Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślę, ale traktuję go głównie jako materiał poznawczy i lekcję pokory :)

 

P.S.

Dodam, że moduł pokazuje wskazania. Nie reagują jedynie klawisze.

Edytowane przez Negatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkoholem izopropylowym przeczysc styki przycisków może pomoże.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że największy problem to zakładanie tych pierścieni e-ring przy montażu klawiszy. Na 6szt, zostały mi 3. Fruwały po pokoju, jak muchy.

Co prawda korzystałem z jednego małego płaskiego wkrętaka i opuszki swojego palca.

 

 

2 pytania:

1) Czym Wy je montujecie? Jest do tego jakieś dedykowane narzędzie? Jakaś sprawdzona metoda?
2) Gdzie to można kupić? Czy tylko w Sochaczewie, czy też w ich salonie autoryzowanym w Poznaniu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że największy problem to zakładanie tych pierścieni e-ring przy montażu klawiszy. Na 6szt, zostały mi 3. Fruwały po pokoju, jak muchy.

Co prawda korzystałem z jednego małego płaskiego wkrętaka i opuszki swojego palca.

 

 

2 pytania:

1) Czym Wy je montujecie? Jest do tego jakieś dedykowane narzędzie? Jakaś sprawdzona metoda?

2) Gdzie to można kupić? Czy tylko w Sochaczewie, czy też w ich salonie autoryzowanym w Poznaniu?

 

Korzystam tylko z płaskiego śrubokręta. Cała sztuka to nie zdjąć tylko nie zgubić. I nad tym trzeba się skupić ☺

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj tak.

Weź to zabezpieczenie i trochę wazeliny technicznej. Przyklejona go do ścianki koperty na przeciwko bolca przycisku.

Przycisk wsun do koperty tylko żeby rowek na zabezpieczenie zrównał się z koperta i teraz możesz płaskim wkrętakiem wsuwać zabezpieczenie. Jeszcze nic mi nie wystrzeliło w kosmos takim sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakiś pomysł.

Powiedzcie mi tylko, gdzie szukać tych nieszczęsnych e-ringów w handlu.

 

P.S.

To jest fajne narzędzie:

https://cdn.mscdirect.com/global/images/ProductImages/0005816-11.jpg

 

Tylko gdzie i za ile...?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7410067899

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie to tym sposobem a za zaoszczędzone pieniądze z nie kupienia tej maszyny wypij parę dobrych piwek :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6zł za jeden e-ring? Cena wydaje mi się bandycka...

 

Z piwkami dobra myśl! IPA zawsze smaczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

6zł za jeden e-ring? Cena wydaje mi się bandycka...

To zależy, ile ich pogubisz podczas montażu. ;)

 

A na poważnie to marża sprzedawcy na tanich elementach jest zawsze wielokrotnie większa, niż na droższych, bo przecież obsługa takiego elementu jest taka sama (utrzymanie na stanie, zamawianie, pakowanie do wysyłki, wystawianie aukcji itp.), a zarobek proporcjonalnie dużo niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie smarowałem ich smarem silikonowym i głównie dlatego latały. Trudniej zakładać, niż wyjmować.

 

Sprawdzę w serwisie Zibi (w Poznaniu), czy gość ma te e-ringi. Może ma bardziej sensowną cenę.

 

P.S.

W serwisie Zibi w Pniu, chcą za 1szt 15zł. Tak więc dziadek (db 150zł) ląduje w koszu.

Edytowane przez Negatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dziadek (db 150zł) ląduje w koszu.

Nie wiem czy nie za późno... ale w głębokiej młodości też pogubiłem "zawleczki"

Dorabiałem je z drutu miedzianego 0,5mm2. Taki typowy tele-informatyczny (skrętka ,krosówka, domofonowy).

Robiłem z niego malutkie oczka w krztałcie litery C i sklepywałem na blaszkę. Potrzebna jest tyko dobra pęseta do ściśnięcia (żeby potem zacisnąć taką "zawlkeczkę" na trzpieniu przycisku).

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up:

Może i nie za późno (czeka w poczekalni), ale nie mam na takie zabawy cierpliwości, ani nerwów... ;)

 

Chciałem "dziadka" potraktować, jako materiał szkoleniowy. Mam świeżego m5610 i póki co śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy uszczelki od DW-50XX, i GW-M5610 różnią się od siebie, czy to ten sam rozmiar i grubość?

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się rozmiarem. 

Dzięki :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się pozbyć białej farby z napisów na brazylijskim aftermarkecie tak, by nie uszkodzić samego bezela? ;)

 

t2nsMPc.jpg


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może zbędny przycisk funkcji do GW-500, MTG-900 lub któregoś modelu z tych rodzin? Może być używany.

Edytowane przez lemonln

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.