Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

neixet

Jak zrobic pasek:)

Rekomendowane odpowiedzi

Klasunia paseczki :shock: Gratuluję fachu w rękach, Mrówce i Korbie konkurencja rośnie pod bokiem :twisted:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi miło, chociaż nie mam zamiaru robić nikomu konkurencji :)

chciałem sie tylko przekonać, czy potrafię zrobić fajny pasek, no i teraz nie wiem na który się zdecydować :), bo powstały dwa kolejne

 

post-7180-0-63164400-1330691999.jpg

img3366sz1.jpg

img3373rp4.jpg

post-7180-0-45353500-1330692003.jpg

img3376lr8.jpg


Pietro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny choć szlufka zbyt szeroka - Ludzie czy nie macie innych zegarków niż Seiko :roll: , ale paseczek smaczny :!:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy, mamy, inne seiko :) ale ten jest ulubiony

a ze szlufką to taki "zamysł artystyczny" - długość paska dobrałem do swojej ręki tak, aby nie była potrzebna druga szlufka, a z jedną chudą wyglądał "łyso"


Pietro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo. W opisie jest, że brak gładkiego lica, więc powierzchnia tej skóry to pewnie taki ''zamsz'' Ale tak do końca to pewny nie jestem. Ze skóra jak z kobietą. Trzeba sie przyjrzec, pomacac, pomiętolic i dopiero ocenic czy się nadaje :twisted: :)


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak panowie wykończyć te brzegi po sklejeniu? Tzn. tak żeby nabrały czarnej barwy, były takie "zaklejone"(należy przypalić, czy co?). No i przy pomocy czego nadać skórze taką mięsistość? Coś z domu się nada, czy raczej jakieś konkretne preparaty stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po sklejeniu poleruj papierkiem ściernym, albo o deseczkę, robi się gładkie i świecące ( u mnie nie zawsze)

A co do czarnych krawędzi kup sobie lakier do skór i zamaluj <_<


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę<_< właśnie mam w planach się zabrać za jakieś paseczki o ile czas pozwoli i warunki będą sprzyjające:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Po szydło/szpilorek, maszynkę do wycinania rowków, czy przyrząd do pocieniania skóry (jeśli komuś potrzebny) zalecam udać się do birkashop.pl

Narzędzia wychodzą drożej, ale jakość np. szydeł jest o wiele lepsza, niż tych dostępnych w hurtowniach szewskich. Plus: posiadają w ofercie narzędzia których gdzie indziej nie widziałem. Mają też dosyć przyjemną roślinnie garbowaną 2mm skórę.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POwitoł

Po szydło/szpilorek, maszynkę do wycinania rowków, czy przyrząd do pocieniania skóry (jeśli komuś potrzebny) zalecam udać się do birkashop.pl

Narzędzia wychodzą drożej, ale jakość np. szydeł jest o wiele lepsza, niż tych dostępnych w hurtowniach szewskich. Plus: posiadają w ofercie narzędzia których gdzie indziej nie widziałem. Mają też dosyć przyjemną roślinnie garbowaną 2mm skórę.

 

Jeżeli chodzi o narzędzia to birkashop jest bardzo dobra tak jak kolega napisał mają dużo różnych dziwnych narzedzi, ale skórę mają drogo w porównaniu do tego ile ona w kosztuje u garbarzy. Trzeba jednak przyznać że jest dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Co do skóry prawda niestety.

Nie znalazłem do tej pory równie dobrej (z tą praktycznie wszystko można zrobić) która, co równie ważne, przy kolejnych dostawach zachowywała by się podobnie. Uczenie się coraz to nowej skóry bywa męczące, stresujące... i kosztowne :lol:


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy będzie to pomocne, ale dużo fajnych narzędzi do obróbki skóry jest na tej stronce.

 

http://szewex.pl/sklepnowy/index.php

 

Strona dedykowana szewcom, ale skóra to skóra.

 

He he nieźle, mojemu koledze reklamę na forum robisz :rolleyes:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę błądziłem szukając odpowiedniego tematu, więc postanowiłem odgrzać ten.

 

post-45208-0-96162800-1386975118_thumb.jpg

 

Mój pierwszy hand made od ekipy ze sklepu juchcik.pl

Kolor bardzo nietypowy, ale gęba sama się cieszy na widok tego paska :)

 

Jako że tutoriali nigdy za wiele, poniżej link do facebookowego albumu z powstawania: 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=715119321839019&set=a.713937648623853.1073741829.529784230372530&type=1&theater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "pierwszy raz jest najważniejszy"  . teraz już samo poleci.  

P.S Fajny ten łosoś , wcześniej gdy nie widziałem opisu , myślałem że to jakaś anakonda :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nic, po swietach bedzie z karpia :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szyty ościami. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat prozaicznym pytaniem: jaką długość nici potrzeba do przeszycie dookoła jednej części paska? Zakładając, że dłuższa część ma 12cm. x 2cm., obwód to 28cm. Pomnożyć to 3 razy i powinno być ok? Cztery razy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np dokładnie nie obliczam tego- zawsze biorę długiść nici ok. 5,5 dł na jednen bok paska- czyli jak przeszywam dłuższą część paska- tą z dziurkami po obwodzie paska to biorę 11 długość paska- nigdy mi nie zabrakło nici- zawsze zostaje z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze ktoś ma sposób na obliczenie długości nici, to chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt pewnie tego dokladnie nie wylicza.

7-8 dlugosci paska w zupelnosci wystarczy.

Po tym jak uszyjesz jeden zobaczysz ile ci zostalo I jak uznasz ze za duzo to nastepnym razem wezmiesz mniej 

Ale lepiej jak troche zostanie niz jak ma zabraknac.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.