Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bromborek

Jaki telewizor kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, szuwi napisał(-a):

Teraz mam 46. Rozważałem 55, ale będzie za duży - za blisko kominka, więc mogłoby go przygrzać, więc ogarnę 48. 

U mnie 55 to max jaki sie zmieści i normalnie bardziej by mi 48 pasował,ale niby 55 ma duzo lepszy obraz niż 48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piter80 napisał(-a):

U mnie 55 to max jaki sie zmieści i normalnie bardziej by mi 48 pasował,ale niby 55 ma duzo lepszy obraz niż 48.

Rozmiar ma znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szuwi napisał(-a):

Rozmiar ma znaczenie ;)

Niby 48 ma stara matryce z c1 czy cos takiego.Musze jeszcze poczytac jak bede miał wolna chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piter80 napisał(-a):

Niby 48 ma stara matryce z c1 czy cos takiego.Musze jeszcze poczytac jak bede miał wolna chwile.

Proszę daj znać, jeżeli coś wyczytasz - planowałem jutro zamawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Proszę daj znać, jeżeli coś wyczytasz - planowałem jutro zamawiać

48 cali jest duzo ciemniejszy i kilka jeszcze aspktów.Kilka filmiów jest na yt jeśli władasz angielskim.Jest tez 42 cale i niby jest lepszy niz 48.Kilka osów juz mówiło w filmikach,że 48 ma matryce z c1 a procesor i inny osprzęt z c2 dlatego jest najtanszy w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piter80 napisał(-a):

48 cali jest duzo ciemniejszy i kilka jeszcze aspktów.Kilka filmiów jest na yt jeśli władasz angielskim.Jest tez 42 cale i niby jest lepszy niz 48.Kilka osów juz mówiło w filmikach,że 48 ma matryce z c1 a procesor i inny osprzęt z c2 dlatego jest najtanszy w ofercie.

Poczytałem i posłuchałem - faktycznie nie ma jakiegoś przeskoku z C1, ale na moje potrzeby jest OK - oled w dobrym rozmiarze i mieści się w budżecie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Poczytałem i posłuchałem - faktycznie nie ma jakiegoś przeskoku z C1, ale na moje potrzeby jest OK - oled w dobrym rozmiarze i mieści się w budżecie. 

 

Zwróć uwagę na balans bieli, kalibrację koloru i szczegół w cieniach. 
Dla użytkownika Sony może, nie musi, być lekkie rozczarowanie. 
Sony i Lg natywnie świecą inaczej.

Co do przystawek, Apple TV jest bardzo dobrym wyborem.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Zwróć uwagę na balans bieli, kalibrację koloru i szczegół w cieniach. 
Dla użytkownika Sony może, nie musi, być lekkie rozczarowanie. 
Sony i Lg natywnie świecą inaczej.

Co do przystawek, Apple TV jest bardzo dobrym wyborem.

 

Kurcze... Coraz głupszy jestem... Kolega @Piter80 też mi zamieszał (za co oczywiście b.dziękuję!!) - poczytałem i 55 faktycznie jest lepszy. 

 

Zmierzę jeszcze raz - może jednak 55 się zmieści (62x107cm vs 70x122cm)... Jak się nie zmieści, to wezmę 48. Albo rozwalę kominek (palę w nim 2-3 razy do roku) i zawieszę 70 ;-)) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, szuwi napisał(-a):

 

Kurcze... Coraz głupszy jestem... Kolega @Piter80 też mi zamieszał (za co oczywiście b.dziękuję!!) - poczytałem i 55 faktycznie jest lepszy. 

 

Zmierzę jeszcze raz - może jednak 55 się zmieści (62x107cm vs 70x122cm)... Jak się nie zmieści, to wezmę 48. Albo rozwalę kominek (palę w nim 2-3 razy do roku) i zawieszę 70 ;-)) 

 

Co by nie było za łatwo😉, jest jeszcze Samsung ze swoimi matrycami QD Oled, jako tańsza alternatywa do Sony, które w flagowych modelach używa właśnie matryc QD Oled Samsunga. 
Oczywiście Samsung i Sony świecą inaczej bo matryca to tylko część składowa telewizora. 
 Kieruj się własną preferencją w odbiorze obrazu.

Pozdrawiam.

P.s. Przyzwoitym budżetowym telewizorem LCD-LED jest chiński Hisense na matrycy QD Led.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Co by nie było za łatwo😉, jest jeszcze Samsung ze swoimi matrycami QD Oled, jako tańsza alternatywa do Sony, które w flagowych modelach używa właśnie matryc QD Oled Samsunga. 
Oczywiście Samsung i Sony świecą inaczej bo matryca to tylko część składowa telewizora. 
 Kieruj się własną preferencją w odbiorze obrazu.

Pozdrawiam.

P.s. Przyzwoitym budżetowym telewizorem LCD-LED jest chiński Hisense na matrycy QD Led.

Zaczyna się robić za drogo. 

Edit - coś się przesunie i 55 wejdzie :)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szuwi napisał(-a):

Zaczyna się robić za drogo. 

Edit - coś się przesunie i 55 wejdzie :)

No tak, nowalijki w cenie😉

Modele na lata 2020-2021, może 2022 pewnie zaspokoją oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się aż tak na tym rozwodzić, to już są różnice których co najmniej 90% osób nie zauważy oczywiście w podobnym budżecie, bo można porównywać np oledy na przykładzie LG seria A do G tylko po co skoro różnica w cenie jest ogromna. Specjalnie podałem taki przykład bo seria A to był jedyny (pomijając mniej znaczących producentów TV) oled z odświeżaniem 60 Hz i bardzo słabą jasnością, a seria G to wg mnie najlepszy oled. Kupując średniaka czy to będzie LG czy Sony, czy Samsung, Philips (tu moim zdaniem wypada najgorzej) to już kwestia indywidualnych preferencji, bo jak już kolega @Kurzy wspomniał sama matryca to tylko część składowa TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TRobert napisał(-a):

Nie ma co się aż tak na tym rozwodzić, to już są różnice których co najmniej 90% osób nie zauważy oczywiście w podobnym budżecie, bo można porównywać np oledy na przykładzie LG seria A do G tylko po co skoro różnica w cenie jest ogromna. Specjalnie podałem taki przykład bo seria A to był jedyny (pomijając mniej znaczących producentów TV) oled z odświeżaniem 60 Hz i bardzo słabą jasnością, a seria G to wg mnie najlepszy oled. Kupując średniaka czy to będzie LG czy Sony, czy Samsung, Philips (tu moim zdaniem wypada najgorzej) to już kwestia indywidualnych preferencji, bo jak już kolega @Kurzy wspomniał sama matryca to tylko część składowa TV.

Celna uwaga. Nie pakujemy się w matryce 50-60 Hz. Interesuje nas parametr 100-120 Hz. Zgodnie z zasadą im większy ekran, tym bardziej widać niedoskonałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo odświeżanie nie dyskwalifikuje jeszcze TV, ale tamte oledy były strasznie ciemne, w dzień słabo to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, TRobert napisał(-a):

Samo odświeżanie nie dyskwalifikuje jeszcze TV, ale tamte oledy były strasznie ciemne, w dzień słabo to wyglądało.

I to jest główny kierunek rozwoju Oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

I to jest główny kierunek rozwoju Oled.

Dokładnie tak, poza ulepszonymi systemami, lepszymi procesorami i tą cała elektroniką, która oczywiście wpływa na jakość obrazu, płacimy za jasność matrycy w wyższych/nowszych seriach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, podjedź do dużego salonu RTV i popatrz, jak poszczególne sprzęty oddają w realu ten sam zapętlony obraz. Ja tak zrobiłem parę miesięcy temu, jak kupowałem swojego Samsunga QE75QN800BT. OLEDy nie dały rady technologii podświetlania ekranu Quantum Mini Led. TV wieszałem w jasnym salonie z dużym 4m oknem tarasowym otwieranym na południowy zachód. Do ciemniejszych pomieszczeń lepszy będzie OLED. 

Co do przekątnej, wziąłem 75" bo nie mieli od ręki 85". Teraz po czasie brałbym te 10 cali więcej. Odległość głowy do ekranu prawie 5,5m.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tomku, podjedź do dużego salonu RTV i popatrz, jak poszczególne sprzęty oddają w realu ten sam zapętlony obraz. Ja tak zrobiłem parę miesięcy temu, jak kupowałem swojego Samsunga QE75QN800BT. OLEDy nie dały rady technologii podświetlania ekranu Quantum Mini Led. TV wieszałem w jasnym salonie z dużym 4m oknem tarasowym otwieranym na południowy zachód. Do ciemniejszych pomieszczeń lepszy będzie OLED. 

Co do przekątnej, wziąłem 75" bo nie mieli od ręki 85". Teraz po czasie brałbym te 10 cali więcej. Odległość głowy do ekranu prawie 5,5m.

 

Mariusz, dziękuję. TV ma wisieć w pokoju 25m2, siedzenie 3m od TV, jasność nie jest problemem, a 55'' to max.

 

Podjadę do sklepu i będę oglądać, ale zastanawiałem się, czy któryś ze wskazanych jest istotnie lepszy lub gorszy. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zdecydowałem sie na LG c255 ze względu na granie na s5.A LG ma niby najkrótszy czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szuwi napisał(-a):

 

Mariusz, dziękuję. TV ma wisieć w pokoju 25m2, siedzenie 3m od TV, jasność nie jest problemem, a 55'' to max.

 

Podjadę do sklepu i będę oglądać, ale zastanawiałem się, czy któryś ze wskazanych jest istotnie lepszy lub gorszy. 

 

 

Jak porównasz, z pewnoscią wybierzesz właściwy. Jeżeli chodzi o przekątną - bierz 55". 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piter80 napisał(-a):

Osobiście zdecydowałem sie na LG c255 ze względu na granie na s5.A LG ma niby najkrótszy czas reakcji.

dzięki!

14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Jak porównasz, z pewnoscią wybierzesz właściwy. Jeżeli chodzi o przekątną - bierz 55". 

dam znać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Pierwsze 2 porównywalne (zresztą te 2 Ci polecałem na początku bo też najtaniej do kupienia), różnica systemów itp. Teoretycznie najlepszy (bo w najnowszej technologii) będzie Samsung, na + apka xbox (możesz grać na telewizorze bez podłączania konsoli), na - dla mnie pilot i funkcje głosowe. Ale tu złego wyboru nie będzie, każdy spoko i każdy ma coś innego co jest fajne.

PS. A83j kupisz tylko w media expert ale to praktycznie to samo co a80j.

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, TRobert napisał(-a):

Pierwsze 2 porównywalne (zresztą te 2 Ci polecałem na początku bo też najtaniej do kupienia), różnica systemów itp. Teoretycznie najlepszy (bo w najnowszej technologii) będzie Samsung, na + apka xbox (możesz grać na telewizorze bez podłączania konsoli), na - dla mnie pilot i funkcje głosowe. Ale tu złego wyboru nie będzie, każdy spoko i każdy ma coś innego co jest fajne.

PS. A83j kupisz tylko w media expert ale to praktycznie to samo co a80j.

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.