Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kolejny dzień testuje moje Tom Fordy i jestem w niebo wzięty :) - doskonała trwałość i fantastyczny, wręcz hipnotyzujący zapach! Najlepsze jest w tym wszystkim to, że kupiłem je z myślą, że będę ich używał okazjonalnie, ale nie jestem w stanie się powstrzymać i nie popryskać tak bez okazji zaraz po wyjściu rano z łazienki :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Tabacco Vanille oczywiście :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie ciekawi ten TF-TV, wczoraj specjalnie poszedłem do Douglasa w łódzkiej manufakturze, ale oczywiście tego akurat nie mają.

Z tych co były najbardziej przypadł mi do gustu Extreme, całkiem fajny i niepowtarzalny.

Może ktoś wie gdzie zdobyć próbkę TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, przedwczoraj byłem w Arkadii i kupowałem różne duperelki w Douglasie dla mojej kobietki. Tutaj testery wielu zapachów TF są wypryskane, sympatyczna pani ekspedientka powiedziała mi, że TV wypryskana była już tydzień po tym jak przyjechał nowy tester. Pryskałem sobie rękę jakąś nowością, nie pamiętam pełnej nazwy, na pewno Tobacco coś tam :D. Ale do Tobacco Vanille nawet nie ma startu :). Cyklotymik, mógłbyś powiedzieć kilka słów o tych zapachach od Amouage o których pisałeś?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskałes na pewno Tobacco Oud. Faktycznie przy TV, to słaby zapach imo.

Cóż mogę Ci napisac, to piekne zapachy, koniecznie musisz przetestować, w Twoim typie powinien być Interlude, to taki przyprawowo słodki mocarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Toma Forda to najfajniejszy dla mnie jest noir, i black orchid dla mojej pani :) .Tobaco vanille jest za słodki za to bardzo długo siedzi na skórze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TF TV jest chyba najtrwalszym zapachem jaki kiedykolwiek miałem. Uważam, że jest wart swoich pieniędzy, bez żadnych wątpliwości. A tak swoją drogą, to podłapałem bakcyla na niszowe perfumy i już się powoli rozglądam za czymś innym :) Muszę gdzieś pozdobywać jakieś próbki...

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amouage ostatnio mocno reklamuje swój najnowszy zapach - Fate. Ale jeśli ktoś gustuje w klimatach Tobacco Vanille, powinien spróbować raczej wspomniane Interlude, Jubilation, Silver albo Dia (zwłaszcza ostatni zapach mocno niedoceniany...). Jeśli chodzi o jakość, dla mnie Amouage i Profumum Roma (np. rewelacyjne Olibanum - mój osobisty wybór, Thundra czy Aquae Nobile) nie mają sobie równych (zapachy utrzymują się na skórze niezwykle długo - ponad kilkanaście godzin).

 

Z niszowych, bardzo trwałych perfum godne polecenia są również zapachy Montale (choć nie tak oryginalne jak Amouage czy Profumum) oraz klasyki Creed'a (np. nieśmiertelny Aventus (choć bardziej na wiosnę) czy Green Irish Tweed).

Edytowane przez czar

I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja właśnie odkrywam jak trwały jest Homme Intense, najpierw żona mówi, że czuć "po praniu i dwóch płukaniach", a potem spotykam koleżankę, która pochwaliła zapach (po dobrych 8 godzinach pracy) więc jak najbardziej mi to odpowiada :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amouage ostatnio mocno reklamuje swój najnowszy zapach - Fate. Ale jeśli ktoś gustuje w klimatach Tobacco Vanille, powinien spróbować raczej wspomniane Interlude, Jubilation, Silver albo Dia (zwłaszcza ostatni zapach mocno niedoceniany...). Jeśli chodzi o jakość, dla mnie Amouage i Profumum Roma (np. rewelacyjne Olibanum - mój osobisty wybór, Thundra czy Aquae Nobile) nie mają sobie równych (zapachy utrzymują się na skórze niezwykle długo - ponad kilkanaście godzin).

 

Z niszowych, bardzo trwałych perfum godne polecenia są również zapachy Montale (choć nie tak oryginalne jak Amouage czy Profumum) oraz klasyki Creed'a (np. nieśmiertelny Aventus (choć bardziej na wiosnę) czy Green Irish Tweed).

No ja nie podzielam Twoich zachwytów co do PR, nie znam co prawda wszystkich, ale duza czesc napewno. Dla mnie wszystkie poznane są monotematyczne do bólu, niezbyt przyjazne i dla niewprawionego nosa dość trudne. Creed jak Creed, przypomina mi raczej dobrej jakości mainstrim niż niszę, choć kilka podoba mi się. Montale natpmiaste charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem cena/jakość, niestety zapachy te zostały poddane zmianie formuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używał ktoś coś z poniższej listy?

 

Lalique Encre Noire

L'Occitane Eau des Baux

Creed Aventus

Guerlain L'Instant Pour Homme

Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him

Amouage Jubilation XXV Men

Jean Paul Gaultier - Fleur Du Male

Hanae Mori HM

Serge Lutens Chergui

Serge Lutens Fille en Aiguilles

Lalique White

Montale Red Vetyver

Andy Tauer L'air du Desert Marocain

Nasomatto Black Afgano

 

Jeżeli tak, to poprosiłbym o ogólne wrażenia i info. czym warto się zainteresować w pierwszej kolejności :) Dzięki.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam większość z tych zapachów a polecam zdecydowanie Guerlain L'Instant Pour Homme. Bardzo silna woda perfumowana, trwała. Ja lubię ciężkie zapachy więc to mój zdecydowany faworyt. Podobny w nucie do Tom Ford Noir ale znacznie głębszy i w moim odczuciu trwalszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używał ktoś coś z poniższej listy?

 

Lalique Encre Noire

 

 

Jeżeli tak, to poprosiłbym o ogólne wrażenia i info. czym warto się zainteresować w pierwszej kolejności :) Dzięki.

Używałem przez dłuższy czas, chwilowo uciekłem, hehe uwolniłem sie od niego, ale na pewno wrócę :) na  pewno trwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, miałem poza dwoma wszystkie, część mam dalej. Powiny spodobać Ci się pozycje :
2, 4, 6, 9, 10, 12, 14, zresztą Aventus tez powinien Ci spodobać się, jest bardzo bezpiecznym zapachem, za ogromną kwotę.

 

Lalique Encre Noire - wetiwer w wydaniu które do mnie nie przemawia
L'Occitane Eau des Baux - delikatne klimaty TV
Creed Aventus - świezak nie wart absolutnie  kasy którą kosztuje, ale sprobowac nie zaszkodzi
Guerlain L'Instant Pour Homme - rewalacja, ale w wersji EDP
Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him - dla mnie porażka
Amouage Jubilation XXV Men - piekny zapach o arabskim przepychu, bardzo luksusowy
Jean Paul Gaultier - Fleur Du Male - trudny zapach, może przybrawić Cię o ból głowy
Hanae Mori HM - nie znam
Serge Lutens Cherugi - słodko, w klimatach TV
Serge Lutens Fille en Aiguilles - igliwie i żywica, bardzo ciekawy i bardzo nietrwały
Lalique White - mnie nie podszedł
Montale Red Vetyver - kopia Terre, imo lepsza
Andy Tauer L'air du Desert Marocain - nie znam
Nasomatto Black Afgano - rewelacja, ale nie koniecznie po pierwszym kontakcie

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używał ktoś coś z poniższej listy?

 

Lalique Encre Noire

L'Occitane Eau des Baux

Creed Aventus

Guerlain L'Instant Pour Homme

Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him

Amouage Jubilation XXV Men

Jean Paul Gaultier - Fleur Du Male

Hanae Mori HM

Serge Lutens Chergui

Serge Lutens Fille en Aiguilles

Lalique White

Montale Red Vetyver

Andy Tauer L'air du Desert Marocain

Nasomatto Black Afgano

 

Jeżeli tak, to poprosiłbym o ogólne wrażenia i info. czym warto się zainteresować w pierwszej kolejności :) Dzięki.

Lalique Encre Noire, Lalique White i Nasomatto Black Afgano używałem - nie zostałem przy tych zapachach (Nasomatto IMHO przereklamowany, Lalique mnie zmęczyły, choć to ładne zapachy - zwłaszcza Encre Noir). Serge Lutens używałem 5 o'clock - perfumy dobrej jakości (trawłość ponadprzeciętna), o projekcji, która nie dominuje otoczenia. Co do Montale, to jak zaznaczył Cyklotymik, stosunek cena/jakość jest rewelacyjny, natomiast Montale Red Vetyver pachnie bardzo podobnie do Terre d'Hermes, więc nie wiem czy Ci przypadnie do gustu...

Amouage Jubilation to zapach, który jest dość bogaty (jeśli ktoś lubi gdy zapach mocno ewoluuje na skórze), zdecydowanie męski (co w przypadku zapachów niszowych nie jest takie oczywiste ;) ), a jakość produktów Amouage jest bardzo wysoka.

Ciekawy jest zapach, którego jakiś czas temu używałem - Houbigant Fougere Royal (również męski, niemęczący, dobrze leży jesienią/zimą).

 

@Cyklotomik - zgadzam się - zapachy Profumum są bardzo jednolite (nie ewoluują na skórze) i duża część z nich równie dobrze nadaje się na zapachy do wnętrz, natomiast jeśli chodzi o jakość - jest niepodważalna i jeśli ktoś lubi ciężkie, trudne nuty - zdecydowanie warto spróbować (jeden minus - konsystencja (bardzo oleiste)).

 

Moje osobiste wybory z zapachów niszowych - Amouage Memoir, Profumum Roma Olibanum i White Crystal by Kilian (też dość ciekawa marka, choć pewnie nieco przeceniana - mają również bardzo ciekawe zapachy damskie - ulubione mojej żony).


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czar, a co powiesz o Kilianie StH, to jedyny Kilian którego posiadam, no może skusiłbym się na BtB. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Panowie można na Was liczyć :) Każdy z tych zapachów ma dość dobrą opinie w sieci, stąd ta lista. Napewno je wypróbuje i coś sobie wybiore. Dzięki raz jeszcze za cenne rady i wskazówki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czar, a co powiesz o Kilianie StH, to jedyny Kilian którego posiadam, no może skusiłbym się na BtB. ?

Straight to Heaven (White Crystal)  to zapach, którego używam już od jakiegoś czasu i to stały element w mojej łazience. Zapach zdecydowanie na cieplejsze pory roku - pomimo dość ciężkiego otwarcia (dużo paczuli), robi się później dość pozytywnie i lekko (podobno to rum, choć ja nie jestem w stanie tego zdefiniować tak zdecydwanie :)

Dwie praktyczne kwestie z moich obserwacji - (i) utrzymuje się baaardzo długo na ciuchach; (ii) - wydaje się bardzo drogi, ale flakony są "uzupełnialne", a refill wychodzi stosunkowo tanio.

Back to Black nie miałem przyjemności próbować - znasz ten zapach? Co o nim myślisz?. Próbowałem kiedyś A taste of Heaven i nie przypadł mi do gustu (wolę Memoir od Amouage - mój absolutny nr 1).


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam refila 50 ml, jest tam lejek, mały atomizer 7ml, a to wszystko dwa razy taniej niz oryginalny flakon, choć przyznać trzeba że te flakony piękne są. Co do BtB podobny klimat jak TV, choć nieco słodszy. W TV pięknie współgrają tabaka z wanilią, co nie powoduje odbioru tego zapachu jako słodki ( choć niektórzy tak twierdzą ), w Kilianie wanilia przeplata się z migdałami i miodem, co czyni go zapachem strikte słodkim, ale to słodycz przemyślana i akceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strikte słodki? :> Quality nadciągam :D.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś spryskałem nadgarstek creed aventus.Zapach ciekawy,nawet bardzo,ale najgorsze jest to że po 5godzinach już go nie czuję :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.