Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Tak chwalixie tego biczhata że zamówiłem 5ml, jutro przetestuje czy to serio taki fajne :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Guest TigerBear

Tak chwalixie tego biczhata że zamówiłem 5ml, jutro przetestuje czy to serio taki fajne :D

Nie jest powiedziane, że Tobie podejdzie.

Znam osoby, które wręcz odrzuca otwarcie zapachu.

Ale dla mnie i wielu innych jest genialny.

W kategorii zapachów na cieplejsze dni zdetronizował Bonda Wall Street.

Benek jest neutralny, spokojny, żadnych mocnych akordów. Czuć ananasa, ale chyba lekko syntetycznie. Projekcja średnia, trwałość ok. 7 godz. Wg mnie łagodniejsza wariacja nt Sheikh Al Haramain. Na lato może być.

Gdzie można zamówić takie pojemności? :)

Są fora i grupy 'perfumowe' gdzoe ludzie kupują flakon i sprzedają odlewki na ml, fajna sprawa zeby zapoznac sie dluzej z zapachem przed zakupem, minus jest taki ze tanio wychodzi i jak się nie ma umiaru jak ja to kupuje się to na potęgę

Okazuje się że zapachy mogą być równie 'niebezpiecznym' hobby jak zegarki

Można też kupić na mililitry na Allegro lub kilku innych stronach. Tam już aż tak tanio nie wychodzi, więc ryzyko przegięcia pały jest nieco mniejsze. No i nie rejestrujesz się na żadnym forum, co jest dodatkowym plusem, bo takie zabawy kończą się wiadomo jak. :D

Edited by brz

A ja po przetestowaniu rzetelności e-g....  ( zakupie tego benka i właściwej wersji Narciso Rodriguez For Her czyli edt :D ) poszedłem za ciosem i zamówiłem Armaf Club de Nuit, Aramis Adventurer i Geoffrey Beene Bowling Green. Jestem bardzo ciekawy tego ostatniego, bo Grey Flannel mnie odrzucało. U tego sprzedawcy trafiają się dość dobre ceny promocyjne?rabatowe?- jak zwał tak zwał.

TigerBear mam pytanie do Ciebie jako eksperta.Guerlain L´Homme L´Eau Boisée- znasz go?Jaki to zapach?Jak to brzmi?Bo z opisu zachęcająco to wygląda.

MHAEM dziękuję.Jak nie podejdzie to do kosza- tylko 48 pln :D

A ja po przetestowaniu rzetelności e-g....  ( zakupie tego benka i właściwej wersji Narciso Rodriguez For Her czyli edt :D ) poszedłem za ciosem i zamówiłem Armaf Club de Nuit, Aramis Adventurer i Geoffrey Beene Bowling Green. Jestem bardzo ciekawy tego ostatniego, bo Grey Flannel mnie odrzucało. U tego sprzedawcy trafiają się dość dobre ceny promocyjne?rabatowe?- jak zwał tak zwał.

Bowling Green- cytryna i goździki, świeżo, ale mocno dziadkowo:)

Mam odlewkę Bowling Green - zapach mocny i - tak, jak napisał MHAEM - dużo cytryny i goździków. Od siebie dodam jeszcze lawendę i igły sosnowe. Może być dla dziadka, ale nie tylko ;)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Dziękuje Walter.Sprawdzę jutro lub w piątek.Jak lipa to do utylizacji.

Guest TigerBear

TigerBear mam pytanie do Ciebie jako eksperta.Guerlain L´Homme L´Eau Boisée- znasz go?Jaki to zapach?Jak to brzmi?Bo z opisu zachęcająco to wygląda.

MHAEM dziękuję.Jak nie podejdzie to do kosza- tylko 48 pln :D

Dziękuję loco za uznanie, ale żaden ze mnie ekspert.

Niestety, nie miałem okazji wąchać tego Gerlę  :(

Nuty wyglądają bardzo ciekawie.  

Po Gerlę można spodziewać się, że to dobry zapach.

Marka ta, jako jedna z nielicznych, trzyma poziom  mainstreamu. 

A znasz klasycznego Vetiver  ?

Edited by TigerBear

Znam i mam :D. I dlatego ten mnie zainteresował.

Guest TigerBear

No to jak lubisz Vetiver ( a lubisz ? ), to ten pewnie tez Ci podpasi.

A tym czasem...

Edited by TigerBear

Doradźcie coś, szukam jakiegoś zapachu na lato, opartego o vetiver. Zależy mi przy tym na możliwie dobrych parametrach technicznych. Ktoś, coś?

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Terre Intense Vetiver jest świetny, niemniej na upały może trochę męczyć, ale ja spokojnie do 30 stopni się z nim noszę:) co do Guerlain Boisee, kilka lat temu miałem 30ml, był to świetny zapach, drzewnocytrusowy, elegancki, o dobrych parametrach- baza jak z protoplasty, nuty kolońskie podbite drzewem i cytryną, tak mi się kojarzy:)

Tom Ford Grey Vetiver, Adolfo Dominguez Vetiver Hombre, Kenzo Jungle ( chociaż te bardziej cytrusowo- korzenne),Collistar Vetiver Forte,Hermes Bel Ami Vetiver no i na deser Guerlain Extreme Vetiver.

A ja dziś dalej zaprzyjaźniam się z Bentleyem Azure.

Edited by loco50

loco50, od e-glamour/el nino kupiłem chyba więcej flakonów niż od iperfum/notino/prostychzakupów. Ceny często mają lepsze, ale asortyment się niekoniecznie pokrywa, więc czasem nie da się kupić wszystkiego w jednym miejscu.

Ten Guerlain, o którego pytasz, to - wg mnie oczywiście - coś w stylu lekko odmłodzonego Guerlain Vetiver. Miało być niby jakieś mojito, ale niczego takiego tam nie znalazłem w 2 czy 3 pobieżnych testach. Drewienko, trochę świeżości, lekka zieleń i wetyweria w postaci, która niespecjalnie mi podchodzi (babcina zupa ziemniaczana ;)). Parametry lepsze w Vetiver, w którym dodatkowo minimalnie bardziej pasuje mi sama wetyweria.

Edited by brz

Dzięki Koledzy :-)

Wspomniany TFGV, piękny... tylko na mnie zarówno edp i edt pachną max. 4h. Lepsze to niż znikające ostatnuo po godzinie Guerlain Ideal Cologne czy HB Energise :(

Guest TigerBear

Jak chcesz Rafał coś bezkompromisowego to może French Lover FM ? 

Tomka GV używałem ładnych parę lat temu, nie było jeszcze wersji EDT. Pamiętam, że parametry miał świetne.

Być może kolejny zapach zniszczyła "reformulacja"   :(

Refurmulacje, wbrew pozorom,  stosuje sie od bardzo dawna

Kiedyś zmiana formuły była oparta na zastąpieniu składnika naturalnego, ciężko dostępnego lub objętego ochroną, na syntetyczny.

Dziś zdecydowana większość zapachów, to głownie syntetyczne kompozycje, a "reformulacja" polega na rozcieńczaniu zapachu :(

Ida po całości, kasa musi grać :(

Jest taka zasada. 

Jak podoba nam się jakiś premierowy zapach... kupujcie od razu, bo pewnym jest, że za 2 lata to już nie będzie ten sam zapach    

Edited by TigerBear

Jak chcesz Rafał coś bezkompromisowego to może French Lover FM ? 

Dzięki Robert  :)

Wracając do Aumage beach hut..

Jak dla mnie to na otwarciu sosnowy odświerzacz do wc zamieniający się później w kadzidełko

Ciesze się że kupiłem tylko 5ml