Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to podstawą jest G-9300GB, ramka z zielonymi kółkami z GY, a moduł z GW-9300CM. Wszystko w Zibi kupione.
Najbardziej by mi pasował wyświetlacz pół pozytyw/pół negatyw, w ten sposób, że kółka pozytyw, a reszta negatyw :) Byłaby trochę misja, żeby tak zrobić, ale jest to możliwe tylko wymaga czasu...
Czy ktoś kupował kiedyś jakąś folię kolorową przezroczystą, żeby zmienić kolor wyświetlacza? Taka folia z allegro do oklejania lamp samochodowych będzie ok czy raczej nie jest idealnie przezroczysta? Do zegara musi być super klarowna.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł przychodzi z LCD czy bez ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zamówić samą ramkę?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pasek i bezel z gb kółka z gy i moduł standard. Opisz od początku?

Pasek i bezel dokupione ? Koperta standard tylko udało się kółka z szybką zmienić czy cała koperta od gy ?

Patrząc teraz co sprzedajesz to widzę, była to cała wersja gb w której podmieniles ramkę i wyświetlacz czy caly moduł?


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł przychodzi z LCD.
Można zamówić samą ramkę.
Cały moduł podmieniłem bo zależało mi na radyjku, a reszta tak jak napisałem :P
Teraz jak patrzę to ten wyświetlacz jakiś taki mały mi się wydaje jak Roman obok niego leży, albo może to złudzenie.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy barwa podświetlenia w G z podświetleniem ledowym zależy od diody czy od folii na ekranie? Chcę zmienić wyświetlacz w gd-100 i zastanawiam się czy kolor podświetlenia zostanie po staremu czy będzie taki jaki nada mu nowy wyświetlacz.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na 90% będzie taki sam chyba, że przykleisz jakąś kolorową folię na front lcd.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak też sam podejrzewałem. Dzięki


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade w DW-6900 wyjąć plastik siedzacy pod szybką? Bo wygląda jakby był mocno połączony wewnątrz z kopertą.

Czy ktoś z Was zasklepiał dziurkę w kopercie pod śrubkę mocującą dekiel i nawiercał nową? Czym zasklepić i nawiercić? Pamiętam że @dwatch robił coś takiego ale czym i jak to już nie. @Dingo a Ty nie robiłeś takich rzeczy?

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę wyjąć plastik pod szybką, łatwo wychodzi. Co do gwintu sam chętnie się dowiem :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę wyjąć plastik pod szybką, łatwo wychodzi. Co do gwintu sam chętnie się dowiem :)

Widziałem że w kilku miejscach są przestrzenie i można podważyć śrubokrętem. Jak najlepiej to zrobić żeby nie uszkodzić? Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wypada jak przekręce kopertę i stuknę o stół ale delikatnie śrubokrętem na pewno pójdzie


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade w DW-6900 wyjąć plastik siedzacy pod szybką? Bo wygląda jakby był mocno połączony wewnątrz z kopertą.

Czy ktoś z Was zasklepiał dziurkę w kopercie pod śrubkę mocującą dekiel i nawiercał nową? Czym zasklepić i nawiercić? Pamiętam że @dwatch robił coś takiego ale czym i jak to już nie. @Dingo a Ty nie robiłeś takich rzec

Ja do przekręconych gwintów użyłem kleju typu kropelka-puściłem kropelkę w każdy z otworów,pogmerałem trochę igłą żeby nie zrobił się pęcherz na powierzchni i żeby klej dostał się do środka,po wyschnięciu użyłem śrubki o mniejszej średnicy jako gwintownika a później wkręciłem właściwą śrubę-trzyma jak cholera.Ewentualnie można jeszcze pilniczkiem usunąć nadmiar kleju z okolic otworów.

Jeden z kolegów używa Poxiliny a później nawierca-pewnie samo tym napisze ze szczegółami.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o poxilinie. Chciałbym aby gwint był na tyle mocny aby można póżniej wielokrotnie wkręcać śrubę.

Twoim sposobem na kropelkę możesz wykrecic, wkre ic ponownie i trzyma szczelnosc?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewa się i nie paruje ale ile wytrzyma wkręceń/wykręceń tego nie wiem :D .Generalnie Poxilina będzie chyba pewniejsza ale nie miałem czasu,żeby szukać modelarskiego wiertła o odpowiedniej średnicy...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie modzić tyle to gwintować nie będzie trzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo najlepszym rozwiązaniem będzie lutownica do plastiku.

Na gorąco wpuszczasz klej i po zastygnięciu wkręcasz wkręta.

Taki klej będzie bardziej elastyczny i podda się lepiej obróbce gwintowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech kiepsko to widzę bo słabo u mnie z czasem na takie operacje, narzedziami, wiertełkami modelarskimi, lutownicami i miejscem do takich zabiegów. Pewnie spròbuje po małej linii oporu domowymi sposobami a jak nie wypali to nową koperte zamówie.

Jest jeszcze opcja z wkręceniam śruby z większym gwintem ale automatycznie łeb teź będzie większy.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech kiepsko to widzę bo słabo u mnie z czasem na takie operacje, narzedziami, wiertełkami modelarskimi, lutownicami i miejscem do takich zabiegów. Pewnie spròbuje po małej linii oporu domowymi sposobami a jak nie wypali to nową koperte zamówie.

Jest jeszcze opcja z wkręceniam śruby z większym gwintem ale automatycznie łeb teź będzie większy.

 

A jaki zegarek robisz?


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-6900


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Klej nie będzie trzymał. Trzeba tulejować, ale bez tokarki ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba dawaj go do mnie na warsztat, mam poxiline i inne specyfiki wiertelka odpowiednie też się znajdą ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej nie będzie trzymał. Trzeba tulejować, ale bez tokarki ani rusz

IMHO za mały otwór aby tulejować, trzeba by było o wiele większy wyrąbać  ^_^

Dobry klej da radę, tam nie ma aż tak dużej siły docisku aby nie utrzymał dobry klej wtłoczony na gorąco  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba dawaj go do mnie na warsztat, mam poxiline i inne specyfiki wiertelka odpowiednie też się znajdą ;)

Maciek dzięki Zgadamy się jak wróce z urlopu.

 

Właśnie znalazłem chwilę aby ocenić zakres remontu w trupie DW-6900 i wychodzi, że:

- do nagwintowania conajmniej 3 jak nie 4 otwory mocujące dekiel

- szkło do polerowania na papierze i tlenkiem ceru

- muszę wypchnąć szkło w celu usunięcia drobnych osadów i pewnie łatwiej będzie polerować.

Średnica śrubki mocującej dekiel wynosi circa 1,35 mm. Maciek masz takie wiertełko lub mniejsze?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.