Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: Chronos-Art. Nowe wyzwania!

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, nikt nam, forumowiczom nie będzie dyktował niczego, ale  ... właściwie po co tyle jadu ? Niech Pan Szymczyk spokojnie rozwija swoje firmy i życzmy mu sukcesu!  Chronos-Art. ma ambicje tworzyć zegarki luksusowe i bardzo dobrze, bo takich w ofercie innych polskich producentów po prostu nie ma. Ze rynek polski jest na luksus za mały? Świat jest globalny ... skoro za granicę sprzedaje Xicorr, Vratislavia czy Gerlach, to i Pan Szymczyk sobie poradzi ... a dla klienta spoza Polski nie będzie już tak drogo! :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz przesada w drugą stronę mnie zirytowała, nie jest fajnie kogokolwiek wyganiać czy zniechęcać do forum, bo się pomądrzył, tym bardziej osoby robiącej zegarki. Po to tu zaglądam, żeby takie działalności poznawać i o nich poględzić, żeby takich ludzi poznawać. Tak to z reguły działa, że aby jedni mieli o czym ględzić, ktoś musi coś zrobić, a jak się coś zrobi, to komuś się nie spodoba.

 

Szkoda że łatwiej niektórym iść w pyskówkę niż coś opowiedzieć, ale co zrobić, nie z każdym spotkanym muszę od razu obalić halbę, niemniej kibicuję, chciałbym żeby się wypominanym marką udawało, chciałbym móc dalej krytykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panom nicon i Marek JP IV współczuję....

inicjatywie kibicuję, będę śledził rozwój wypadków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Bartek Szymczyk, właściciel marki Leon Prokop i Chronosart, zamieścił bardzo emocjonalne wpisy. Zamiast takich wpisów może lepiej byłoby napisać coś wskazującego na profesjonalizm całego przedsięwzięcia i uwiarygodniałoby firmę?

 

Ani na fb, ani na stronie leonprokop.pl nie ma jakichkolwiek informacji o firmie. Nie wiadomo, czy jest to spółka ujawniona w KRS, czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą. Brak adresu siedziby firmy, brak nr NIP, REGON. Trudno nawet te dane znaleźć w sieci. Czy firma w ogóle jest zarejestrowana? Na stronie podano tylko nr telefoniczny. Wygląda to bardzo słabo......

Wg mnie kupowanie czegokolwiek z tej firmy w oparciu o informacje udostępnione przez jej właściciela, to jak kupowanie kota w worku.

Właściciel musi przemyśleć swoje postępowanie w zakresie uwiarygodnienia swojej działalności, która powinna się sprowadzać nie tylko to internetowej zachęty do zakupu zegarków, ale również do otoczenia klienta opieką na wypadek konieczności serwisowania zegarków. Czy firma w ogóle przewiduje taką działalność? Jeżeli tak, co powinno być oczywistością, to powinny zostać udostępnione (np. na stronie lub na fb) informacje gdzie mieści się serwis zegarków. Gdzieś w Katowicach, sądząc po treści zakładki http://leonprokop.pl/kontakt.html? W Łodzi - tak jak to miało miejsce w starym Chronosart? A może poza granicami kraju? 

 

Na dzisiaj (mam nadzieję, że to się zmieni), w świetle ww. okoliczności, uważam, inaczej niż niektórzy koledzy, że nie ma czego bronić, ani komu kibicować w rozwoju marki.

 

Jeśli chodzi o zegarki sygnowane logotypem Chronosart, to jest w sieci dosłownie kilka zdjęć dwóch modeli. Miała być uruchomiona strona internetowa chronosart.pl do końca czerwca. Niestety do dzisiaj nie działa.

Dotrzymywanie terminów jest bardzo ważne. Czy z innymi deklaracjami firmy będzie tak samo, jak z deklaracją uruchomienia strony? My word is my bond.... Od tego należy zacząć, a nie od emocjonalnych reakcji na wpisy forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie norbie, każdy kto jest zainteresowany nie ma problemu ani ze spotkaniem ani z fakturą vat czy paragonem (wystawiamy na każdy zegarek), otrzymaniem wszystkich danych firmy- to, że nie ma adresu na stronie www to oczywiste - ja jestem producentem i nie mam "saloniku" z wystawą, a w pracowni nie przewiduję odwiedzin Klientów, bo nie ma tam na to miejsca. Buduję sieć dystrybucji i to w nich będzie się można spotkać, przymierzyć i kupić - jeśli chce Pan zobaczyć zegarek to są w salonie w Złotych Tarasach w Warszawie. Zapewniam, że firma działa legalnie co zresztą można sprawdzić w CEiDG.

W związku z wieloma radami - obecnie wyłączam się z dyskusji i wątek niech trwa w najlepsze ku uciesze niektórych.

Numer telefonu, stronę www czy adres email są Państwu znane - więc w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Dziękuję za miłe słowa i za dobrą krytykę - niestety nie mogę opisywać zegarków - ponieważ temat nabrałby komercyjnego charakteru co jest niezgodne z regulaminem.

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, 

 

Jeśli jest Pan otwarty na opinię innych, to sugeruję zatrudnić specjalistę/ów od PR. Nawet jak się Pan stara zachować odpowiedni poziom, to jednak w którymś momencie to nie wychodzi. Przykład ostatniego posta - z jednej strony wycofuję się Pan z komentarzy, a jednak na końcu posta dorzuca Pan kolejnej oliwy do ognia.

 

Mądry człowiek akceptuje swoje wady, nie każdy jest dobrym krasomówcą. Proszę otoczyć się specjalistami a nie robić wszystko samemu - kontakt z klientem jest w dzisiejszych czasach niezmiernie ważny (zawsze był, ale my użytkownicy zwracamy na niego coraz większą uwagę) a konkurencja nie śpi. 
Zegarki są dla mnie stosunkowo nowym tematem, alej jest to rozumiem ta branża, w której marka i jej wizerunek ma niesamowity wpływ na decyzję zakupowe. Udzielaniem się tutaj w temacie osobiście w mojej opinii Pan sobie bardziej szkodzi niż pomaga. 

 

Rada jest szczera, od kogoś z boku, kto nie ma subiektywnego podejścia do Pańskich marek - nie znałem ich obu wcześniej i nie miałem żadnych uczuć zanim nie przeczytałem tego tematu. Po przeczytaniu czuję delikatne rozczarowanie. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze ten temat podąża w niewłasciwym kierunku..

 

Zamiast rozmawiać o stronie technicznej, wizualnej, planach, propozycjach itp interesujących każdego zegarkomaniaka szczegołach-przeradza się w 'pyskówkę'.

 

Kilka zdjęć 'warsztatowych', kilka faktów technicznych, wiele by zmieniło...na plus.

 

Wszyscy czekają w koncu na polskie zegarki naręczne :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skomentować wypowiedź pana Szymczyka ale się powstrzymam żeby nie podsycać niepotrzebnie atmosfery. W kwestii legalności- strona www.leonprokop.pl de facto jest sklepem internetowym, działającym niezgodnie z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek... (tu wszyscy jesteśmy na Ty) zawsze możesz wyprodukować dwa modele testowe, które trafią do recenzji kogoś znanego z bycia bezstronnym na tym lub innym forum - czyli raczej osoby prywatnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Polskie marki mogą mieć rację bytu. Są na pewno ludzie, którzy nie chcą mieć na ręku tego samego co wszyscy. Zamiast Tissota czy Certiny, które ma na ręce co drugi Ziutek wybiorą właśnie coś takiego jak Leon Prokop, Chronos-Art., Balticus, G.Gerlach czy Xicorr.

 

Co jest nie tak ze sklepem? Chodzi o regulamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi o regulamin, każdy prowadzący sprzedaż na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa/przedsiębiorcy/ w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej/ tzn.prowadzący sprzedaż przez internet/ jest zobowiązany do podania regulaminu sklepu. To jest obowiązek ustawowy sprzedawcy. Jednym z punktów regulaminu jest podanie danych rejestrowych firmy/o czym wspominał kolega Norbie/ w tym adresu do korespondencji, wskazanie praw konsumenta itp. To wszystko nakazują sprzedawcy odpowiednie ustawy. Firma L.Prokop tych warunków ustawowych nie spełnia-ot wszystko.W sensie prawnym nie jest to strona internetowa tylko sklep a wiec podlega stosownym ustawom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie twierdzę, że LP jest idealny i na pewno warto zlikwidować niedociągnięcia ( w tym formalne) 

Ale miałem okazję poznać Bartosza Szymczyka ( był zresztą na spotkaniu klubowym ) i mam wrażenie, że jest spokojnym, uczciwym i rzetelnym człowiekiem.

Dlatego apeluję do wszystkich mniej hejtu więcej konstruktywnej krytyki bo warto wspierać raczkujący polski biznes zegarkowy. Właśnie dlatego dzieciom się więcej wybacza niż dorosłym bo chce się je wychować, uczyć i wesprzeć. Na przyszłość.

Tylko tyle i aż tyle.

 

Nawet jedna z firm pomimo zdeklarowanej niechęci ( że tak to delikatnie ujmę ) do KMZiZ włącznie z kierowaniem spraw o wpisy na forum do prokuratury ( co zresztą zostało przez rzeczoną prokuraturę odrzucone ) jest nadal wspierana i się promuje na forum. Właśnie z tego względu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Odpowiadając na apel Prezesa i w ramach konstruktywnej krytyki - przykład jak Słowacy profesjonalnie reklamują swój raczkujący biznes zegarkowy:

http://biatecwatch.com

Świetnie przygotowana strona. Biatec oferuje zegarki od 1380 euro do 1480 euro.

Zwróćcie uwagę na zakładkę "craftsmanship"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Kilka zdjęć, prostych informacji, które sprawiają, że chce się ten zegarek po prostu mieć, bo ciekawi, inspiruje... Osobiście z zafascynowaniem przegladnąłem stronę. Pełen profesjonalizm, świetne podejście marketingowe.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Strona internetowa miała działać od czerwca. Nie działa. Na fb ostatnie info z 9 lipca br. I to chyba byłoby na tyle...... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee no spokojnie, wrzesień jest zaraz po czerwcu ;) ja dzisiaj miałem wiertać, a siedzę i z córka flinstonów w tv oglądam, tak to już jest z robotą w wakacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet 2017 trwa na dobre. Coś drgnęło? Strona nie działa nadal i raczej nikt tam nie zaglądał od zeszłego roku. Czy zegarki Chronos-Art są gdzieś w sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczne tak, coś pokazuje na fb ale nic poza tym. Zegarek nie powala a cena moim zdaniem z kosmosu- 5800zł bo na tyle pan Szymczyk wycenił swój Chronos-art z tarczą w emalii, z mechanizmem eta 2801.W tej cenie jest np limitowana Stowa na 2804 i jeszcze zostanie z 200eur, a nawet nowa polpora  i prawie 1200zł w kieszeni, o Hamiltonie Khaki pionier na tym samym mechanizmie nie ma co wspominać. Można go nabyć za ok 400eur. Nie widzę usprawiedliwienia w tak wysokiej cenie, zrobienie tarczy emaliowanej nie usprawiedliwia tej ceny, a cała reszta łącznie z mechanizmem na pewno nie. Takie np. Seiko Presage limited 60-th anniversary/1000szt na cały świat/ jest do kupienia za ok 8500zł  także tarcza emalia a to chronograf z górnej półki,z własnym in-houseowym kalibrem gdzie zegarek po zakupie nie traci mocno na wartości, jest można powiedzieć inwestycją z dużym potencjałem zwrotu w przyszłości bo to jednak jest marka rozpoznawalna a tu różnica- raptem 2800-3000zł o co najmniej 3 klasy prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tropem to Seiko na które się powołujesz jest również za drogie o jakieś 2k - bo dla mnie to co przytaczasz to bełkot marketingowy, Suma to nie rusza, a płotka wszystko zeżre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie dawno było cicho ale po Chronosie, który robił Paweł słuch zaginął. Może były niedorobki ale widziałem kilka zegarków na żywo i tp była piękna robota .


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tropem to Seiko na które się powołujesz jest również za drogie o jakieś 2k - bo dla mnie to co przytaczasz to bełkot marketingowy, Suma to nie rusza, a płotka wszystko zeżre ;)

Można tak do tego podejść że seiko jest za drogie, ba można powiedzieć czemu nie jest tańsze ale porównując tylko mechanizmy obu zegarków to jest przepaść między nimi z technicznego skomplikowania obu mechanizmów, a gdzie postrzeganie marki.

Gdzie jak nie w zegarkach cena jest odzwierciedleniem marki a marka=prestiż

A tu mamy wysoką cenę zegarka z bądź co bądź prostym mechanizmem, nieszczególnie wyrożniającym się  desingiem i brak marki/zostala tylko nazwa po P.Jankowskim/

Dobry marketing na tym właśnie polega, że wchodząc z nowym produktem/marką/ dobiera się cenę w ten sposób aby wpasować się w segment danego produktu jednocześnie podkreślając indywidualność produktu bez zabijania go ceną bo w ten sposób można konkurować z innymi już będącymi na rynku i pozyskać kupujących którzy i tak będą porównać takie same produkty. Nie od dziś wiadomo, ze cena czyni cuda ale w l.prokop alias nowy chronos art  zdają się o tym nie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Wam się nie znudziło?

CAFCA4D5-6221-49BF-98BF-198D586819FB_zps


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krytykuj lepiej bo janusz biznesu cię do sądu poda :D.

to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Wam się nie znudziło?

 

Ale ten model to chyba jeszcze dzieło pana Pawła z przed przejęcia firmy?

To zupełnie coś innego co zostało przez LProkop pokazane i wycenione na ich stronie na fb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczne tak, coś pokazuje na fb ale nic poza tym. Zegarek nie powala a cena moim zdaniem z kosmosu- 5800zł bo na tyle pan Szymczyk wycenił swój Chronos-art z tarczą w emalii, z mechanizmem eta 2801.W tej cenie jest np limitowana Stowa na 2804 i jeszcze zostanie z 200eur, a nawet nowa polpora  i prawie 1200zł w kieszeni, o Hamiltonie Khaki pionier na tym samym mechanizmie nie ma co wspominać. Można go nabyć za ok 400eur. Nie widzę usprawiedliwienia w tak wysokiej cenie, zrobienie tarczy emaliowanej nie usprawiedliwia tej ceny, a cała reszta łącznie z mechanizmem na pewno nie. Takie np. Seiko Presage limited 60-th anniversary/1000szt na cały świat/ jest do kupienia za ok 8500zł  także tarcza emalia a to chronograf z górnej półki,z własnym in-houseowym kalibrem gdzie zegarek po zakupie nie traci mocno na wartości, jest można powiedzieć inwestycją z dużym potencjałem zwrotu w przyszłości bo to jednak jest marka rozpoznawalna a tu różnica- raptem 2800-3000zł o co najmniej 3 klasy prestiżu.

Tak czytam i nie wiem co chciałeś napisać.

Dla przykładu 2824 wkładają do zegarka za 1k i za 15k. A roznica w w markach to przepaść.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.