. :)

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zresztą zerknij sobie na mój filmik, gdzie skracam bransoletę do AWG-M100B (jest niemal identyczna) - regulacja długości bransolety idzie banalnie prosto. Tylko pamiętaj, że jeśli wyciągasz kilka ogniw, to wyjmuj równomiernie po obu stronach zapięcia, ponieważ inaczej zapięcie wypadnie Ci w złym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1h walki założyłem do M5610 bransoletę. Oczywiście wcześniej nie sprawdziłem czy będzie pasować i teraz muszę ją skrócić. Zanim zabiorę się za próbę skrócenia chciałbym się Was dopytać w jaki sposób to zrobić. Z tego co zauważyłem są tam teleskopy. Zakładam, że wystarczy je wyciągnąć i skrócić. Chyba, że jest to inny mechanizm. Proszę podpowiedzcie :)

 

Ja używam do jej skracania igiełki od szufladki do karty sim od samsunga. Idealnie się sprawdza.  B)

Poniżej wklejam filmik który ktoś kiedyś nagrał i na YT. 

https://www.youtube.com/watch?v=Z2z8tvCWmXM&t=59s

 

2:52min i 3:25min. ;)

 

Gość robi to trochę nieudolnie ale dobrze widać co i jak. Ja rozbierałem tą branzoletę w drobny mak, wszystkie ogniwa dwa razy nie wspominając już o przepinaniu z jednego kwadrata do kolejnego po kilkanaście razy także nabrałem wprawy ale za pierwszym razem przysparza trochę kłopotu to fakt.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem napisac że najlatwiej wybijakiem, ja też tak skracam.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew. Postaram się dzisiaj powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak nagle czy przez dłuższy czas nie był używany? W sensie nie jest to na pewno głęboki Power Saving?

Daj mu może na początek trochę popatrzeć prosto w słońce.

Hej dziekuje za odpowiedz ja go caly czas uzywam problem ze sloncem mieszkam w Norwegi a tu slonca nie bylo od 2 tygodni co to moze byc zabraklo pradu czy co 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziekuje za odpowiedz ja go caly czas uzywam problem ze sloncem mieszkam w Norwegi a tu slonca nie bylo od 2 tygodni co to moze byc zabraklo pradu czy co

Postaw go zatem pod silną lampką na parę godzin i zobacz, czy to pomoże. Jeśli nie, reklamuj u sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen sukces. 2h, odwrotnie założona bransoleta, skrócona o dwa ogniwa i wygląda świetnie. Bardzo dziękuję za pomoc.

post-79438-1520681545,6494_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.