Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Piramida prestiżu zawodów

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna praca nie hańbi B)

Tylko nie każda przynosi zysk :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat wydaje mi się bez sensu. Każdy zawód jest potrzebny I bez sensu jest tworzyć piramidy prestiżu zawodów. Jakby wszyscy byli lekarzami i inżynierami (jestem inżynierem) to byśmy z głodu zdechli... każdy powinien wykonywać zawód w jakim się spełnia i czerpie z tego radość wtedy jest najbardziej wydajny, wartościowy i najchętniej się rozwija w swojej dziedzinie. Moim zdaniem może to być super sprzątacz który zna swoją branżę na wylot, przychodzisz do takiego fachowca a on ogarnie każde zabrudzenie, plamę czy system sprzątania całego biurowca, albo miasta. Dla mnie prestiż to być super fachowcem w swojej dziedzinie a nie byle jakim szeregowym wyrobnikiem od wypłaty do wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Dla mnie prestiżowy jest każdy zawód, bo oznacza fach w ręku. Jak jeszcze posiadacz zawodu rzeczywiście pracuje i jest ogólnie osobą pracowitą, to mamy pełen prestiż :)

 

Nie wspomnę o tym, że życie pisze własne scenariusze i często ludzie imają się różnych prac lub przekwalifikowują się - czy w górę czy w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wykładnią jest to Prezydent.

 

 

Reszta to tylko usługi.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wykładnią jest to Prezydent.

 

 

Reszta to tylko usługi.

Nie w tych czasach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez polityki, bo wylecimy obydwaj ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zgodnie z wykładnią jest to Prezydent.

Dzięki za dobry żart przed meczem Brazylia vs Argentyna, bo u nas to wykładnia mija się z rzeczywistością.  :) BTW, o ile mnie pamięć nie myli to chyba portal Politico uznał Jarosława Kaczyńskiego za jednego z najbardziej wpływowych polityków w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szach-mat:

 

1. INFLUENCERKA :) ex-aequo wraz z zawodem wykonywanym - Syn Taty (np. wiceprezes u mnie w firmie, który do pracy przychodzi "skoro świt" o jedenastej :) )

Edytowane przez Hard Rockin' Amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi od razu do głowy przyszedł Król :D lub jak w „Misiu” „Dyrektor”... mój mąż jest z zawodu „Dyrektorem” :D

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier, oraz kolega z byłej pracy ; obaj są z zawodu dyrektorami. Czasem zmieniają firmę co kilka lat a czasem kilka firm w roku. Zależy czy podpadną szybciej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, iż nie rozpatrujemy ad personam, lecz w stosunku do zawodu.

 

 

Dawniej mógłby być to król, dziś bezpośrednim następcą jest głowa państwa. Reszta społeczeństwa to słudzy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto jest dziś u nas „głową państwa”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A kto jest dziś u nas „głową państwa”?

 

Jeżeli pytasz o faktyczną "głowę państwa" to oczywiście Jarosław Kaczyński, który wyrósł na jednego z najważniejszych polskich polityków przełomu XX i XXI wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o faktyczną "głowę państwa" to oczywiście Jarosław Kaczyński, który wyrósł na jednego z najważniejszych polskich polityków przełomu XX i XXI wieku.

Jeśli ważność mierzymy wpływem na politykę wewnętrzną to zgoda natomiast co do osiągnięć na arenie międzynarodowej ( w sensie pozycji Polski ) to poczekałbym dekadę i nie ryzykował dziś żadnych ocen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.