Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wszystkim dzięki bardzo za miłe słowa!

Zdjęcia na bieżąco będę wrzucał  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Fajna wizualizacja SD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna wizualizacja SD.

 

Jak dla mnie przerost formy nad treścią. Dobrze, że mnie nie stać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna wizualizacja SD.

 

 

 

Dzięki za filmik - jestem totalnym antytalenciem w kwestiach mechaniki itp, a tu mi się sporo rozjaśniło. tylko mam jednak pewne pytania.

Z tego co zrozumiałem ruch wskazówki sekundowej jest spowalniany i faktycznie regulowany przez elektromagnesy, a siła spowalniania, czyli także precyzja chodu polega na porównaniu z częstotliwością drgania elementu kwarcowego.  Potem na filmiku pojawia się element IC, który zczytuje dane z obu elementów (kryształek kwarcu i elektromagnes) i tak określa siłę elektromagnesu, żeby wskazówki poruszały się w sposób zgodny z częstotliwością drgań kwarcu. Dobrze to odczytałem?

Czym jest ten IC - czy to jest swojego rodzaju procesor? Urządzenie elektroniczne? Jak on jest zasilany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dzięki za filmik - jestem totalnym antytalenciem w kwestiach mechaniki itp, a tu mi się sporo rozjaśniło. tylko mam jednak pewne pytania.

Z tego co zrozumiałem ruch wskazówki sekundowej jest spowalniany i faktycznie regulowany przez elektromagnesy, a siła spowalniania, czyli także precyzja chodu polega na porównaniu z częstotliwością drgania elementu kwarcowego.  Potem na filmiku pojawia się element IC, który zczytuje dane z obu elementów (kryształek kwarcu i elektromagnes) i tak określa siłę elektromagnesu, żeby wskazówki poruszały się w sposób zgodny z częstotliwością drgań kwarcu. Dobrze to odczytałem?

Czym jest ten IC - czy to jest swojego rodzaju procesor? Urządzenie elektroniczne? Jak on jest zasilany?

 

Myślę, że dobrze to ogarniasz :)

IC to układ scalony (ang. integrated circuit) nie znam stopnia skomplikowania, ale na pewno jest to taki o minimalnym zapotrzebowaniu na energię.

W 2:50 pada "the minimum electric power operates the IC", więc układ jest zasilany przez napięcie z elektromagnesu.

Zanim IC zacznie "używać" napięcia do regulacji dokładności kół mechanizmu - wpierw sam używa (do zasilenia się) napięcia które generuje ruch wahnika/ręczne nakręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ostatnio czasu, bo zalatany byłem w sprawach wyjazdu na wolontariat i na głowie miałem 1001 spraw. Sorki, że tak długo kazałem czekać na fotki, dosłownie w ostatniej chwili przed wyjazdem wrzucam.  Czwartym GSem w lutym został model SBGJ013. Tym samym, SBGJ021 ma braciszka w wadze muszej. Koperta jest identyczna, ale zegarek jest sporo lżejszy, można zapomnieć, że ma się go na nadgarstku. 

 

 

P83VRXLh.jpg

Rofrtkth.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ale 2 aż tak podobne? No to już może na zielonego było zapolować, czy tak bardzo tytan chciałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tytan i chciałem ciemną tarczę. Zielony wystarczy mi Alpinista, wyczerpał temat zielonych tarcz na wieki. Mało miałem ciemnych/czarnych tarcz - dwa jasne GSy + ta limitka w brązie. Ten idealnie wpasował się w moje potrzeby, dlatego oddałem SBGH001 na rzecz tego modelu.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już widział jakieś nowinki z Baselworld? :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ktoś już widział jakieś nowinki z Baselworld? :)

 

Prezentacja jest jutro o 10ej naszego czasu, ciekawe czy potwierdzą sie ploty, że "Grand Seiko" zastępuje główne logo na tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki za info, ja już przebieram nogami :D


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były tylko ploty o nowym logo, pewnie zniknie zwykłe Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od razu się bardziej prestiżowo zrobi. ;) Pewnie mocno liczą na inne rynki niż rodzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tak języka za zębami nie trzymali - albo będzie wielki wystrzał, albo wielkie pierdnięcie

 

@emiel - fajny zegarek sobie kupiłeś - naprawdę

a ten drugi w męskim kolorze to jest w końcu brąz czy bordo albo inny z odcieni czerwieni ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ploty były prawdziwe. A jednak GS logo i hi-beat diver. Co za szkoda, że wciąż z tymi wskazówkami.

 

image_zps6r42anbv.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę :D wyglada fajnie ale poprzednik chyba bardziej mi pasował :) Czekam na lepsze zdjęcia ;)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, że można zaprojektować takie zegarki- klasyki jak skx, sumo, żółw, a w linii GS wypuszczać takie divery-maszkarony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na żywo zyskuje, bo na fotach to marny aż przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Słaby strasznie.

Drugi model - elegant - jest w mocnym vintage, którego nie lubię, czyli w tym roku nic tu dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Diver - fajna koperta, bezel i tarcza patola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie drażni was główne logo? Wielki czar polegał na tym że pod 12 pisało poprostu seiko. No koniec świata to może nie jest, będzie jak wygrawerują to na boku koperty, ale droga dla mnie niewłaściwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.