Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

No, dobra, a jakie symbole maja te uszczelki przyciskow? Gdzie szukac? Allegro?

Co do kapieli w oleju - pierwsze slysze.

Ile kosztowalaby mnie taka pelna operacja (z czesciami) u jakiegos zegarmistrza w Warszawie?

Kogos polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci raczej nikt tuta nie poda, bo raczej nie korzystamy z zegarmistrzów. A i większość z nich ma marne doświadczenie w naprawie G, lubią wymieniać tylko bateryjki.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Drugi na mój stół operacyjny wszedł Gulfmaster. Operacja dotyczyła tylko wymiany bezela ale w tym modelu nie idzie to łatwo.

 

 

 

Cała trudność polega na tym, że bezel jest przyklejony taśmą dwustronną, dodatkowo mamy wystającą koronke oraz metalowy pierścień, który usztywnia bezel.

Pierścień można zdjąć dopiero po zdjęciu bezela.

 

 

 

Ja zdejmowałem bezel od strony sensora, okazało się, że osłona jest tej klasy co w rangemanie czyli nie jest przymocowana do koperty, więc nie trzeba się nią przejmować. :)

Bezel jest tak mocno przyklejony, że trzeba przyłożyć na prawdę duża siłę, żeby go oderwać od kasety. Ja siłowałem się z tym z 7 min, żeby w ogóle zauważyć jakiś postęp.

 

 

 

 

 

Po zdjęciu bezela, pierścień schodzi bardzo łatwo i tak samo łatwo wkłada się go na nowy bezel.

 

 

 

Złożenie wszytko do kupy przebiega tak jak w przypadku zakładaniu każdego innego bezela.

Nie była to łatwa operacja i jak ktoś nie musi to nie polecam jej wykonywać

Niedługo mnie to czeka  ^_^

Chciałem tylko zapytać czy dawałeś nową dwustronną taśmę? 

Zostawiłeś starą (nie pozrywała się?), czy już bez taśmy założyłeś?

 

Edit:

Chociaż widzę na tym przedostatnim zdjęciu że ładnie została cała taśma na kopercie?  :)

Edytowane przez tomaliusz
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, taśma została i bardzo dobrze trzyma nowy bezel, nie ma potrzeby jej wymieniać :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze  :)

Mam nadzieję że u mnie też zostanie na kopercie a nie na np. bezelu  ^_^

Pewnie to też zależy od czasu, wieku zegarka, taśmy   ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku modelach spotkałem się z tą taśmą i zawsze zostawała na kopercie. Chyba jedyne co może się stać to może się przestać kleić po kilku wymianach bezela.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł bezel to zaczynamy  :)

1.jpg

 

Podobno bezel trudno schodzi, zobaczymy  ^_^

2.jpg

 

No i powiem tylko .... bułka z masłem  :P

Po dwóch minutach bezel zdjęty  :)

Rzeczywiście bezel jest mocno przyklejony (taśma super trzyma) i dość mocno dopasowany a sam metalowy ring nie daję wiele możliwości rozciągania samego bezela.

No ale nie taki diabeł straszny  ^_^

3.jpg4.jpg

 

Przykręcanie paska Wam oszczędzę  :D

Wyszło tak  :)

5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

 

Więcej zdjęć w innym dziale  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podszedłem do tego zbyt zachowawczo ale u mnie zdjęcie bezela trwało z 10 minut i myślałem, że 'połamię' kopertę, a bezel nie odejdzie ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, trzymał się bardzo mocno, delikatnie, stopniowo używałem siły do zdjęcia bo też bałem się że coś strzeli a dodatkowo przy zdejmowaniu opierasz siłę o szkło  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Wystarczy trochę podgrzać suszarką na przy

Edytowane przez Dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś przyszły slipki więc po przebraniu finalnie prezentuje się tak.  ;)

 

 

 

 

 

 

IMO wygląda świetnie, idealny zegarek na urlop i całe lato. Czerwona obwódka wokół tarczy pasuje do żółtych dodatków bardzo dobrze.

Cały proces renowacji też pięknie udokumentowany :)

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w innym dziale   :D

 

 

Również bardzo ładnie to wyszło :)

 

Jak to odrywałeś, od strony czujnika? Bez podgrzewania?

Zapierałeś się kciukiem o szkiełko przy odciąganiu?

 

A nie da się przypadkiem zdjąć samego plastiku bez odklejania stalowego ringu?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo ładnie to wyszło :)

 

Jak to odrywałeś, od strony czujnika? Bez podgrzewania?

Zapierałeś się kciukiem o szkiełko przy odciąganiu?

 

A nie da się przypadkiem zdjąć samego plastiku bez odklejania stalowego ringu?

Oczywiście od strony czujnika zaczynałem, lepiej od strony koronki się nie szarpać aby jej nie uszkodzić  ^_^

Nic nie podgrzewałem, bez przesady, taśma dobrze trzyma ale to przecież nie poxipol  ;)

Raczej opierałem się palcami wskazującymi o szkło bo kciukami odciągałem bezel  :)

Stalowy ring nie jest przyklejony  :huh:

Przyklejony jest bezel do koperty a stalowy ring jest założony na bezelu którego nie można zdjąć wcześniej przed oderwaniem samego bezela.

Ten stalowy ring wchodzi w rant (kanałek) na wierzch bezela, widać to na zdjeciu rzy napisie sensor (żółty bezel)

Wcześniej go nie zdejmiesz bo nie wygniesz na zegarku tak bezela aby go zdjąć  ;)

 

3.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście od strony czujnika zaczynałem, lepiej od strony koronki się nie szarpać aby jej nie uszkodzić  ^_^

Nic nie podgrzewałem, bez przesady, taśma dobrze trzyma ale to przecież nie poxipol  ;)

Raczej opierałem się palcami wskazującymi o szkło bo kciukami odciągałem bezel  :)

Stalowy ring nie jest przyklejony  :huh:

Przyklejony jest bezel do koperty a stalowy ring jest założony na bezelu którego nie można zdjąć wcześniej przed oderwaniem samego bezela.

Ten stalowy ring wchodzi w rant (kanałek) na wierzch bezela, widać to na zdjeciu rzy napisie sensor (żółty bezel)

Wcześniej go nie zdejmiesz bo nie wygniesz na zegarku tak bezela aby go zdjąć  ;)

 

O widzisz, o to chodziło.

Cały czas myślałem, że to ten metalowy trzyma taśma klejąca a tu jednak nie.

W sumie to trochę kiepskie rozwiązanie z przyklejeniem tego zamiast jakichś śrubek ale wygląda na to, że da się zmienić jakby co.

Dzięki :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

...

W sumie to trochę kiepskie rozwiązanie z przyklejeniem tego zamiast jakichś śrubek ale wygląda na to, że da się zmienić jakby co.

...

IMO przyklejanie bezela nie jest wcale potrzebne, śrubki też nie  ^_^

Bezel ładnie trzyma się na zegarku, precyzyjnie otaczając guziczki, sensor i wszystkie zakamarki, siedząc ciasno i dobrze przylegając.

Nie ma możliwości zdjęcia bezela nie odkręcając wcześniej paska, tych czterech masywnych imbusów  :)

1.jpg

Jak widać na powyższym zdjęciu z bezela na górze i dole wystają takie płaskie wypustki które wchodzą w środek paska, w jego kanałek i dodatkowo dociskają kopertę.

Nie wiem po jakiego grzyba jest ta taśma dustronno klejąca  ^_^

Bezel bez tego bardzo ładnie sztywno by siedział i ta taśma imo nic nie daję.

Po co to dali to nie wiem, przecież w innych g-shockacj jest podobne rozwiązane, jak trzymanie bezela poprzez przykręcony pasek.

Patrz Romana, śruby paska zabezpieczają też bezel, no bo inaczej zamiast tych przednich atrap powinny być też prawdziwe śruby  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki strasznie korcice tymi zegarami...ale ja dalej nie mogę się zdecydować czy gulfman czy rangeman;/

im wiecej patrze na gulfa tym bardziej ślinka mi cieknie;P  

chyba jednak coś ma w sobie ...co u rangemana mi brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci raczej nikt tuta nie poda, bo raczej nie korzystamy z zegarmistrzów. A i większość z nich ma marne doświadczenie w naprawie G, lubią wymieniać tylko bateryjki.

No to podsumowujac...

Bezel od Brazylijczyka, uszczelka okragla, 8 uszczelek pod przyciski, kapiel olejowa... zegarmistrz, ktorego nie ma.

Do tego szlfowanie szkielka.

Wyjdzie minimum 200-250zl

Do tego widze, ze prawy dolny przycisk szwankuje - nie moge wylaczyc REM.

 

No to zegarek idzie do szuflady.

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do czyszczenia GX-56 :) Myślałem,że syfu będzie więcej ale jak widać tragedii nie było. Słynne praktyczne śrubki uchwyciłem na zdjęciu nr. 2,3. Dobre rozwiązanie bo w Protreku takich śrubek nie miałem, więc odkręcenie śrubek w celu ściągnięcia plastikowej osłonki wiązało się z odkręceniem również dekla :/

 

6NukfNz.jpgw3sLyYG.jpgE1yf9Y3.jpgpf9PyeK.jpgEzrpWJy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie wygląda sytuacja ze śrubami/osłoną dekla w dw 004...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie Marcin, Ty i King? :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie Marcin, Ty i King? :D

A jednak :D tylko na chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mod ostatnio zrobiłem, ale myślę czy nie dać mu negatywa jednak :)
Jakiś super czytelny wyświetlacz mi się trafił, jeszcze nigdy nie miałem Casio z takim dobrym kontrastem, na żywo wygląda prawie jak hydromod.

post-78564-0-38283000-1469883280_thumb.jpg


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło :) też takiego chcę

Bezel i pasek od złotej wersji?


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda. Skąd masz zielone plastiki czy to zmodowany GY?

Wygląda na GY z wrzuconym pozytywem i zdjętymi napisami z bezela.

Z negatywem też będzie super.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.