Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pasek od wersji GW-7900 pasuje do GW-9400 ?

O, tu też spytałeś - niestety nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda bo biały i żółty są dużo tańsze w gw7900 od tych z gw9400 :(

Edytowane przez Szczurax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używanego g-shock'a można jakoś sprawdzić pod względem szczelności czy lepiej samemu rozebrać i porządnie złożyć ?

 

Pewnie jest gdzieś jakiś poradniku z rozkładaniem i składaniem ale siedzę z 30 min i nic pomocnego nie odnalazłem, jeśli znacie jakieś poradniki to poproszę o link.

 

edita

nie ważne z tym poradnikiem, 3s po napisaniu posta kliknąłem w podpis Tomka i:

 

 

świetny masz kanał kolego, sub

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

świetny masz kanał kolego, sub

Dziękuję za miłe słowo, ale w tym filmie nie znajdziesz tego, czego potrzebujesz. Ja montuję na nim jedynie elementy zewnętrzne zegarka nie ingerując w jego elektronikę i szczelność. Szczelność możesz na pewno bezinwazyjnie (bez zanurzania zegarka w wodzie) w serwisach Zibi (salony Time Trend). Natomiast jeśli nie masz podstaw, żeby sądzić, że zegarek jest nieszczelny, to nie wiem, czy jest sens, żeby robić test szczelności - najpierw zanurzyłbym go w umywalce. Jeśli po tym nie zaparuje, to w głębszej wodzie, np. na basenie itd. Generalnie jeśli nie ma jakiejś konkretnej przyczyny (podwinięta lub uszkodzona uszczelka), to zegarek nie powinien raczej stracić szczelności tak po prostu, bo tylko był eksploatowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też kilka filmów ze zmianą baterii

Aaaa, no faktycznie. Już zapomniałem, że je robiłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyty i zdezynfekowany, nie będę rozkręcał bo po 12h od mycia nie ma żadnych oznak nieszczelności (pierwsze zdjęcie ze zdjętą dolną osłoną)

GwIQ28t.jpg

PL3IumR.jpg

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Umyty i zdezynfekowany, nie będę rozkręcał bo po 12h od mycia nie ma żadnych oznak nieszczelności (pierwsze zdjęcie ze zdjętą dolną osłoną)

Fajny Rysiek - wygląda na ładny, niezamęczony egzemplarz. Graty. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy przy casio

G-Shock GST-W100G-1B

 

Można zmienić ten przedni ring? 
image_0_1.jpg

Czy dodatkowo jest potrzebna uszczelka? 

Znalazłem ten ring na stronie:
https://www.amazon.co.uk/G-Shock-L%C3%BCnette-Ersatzteil-schwarz-gst-w100g/dp/B0791M226V

Ale czy może są serwisy w PL które to robią i nie trzeba tego samemu ściągać?

Edytowane przez KuksonGarage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz i wymieniasz na taki sam który pokazałeś, usczelki nie potrzeba chyba że na metalowy byś chciał zamienić. Tutaj masz z wersji s100d ,ale możesz napisać wiadomość do sprzedającego czy Ci nie sprowadzi do twojego zegarka.

http://allegro.pl/bezel-obudowy-casio-gst-s100-d-gst-w100-d-oryginal-i7287256949.html

 

Będzie pasował na pewno, tylko kolor napisów inny jest. Wodoszczelność po tej operacji będzie zachowana.

_cfimg3756773010594387531.PNG_cfimg1313709318729488916.PNG

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może będzie pasował też do 100 G wygląda podobnie, ale musze się przyjrzeć.

Dzięki za podpowiedź.

 

Rozumiem, że zegarek nie straci wodoszczelności?

Edytowane przez KuksonGarage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zdjąć bransoletę w gw 3000 ?

Chce założyć pasek

Kręcę to śrubki się obracają

Kontruje to nie idzie odkręcić :)

Jakaś pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psiknij jakimś penetratorem pewnie się lekko zapiekło.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest wkręcona w drugą. Jedną musisz zblokować, a drugą odkręcać. Ja też miałem z tym problem w GW-2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali koledzy. Ew możesz zanurzyć na minutę we wrzątku.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie skracania bransolety w zegarku Casio. Kupiłem sobie Casio edifice 552d i chciałbym w nim skrócić bransoletę. Wiem, że muszę "wybić" takie bolce w kierunku, który wskazuje strzałka na bransolecie, ale zastanawiam się którędy później mam ten bolec tam wcisnąć? Od góry strzałki (żeby bolec się poruszał tylko w kierunku wskazywanym przez strzałkę)  czy jak wybiję go w kierunku strzałki to włożyć go i takim samym sposobem wbić spowrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Puncur i tomaliusz. Mam nadzieję, że bez tej podkładki z filmu się uda (spróbuję jakoś z dwiema deskami zrobić sobie podkładkę ze szczeliną), bo gość mocno narzeka, że to najtrudniejsza bransoleta jaką skracał. Mam kupiony dokładnie taki sam "bolec" jak na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem filmik, że ktoś to wybijał na kilku warstwach ręczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udało mi się skrócić bransoletę, ale mam problem z dobiciem tych bolców do końca. Nie moge ich już wcisnąć tak jak były fabrycznie. Niby nie wypadają, ale mam obawy, że w trakcie noszenia mogą nagle wypaść. Może doradzicie czy nosić tak czy lepiej niech leży w pudełku aż mi przyjdzie taki ten sprzęcik z Chin którym wcisnę je do końca (taka podstawka z pokrętłem chyba da radę? Na pewno wiecie o jaki przyrząd chodzi). Poniżej zdjęcia jak to wygląda.

 

fD9PVI3.jpg

YCcp6uj.jpg

XGVKzP4.png

 

 

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z oceanusem OCW T100.

Wskazuje mi czas z Tokio. Po wybraniu miasta Paryż (lewym dolnym zmieniam tryb a prawym dolnym ustawiam sekundnikiem według zewnętrznej koronki) sekundnik stoi w miejscu ale godzina, minuty i data wskazują ok. Co zrobić żeby zapamiętać to ustawienie (miasta i strefy czasowej) i żeby ruszył ten sekundnik (jak naciskam ponownie lewy dolny to wraca mi czas z Tokio?

Proszę o pomoc.

Z góry dzięki pozdrawiam Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z oceanusem OCW T100.

Wskazuje mi czas z Tokio. Po wybraniu miasta Paryż (lewym dolnym zmieniam tryb a prawym dolnym ustawiam sekundnikiem według zewnętrznej koronki) sekundnik stoi w miejscu ale godzina, minuty i data wskazują ok. Co zrobić żeby zapamiętać to ustawienie (miasta i strefy czasowej) i żeby ruszył ten sekundnik (jak naciskam ponownie lewy dolny to wraca mi czas z Tokio?

Proszę o pomoc.

Z góry dzięki pozdrawiam Marcin.

Początek tak, jak piszesz: najpierw krótko lewy dolny, aby przejść do World Time, następnie wielokrotnie krótko prawy dolny, aż sekundnik wskaże PAR, następnie przytrzymaj przez 2 sekundy lewy górny przycisk, aby przełączyć się pomiędzy czasem STD, a DST (teraz w lato oczywiście ustawiamy DST). Jak już ustawisz prawidłowo DST, po około 5 sekundach sekundnik powinien powrócić do wskazania ustawionego miasta domowego PAR. Aby zatwierdzić ustawienia, przytrzymaj prawy górny przycisk przez 3 sekundy. Sekundnik wskaże na chwilę tryb AM lub PM, zależnie od tego, jaki czas jest ustawiony, a następnie powróci do trybu timekeepingu z nowo ustawioną strefą czasową PAR.

 

Teraz należałoby ustawić prawidłowo datę i czas. Można bawić się manualnie i jeśli potrzebujesz, to Ci opiszę krok po kroku, jak to zrobić, ale jak masz już dobrze ustawioną strefę czasową, to wystarczy tylko manualnie odebrać sygnał kalibracji z nadajnika z Mainflingen w Niemczech i to powinno załatwić sprawę.

 

Aby uruchomić manualnie odbiór sygnału synchronizacji, w trybie timekeepingu przytrzymaj lewy górny przycisk przez 2 sekundy. Wówczas sekundnik najpierw na chwilę powędruje na "Y" (Yes - tak) lub "N" (No - nie) (w Twoim przypadku na "N", bo w ostatniej dobie z sukcesem się nie synchronizował), następnie na "R" (Ready - gotowy do odbioru sygnału) i po dłuższej lub krótszej chwili, jeśli tylko złapie sygnał kalibracji, sekundnik powędruje na "W" (Work - w trakcie odbierania sygnału). Jeśli sekundnik przestawia się co chwilę pomiędzy "W" i "R", oznacza to, że sygnał jest niestabilny i synchronizacja najprawdopodobniej nie powiedzie się. Właściwie zakończona synchronizacja powinna wyglądać tak, że sekundnik stoi długo (kilka minut) na "W", następnie na 5 sekund wskazuje "Y" i powraca do trybu timekeepingu, czyli sekundnik powraca do swojej pierwotnej funkcji wskazywania sekund czasu bieżącego. Największe prawdopodobieństwo odebrania sygnału z sukcesem jest w nocy, należy wówczas położyć zegarek na parapecie na oknie wychodzącym na zachód oraz tarcza zegarka powinna być skierowana godziną 12-tą w kierunku Niemiec.

 

Jeśli zrodziłyby się jeszcze jakieś pytania odnośnie tego modelu, daj znać - postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu kostki (moduł od 5610), zauważyłem, że nie mam dźwięków. Dźwięki niby nie są wyłączone. Podpowiecie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprężyna nie styka z deklem albo gdzieś wypadła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.