Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bromborek

Jaki telewizor kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pilot od Samsunga jest dupiasty i niestety powolny. Można na szczęście nauczyć pilota od dekodera i na nim śmigać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samsungiem jest ten plus, że dekoder Orange tv też jest samsunga więc obsługujesz jednym pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, LG kupiony. 

 

Bardzo Wam dziękuję za pomoc!

 

🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mroova napisał(-a):

Z samsungiem jest ten plus, że dekoder Orange tv też jest samsunga więc obsługujesz jednym pilotem.

Mam tak samo. 👍

1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Ok, LG kupiony. 

 

Bardzo Wam dziękuję za pomoc!

 

🙂

Bez foty to wiesz co! 🙃


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Mam tak samo. 👍

Bez foty to wiesz co! 🙃

🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Widzę tu kilku telemaniaków, więc podepnę się pod temat 😀 

 

Potrzebuję kupić antenę dachową do odbioru zwykłej telewizji naziemnej. Samo centrum Warszawy, może kilometr od Pałacu Kultury.

Kablówki w budynku nie ma.

 

Czy taka wystarczy?

https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/osprzet-rtv-telefoniczny-i-komputerowy/anteny-tv-zewnetrzne/antena-tv-evoout51-470-evology,p457610,l1077,strona-2.html

 

Nie chcę się doktoryzować z anten, może ktoś już to zrobił :)

 

Z góry dzięki,

Q.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2023 o 11:27, Qdlaty napisał(-a):

Cześć.

 

Widzę tu kilku telemaniaków, więc podepnę się pod temat 😀 

 

Potrzebuję kupić antenę dachową do odbioru zwykłej telewizji naziemnej. Samo centrum Warszawy, może kilometr od Pałacu Kultury.

Kablówki w budynku nie ma.

 

Czy taka wystarczy?

https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/osprzet-rtv-telefoniczny-i-komputerowy/anteny-tv-zewnetrzne/antena-tv-evoout51-470-evology,p457610,l1077,strona-2.html

 

Nie chcę się doktoryzować z anten, może ktoś już to zrobił :)

 

Z góry dzięki,

Q.

 

Trochę późno piszę, więc pewnie antena już dawno kupiona, ale napiszę, że mam takie coś i dobrze działa. Podobno należy kupować w okolicy, gdzie antena ma odbierać, ale nie gwarantuję, czy to prawda. 

W dniu 4.05.2023 o 21:54, szuwi napisał(-a):

Ok, LG kupiony. 

 

Bardzo Wam dziękuję za pomoc!

 

🙂

Raz jeszcze dziękuję za pomoc - tv fajny i jesteśmy zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2023 o 21:54, szuwi napisał(-a):

Dubel

🙂

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2023 o 08:45, szuwi napisał(-a):

Trochę późno piszę, więc pewnie antena już dawno kupiona, ale napiszę, że mam takie coś i dobrze działa. Podobno należy kupować w okolicy, gdzie antena ma odbierać, ale nie gwarantuję, czy to prawda. 

 

 Trochę późno, ale nie kupiona 😉

 

Na razie trwają negocjacje z administracją, czy w ogóle będą montowane na dachu anteny.

Po budynku został poprowadzony światłowód, więc teoretycznie jest możliwość podpięcia talewizji internetowej. Ale najtańszy pakiet to 99 pln / miesiąc, co dla emerytki jest kwotą dość dużą....

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będę się przymierzał do zakupu nowego telewizora. U moich rodziców dogorywa 15-letni Samsung 37' (jakiś wyższy model, bo sporo za niego wtedy zabuliłem - prezent ode mnie), który robił za drugi telewizor. Po naradzie postanowiłem przekazać im mojego 40' Thomsona (jakiś podstawowy model, ale daje radę), a sam chciałbym kupić cos w jego miejsce. 

 

Pokój ok. 20 m2, a będę miał ok. 3 m do telewizora. Więc myślę o jakimś 55'. Pokój średnio-jasny.  No i chyba zdecyduję się na OLED-a. 

Tegoroczne modele (Sony A80L, Samsung 90C, Philips 718) to wydatek ponad 7 k (z promocjami). Ubiegłoroczne - LG C2, Samsung 95B, Phillips 707 - to jakieś 5k. 

Więc pewnie nie ma co szaleć. 

 

Chciałem zapytać, czy ktoś z Was mi ubiegłoroczne lub tegoroczne modele OLED? 

@szuwi jak wrażenia z LG C2? Czy nie jest za ciemny? No i jak z dźwiękiem? 

 

A może jakiś na MiniLED? TCL, Hisense? 

 

Z góry dziękuję za opinie. 

 

W sumie wstępnie jestem nastawiony na LG C2.

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piku napisał(-a):

 

@szuwi jak wrażenia z LG C@? Czy nie jest za ciemny? No i jak z dźwiękiem? 

 

A może jakiś na MiniLED? TCL, Hisense? 

 

Z góry dziękuję za opinie. 

 

W sumie wstępnie jestem nastawiony na LG C2.

Jestem b.zadowolony z LG. U mnie służy do oglądania Netflixa i Disneya.

Dźwięk jest ok, a jak ktoś chce coś więcej, to może kupić sounbar. 

Sterowanie pilotem i obraz - super. Szczerze polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria C od Lg za ciemny nie  będzie, co do dźwięku to jak na głośniki zainstalowane w tv jest naprawdę ok. Z mini led zwróciłbym uwagę na serie 845 od tcl, ale i tak wybrał bym oleda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem przed zakupem TV. Co prawda pomieszczenie 40m2 wysokie na 7m(antresola) + okno 7m wysokie na północny zachód, aczkolwiek odległość od TV do głowy będzie nie więcej jak 4.5m.  Nie oczekuję żadnych fajerwerków od telewizora, nie jestem na bieżąco ze najnowocześniejszą technologią w ekranach. Z moich wymagań to chciałbym, żeby nie psuł oczu przy oglądaniu ( to chyba w tych nowych ekranach jest wyeliminowane?), dość płynny interfejs i kompatybilność. Do tej pory miałem 55' samsung kupiony za 3k w 2017 roku i do tej pory było wszystko ok :). Obecnie rozważam około 75' , chociaż nie wiem czy nie lepiej 80  :D. Jakieś sugestie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice cenowe dla przekątnych powyżej 65" cali były bardzo duże, wręcz skokowe. Nie wiem jak teraz, ale pewnie niewiele się zmieniło.

Mam podobne pomieszczenie tylko bez antresoli i 65" to jest absolutne minimum, ale 80" byłoby problemem technicznym (wpasowanie w układ ściany). Nastepny raczej będzie 75".

Tylko OLED, wszystko inne to są pretendenci. Marka mniej istotna, matryce to robią 1-2 fabryki. Różnica w procesorach, sofcie itp. Koreańczycy imho mają oprogramowanie, interfejs bardziej przyjazny, ale też rozbudowany. Ja jestem od lat fanem SONY i inne tv dla mnie nie istnieją, może poza LOEWE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo spostrzeżenie miałem przy TV 55''. Dlatego nie zdecydowałem się na 60, bo stawiałem go w małym pomieszczeniu, a cena była skokowo wyższa. Dzięki za uwagę o OLED, to już sporo wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto kupić OLED. Czerń i kontrast są rewelacyjne. Też jestem fanem Sony i przerobiłem ich telewizory, kamery, aparaty fotograficzne, kamerki sportowe itp. i zawsze byłem zadowolony. Tym niemniej mój ostatni telewizor to LG (OLED) i jestem z niego bardzo zadowolony. Mam go już kilka lat i działa niezawodnie a jakość obrazu jest świetna.
Jak LG, to koniecznie z tym lepszym pilotem, którym można wybierać na ekranie jak myszką na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pod koniec 2020 r. LG OLED 65” - ale z tych bardziej podstawowych modeli - płaciłem wtedy ok. 6k. Do dziś jestem zachwycony jakością obrazu, jedyny minus to… wielkość, przydałby się większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Samsunga 55' 90C, czyli tegoroczny model, ale ten tańszy (jest jeszcze 95C). Na razie zamówiony, więc jeszcze trochę poszekam. W sumie dla mnie to będzie wyraźny przeskok, bo przesiadam się z dość leciwego telewizora LCD (i do tego nie smart). 

 

Teraz jest promocja w kilku sklepach (Neonet, Mediaexpert) i można go dostać za 6,6 k (jeszcze kilka dni temu był po prawie 8k). No zobaczymy. 

 

Przy okazji LG też poobniżał ceny na swoje tegoroczne modele, a do tego dają niezły cashback (1,5k, a Samsung daje 500 PLN ale trzeba wystawić opinię).  Tym samym cena tegorocznych modeli zbliża się do cen ubiegłorocznych. 

 

PS.

Chodził mi jeszcze po głowie LG G3 na tej nowej matrycy, który można było wyciągnąć za 8,5 k (z cashbackiem). Ale w sumie pomyślałem, że to lekka przesada, bo ja niespecjalnie dużo oglądam telewizję, nie jestem też wielkim fanem seriali. no i odpuściłem 😇  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zupgreidowałem mojego leciwego Samsunga takim czymś jest git 😁😁😁

i-google-chromecast-4-0-hd-bialy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie zupgreidowałem mojego leciwego Samsunga takim czymś jest git
i-google-chromecast-4-0-hd-bialy.thumb.jpg.d82ac7189fdf2bb50e88b777b72d462c.jpg

Takim czymś ogarniesz dostęp do treści internetowych. Niestety nie ogarniesz jakości obrazu. Wcześniej czy później konieczna będzie wymiana. Jeżeli masz telewizor jeszcze bez funkcji smart, to prawdopodobnie przesiadka na coś współczesnego zrobi ogromną różnicę. Ja trzy lata temu wymieniłem dziesięcioletni telewizor (w swoich czasach bardzo dobry model Sony) na nowy OLED i różnica jest gigantyczna. Lubisz kino, więc zakładam, że jakość obrazu nie jest Ci obojętna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Takim czymś ogarniesz dostęp do treści internetowych. Niestety nie ogarniesz jakości obrazu. Wcześniej czy później konieczna będzie wymiana. Jeżeli masz telewizor jeszcze bez funkcji smart, to prawdopodobnie przesiadka na coś współczesnego zrobi ogromną różnicę. Ja trzy lata temu wymieniłem dziesięcioletni telewizor (w swoich czasach bardzo dobry model Sony) na nowy OLED i różnica jest gigantyczna. Lubisz kino, więc zakładam, że jakość obrazu nie jest Ci obojętna.

Wiem wiem na razie są pilniejsze potrzeby 🤗🤗🤗  ale nie jest tak źle jak by mogło się wydawać 😁😁😁 ja i tak bardziej wolę do kina chodzić i żaden cud tv mi tego nie zastąpi 😆😆😆

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"roztrzaskałem " swojego panasonica  :(

Telefon zawisł na kabelku ładowania i bardzo nieszczęśliwie trafił w krawędź ekranu (bezramkowy).

Lekki odprysk wystarczył, żeby załatwić 4-o letniego TX49FX780 .. 

Telefonowi za 4stówy nic się nie stało..  

 

Poradzicie co teraz (dość taniego) można kupić w rozmiarze około 49" ? 

Tego panasia to specjalnie nie wykorzystałem, antena zbiorcza na budynek i tak mocno degraduje odbiór, netflixow i innych takich nie oglądam, nie posiadam, jedynie czasami na YT coś podejrzalem,  więc coś ze smartem/androidem by musiało być.

Podoba mi się pilot w tym panasoniku - taki standardowy, starotestamentowy.... 

Panasonic ma fajną funkcjonalność- podpięcie jack'a od słuchawek jest niezależne od odsłuchu głosnikowego, tzn gdy wpinam słuchawki, to nadal jest dźwięk w głośnikami Tv.

Na stałe podpięty amplituner uruchamiam gdy potrzebuję coś mocniej odsłuchać z 200w kolumienek a z głośnikami TV fajnie się uzupelnialy..  

Może coś podobnego jest w innych TV ? 

 

Zły jestem na sytuację,  bo uważam, że telewizor zdecydowanie zbyt szybko ducha wyzionął a powód zdecydowanie zbyt błahy.. 

 

 

20230904_114757.jpg

20230904_113933.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Na zdjęciu wygląda na mały, ale taki mały nie jest - 55 cali. 

 

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Mnóstwo opcji, które muszę ogarnąć. Obraz z kablówki ok (ale jeszcze można pogrzebać), z Viaplay też git. Dźwięk średni - tu jest pole do poprawy lub... do uzupełnienia czegoś na stoliku 😇 

QD-OLED, więc nie trzeba się martwić o jasność. Na razie jest dobrze. Gdyby ktoś się zastanawiał, to mogę polecić. 

 

Aha, wstępne ustawienia trochę upierdliwe, ale w sumie wcześniej miałem tv ale nie smart. 

 

PS.

A ujęcie na zdjęciu to początek feralnego upadku Macieja Janowskiego przed startem do biegu nr 6. Upadek spowodowany awarią sprzętu... 

 

 

20230912_184928.jpg

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.