Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Akism - przecież Patek to nie jest żaden aj waj jeśli chodzi o wykonanie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akism - przecież Patek to nie jest żaden aj waj jeśli chodzi o wykonanie.

Zgadzam się.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, oglądałem ostatnio dokładnie trochę Patków produkowanych od lat 2000 do współcześnie i w niektórych przypadkach jakość np. tampondruku na tarczy jest wręcz taka sobie, nie mówię już o detalach takich jak indeksy. No ale magia marki itp... :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

emiel, ostatnie zdjęcie to czysty czad! Mam nadzieję, że jeszcze pokusisz się o kilka następnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem złotego Nautilusa u kolegi i wykonany był bardzo dobrze w moim mniemaniu ..Lupki nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem fajny plan. Posiadać HEQ+Hi-Beat+Spring Drive. Niestety, musiałem to zrewidować - byłem dzisiaj na przymierzaniu SD...godzinę prawie nim się bawiłem. Jednak dwie rzeczy mnie odrzuciły (jedna mocno). Ten zegarek jest kompletnie cichy! Sprzedawca uważał to za zaletę, ja niestety niekoniecznie. Druga i to ta ważniejsza sprawa - po obcowaniu dłuższą chwilę, jednak nie podoba mi się dziura z poziomem "naładowania". Na dłuższą metę by mnie mocno to irytowało. Pan sprzedawca oczywiście nie omieszkał polecić mi Credora, który ma ten wskaźnik z tyłu zegarka - niestety, nie jestem na tyle zamożny, by sobie pozwolić na ten model. Wybór więc padł na co innego. Przymierzałem i jakoś tak do mnie przemówiło. Co, to pokażę w weekend, bo na stanie był tylko model wystawowy, na jutro będę miał swój. Musiałem działać szybko, póki kobieta na wyjeździe służbowym. Tym samym, kończę zakupy GSów - mam co chciałem.

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Emiel pozytywnie zakręcony :) w mojej głowie tez byl (jest) podobny plan ;)

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Po prostu GSy to moja bajka; design,pozorna prostota, brak przepychu i prawie zerowa rozpoznawalnosc. Co do kolejnego zakupu,to zrezygnowanie z SD popsulo mi cala koncepcje budowania kolekcji. No nic,przynajmniej bede mial chyba najbardziej klasycznego,wspolczesnego GSa. Poza tym,bedzie na koniec roku jeszcze jeden GS,bo dostalem swietna znizke na kolejny zakup. Ale o tym innym razem. Póki co,czeka mnie randka z klasykiem ;)


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej zwolenników GS ..miłe.Dla mnie te zegarki mają w sobie wiele uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł nowy aparat, którym da się robić makro, więc jakieś tam poglądowe zbliżenia mogę zrobić. Faktura tarczy po obejrzeniu z bliska powaliła mnie na kolana.

 

Ale foty.

Szczegóły również niczego sobie. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Założyłem dzisiaj swojego GS'a, bo musiałem się ładnie ubrać. Mam z nim mały problem, bo na co dzień ubieram się jak łajza i dlatego tak rzadko wskakuje na nadgarstek ;)

post-64114-0-98762000-1487604633_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet podobnego miałem w weekend (SBGH001). Oddałem jednak z powrotem do sklepu i zamówiłem inny model, bo nie gadał do mnie :D

 

P.S. Musisz zmienić styl ubierania w takim razie. Szkoda, by zegarek marnował się w pudle. O ile dobrze widzę, to ta sama koperta, co w SBGJ021 - naprawdę wygodnie leży. 

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Myślę, że to ta sama koperta i rzeczywiście leży super wygodnie, szczególnie, że bransoletę udało mi się dopasować idealnie. Do mnie SBGH001 również nie zagadał, właśnie ze względu na profil koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o bransolecie GS? Wyglada mega elegencko. Wygodna jest w codziennym uzytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodna,nie jest sztywna i ma jednostronne zapięcie co lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o bransolecie GS? Wyglada mega elegencko. Wygodna jest w codziennym uzytkowaniu?

 

Jedyną wadą bransolety i zapięcia w GS jest brak jakiejkolwiek regulacji - wszystko inne jest najlepsze z jakim miałem do czynienia, jeśli chodzi o wygodę. Brak jakichkolwiek ostrych krawędzi, wszystko subtelnie spolerowane, wersja 5-częściowa jest delikatnie elastyczna dzięki czemu doskonale dostosowuje się do kształtu ręki również w ruchu, klamra od spodu długa ale niewyczuwalna, na zewnątrz malutka, nie psująca widoku ogniw i nie ciążąca pod nadgarstkiem jak niektóre konkurencyjne, przód klamerki delikatnie podniesiony żeby nie rysować ogniwa pod nim. Najwyższa jakość ale mimo wszystko podporządkowana funkcjonalności. Kliknięcie zapięcia zawsze takie samo, zawsze idealne, rozpięcie bardzo łatwe ale nigdy przypadkowe. Noszenie np. aktualnej bondowskiej od Omegi to przy tym męczarnia.

Trochę czasu i pracy trzeba poświęcić żeby ją dobrze dobrać rozmiarowo ale w komplecie są półogniwa a montaż na śrubki+pin więc technicznie nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na przymierzaniu SD...godzinę prawie nim się bawiłem. Jednak dwie rzeczy mnie odrzuciły (jedna mocno). Ten zegarek jest kompletnie cichy! Sprzedawca uważał to za zaletę, ja niestety niekoniecznie. Druga i to ta ważniejsza sprawa - po obcowaniu dłuższą chwilę, jednak nie podoba mi się dziura z poziomem "naładowania".

Jest cichy i rzeczywiście budzi to niepokój - ani nie tyka, ani nie cyka, ani nie buczy... po prostu nie żyje ;-) Wydaje mi się że hipnotyczny ruch wskazówki sekundowej to jednak rekompensuje, to dla niej bym się decydował na zakup wersji SD.

Zgadzam się też co do "dziury". W dodatku wskaźnik pokazuje na odwrót - do góry jest pusty, w dół pełny.

 

Wcześniej też myślałem że srebrne wskazówki na białej tarczy wymagają wysiłku przy odczytywaniu, ale miałem okazję poobracać na wszystkie strony w sklepie i zrewidować ten pogląd. Wskazówki są tak wykonane, że w naturze są bardzo czytelne.

 

Zacne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na forum ten model rządzi..Jest go najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bo jest jednym z najładniejszych GS'ów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na forum ten model rządzi..Jest go najwięcej.

Wcale się nie dziwię.

Jeśli miałbym kupić "klasyczny" model to pewnie padło by na niego.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest jednym z najładniejszych GS'ów :)

Dokladnie, bo najladniejszy jest ten :)

post-48316-0-28636100-1487970832_thumb.jpgpost-48316-0-54894500-1487970875_thumb.jpgpost-48316-0-51024400-1487970894_thumb.jpgpost-48316-0-74520500-1487970915.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.