Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bromborek

Jaki telewizor kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny dylemat. Mój 8-letni Samsung był irytująco wolny, zawieszał Netflixa i, co najważniejsze dla moich dzieci, nie miał Disneya. Kupiłem Chromecast 4.0 od Googla i czuję jak bym miał nowy tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xzb napisał(-a):

Miałem podobny dylemat. Mój 8-letni Samsung był irytująco wolny, zawieszał Netflixa i, co najważniejsze dla moich dzieci, nie miał Disneya. Kupiłem Chromecast 4.0 od Googla i czuję jak bym miał nowy tv :)

Mój obecny Sony ma chyba 12 lat... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

 Teraz od chyba 10 lat mam jakieś Sony 46'' i byłby OK, gdyby netflix działał - próbowałem podłączyć jakąś przystawkę (nawet dwie kupiłem), ale nie szło mi z konfiguracją, więc łatwiej mi wymienić TV 🙂  

 


A nie masz możliwości odpalania Netflixa przez PS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szuwi napisał(-a):

Niestety soundbara nie będzie...

czytałem, że głośniki w tym sony są całkiem ok, o LG jeszcze nie wiem :)

Jak na głośniki w TV to są naprawdę ok, oczywiście bardziej wymagający muszą się wspomagać np. soundbarem, ale dla przeciętnego użytkownika są wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym polecił chromecasta zamiast wymiany TV. Mam jakieś 8 letnie sony któremu brakowało obsługi netflixa, HBO i tym podobnych. Kupiłem chromecasta, konfiguracja banalnie prosta. W tej chwili wszystko steruję telefonem i to jest super. Jak jadę do swoich rodziców i chce puścić dzieciom bajkę z HBO, a mają Samsunga to mnie szlag trafia, żeby pilotem klikać.
Jak pisałeś, że TV oglądasz rzadko to wg mnie nowy telewizor to zbędny wydatek, lepiej przeznaczyć tę kasę na nowy zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też ratowałem się chromcastem i raczej długo nie zmienię swojego starego wyświetlacza, nawet mimo tego, że to tylko FHD a nie 4K.
Więc jeśli tylko obsługa Netflixa jest czynnikiem, który pcha Cię ku zmianie, to wg trochę rozrzutność - jak już chcesz wydać tą kasę, to co co zostanie po zakupie nowego Chromcasta przeznacz na sugestie z wątku o whisky ;-)
Akurat będzie co sączyć przy seansach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):


A nie masz możliwości odpalania Netflixa przez PS?

Może i mam, ale ps jest specjalnie wyjmowane do grania i nie chcę, żeby było nonstop na widoku

21 minut temu, alleck napisał(-a):

Ja też bym polecił chromecasta zamiast wymiany TV. Mam jakieś 8 letnie sony któremu brakowało obsługi netflixa, HBO i tym podobnych. Kupiłem chromecasta, konfiguracja banalnie prosta. W tej chwili wszystko steruję telefonem i to jest super. Jak jadę do swoich rodziców i chce puścić dzieciom bajkę z HBO, a mają Samsunga to mnie szlag trafia, żeby pilotem klikać.
Jak pisałeś, że TV oglądasz rzadko to wg mnie nowy telewizor to zbędny wydatek, lepiej przeznaczyć tę kasę na nowy zegarek :)

Właśnie chromecast nie chciał mi się skonfigurować... Ale mi się jakoś nie udało...

A zegarki to ja chcę sprzedać a nie kupować, bo ograniczam liczbę! 😉

13 minut temu, plszcto napisał(-a):

 jak już chcesz wydać tą kasę, to co co zostanie po zakupie nowego Chromcasta przeznacz na sugestie z wątku o whisky 😉
Akurat będzie co sączyć przy seansach :)

No i tu mnie masz z tą whisky - mocny argument ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiń proszę co to znaczy „chromcast nie chciał mi się skonfigurować”.

PS: za pomysł z whisky nie ma co dziękować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, plszcto napisał(-a):

rozwiń proszę co to znaczy „chromcast nie chciał mi się skonfigurować”.

PS: za pomysł z whisky nie ma co dziękować emoji41.png

Nie mogłem się z nim połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szuwi napisał(-a):

Właśnie chromecast nie chciał mi się skonfigurować... Ale mi się jakoś nie udało...

A zegarki to ja chcę sprzedać a nie kupować, bo ograniczam liczbę! 😉

 

No to jak chromecast "nie chciał się skonfigurować" to myślisz, że z nowym TV dasz radę? :P  Może warto zaprosić któregoś z kolegów z forum z Twojego miasta na szklaneczkę whiskey i przy okazji Ci takiego Chromecasta skonfiguruje, to nie zajmuje więcej niż 5 minut, a resztę czasu przeznaczysz na pokazywanie mu zegarków które chcesz sprzedać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alleck napisał(-a):

No to jak chromecast "nie chciał się skonfigurować" to myślisz, że z nowym TV dasz radę? :P  Może warto zaprosić któregoś z kolegów z forum z Twojego miasta na szklaneczkę whiskey i przy okazji Ci takiego Chromecasta skonfiguruje, to nie zajmuje więcej niż 5 minut, a resztę czasu przeznaczysz na pokazywanie mu zegarków które chcesz sprzedać ;) 

A jednak to nie był chromecast, a TV Stick. 🙂 Nie chciał się parować.

Podskoczę do mediamarkt i kupię chromecast - zostałoby na liskacza i pasek od Filipa 😉 a jak nie dam rady (wybitnie mało techniczny jestem), to kupię tv. Temat zamrażam - dziękuję za pomoc 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szuwi napisał(-a):

A jednak to nie był chromecast, a TV Stick. 🙂 Nie chciał się parować.

Podskoczę do mediamarkt i kupię chromecast - zostałoby na liskacza i pasek od Filipa 😉 a jak nie dam rady (wybitnie mało techniczny jestem), to kupię tv. Temat zamrażam - dziękuję za pomoc 🙂 

Xiaomi Mi Stick? Co się nie chciało sparować Stick z pilotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED to jest inna bajka, 55" są w miarę przystępne cenowo. BR UHD Gra o Tron - trzeba się trochę przyzwyczaić do niesamowitego realizmu obrazu, opad szczęki gwarantowany. Widziałem to samo na Samsungowym qled (znacznie droższym zresztą) i to jest ogromna różnica na minus. Tak więc OLED i nic innego moim zdaniem jeśli zależ nam na jakości obrazu. Producent to już bardziej kwestia osobistych preferencji, ja wolę SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, TRobert napisał(-a):

Xiaomi Mi Stick? Co się nie chciało sparować Stick z pilotem?

Tak. W dwóch sztukach.

22 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

OLED to jest inna bajka, 55" są w miarę przystępne cenowo. BR UHD Gra o Tron - trzeba się trochę przyzwyczaić do niesamowitego realizmu obrazu, opad szczęki gwarantowany. Widziałem to samo na Samsungowym qled (znacznie droższym zresztą) i to jest ogromna różnica na minus. Tak więc OLED i nic innego moim zdaniem jeśli zależ nam na jakości obrazu. Producent to już bardziej kwestia osobistych preferencji, ja wolę SONY.

Dziękuję :) jak ten doczepiany sztinks nie zadziała, to kupię OLED. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Tak. W dwóch sztukach.

Jeśli próbowałeś parować pilot jak w instrukcji i się nie udało to wcale nie musi znaczyć, że robiłeś coś źle. Te mi sticki są strasznie awaryjne, a bardzo często nie chcą się wgl sparować z pilotem. Jeśli masz paragon idź do sklepu niech spróbują sparować, jeśli się im nie uda to przecież możesz zareklamować. Bez sensu kupować kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TRobert napisał(-a):

Jeśli próbowałeś parować pilot jak w instrukcji i się nie udało to wcale nie musi znaczyć, że robiłeś coś źle. Te mi sticki są strasznie awaryjne, a bardzo często nie chcą się wgl sparować z pilotem. Jeśli masz paragon idź do sklepu niech spróbują sparować, jeśli się im nie uda to przecież możesz zareklamować. Bez sensu kupować kolejny.

Pierwszy, który kupiłem I nie działał-  okazało się, że wysyłka z Chin- odesłałem i dostałem zwrot po dwóch miesiącach. W międzyczasie kupiłem drugi lokalnie, ale gdzieś posialośmy papiery. Więc gdzieś w domu leżą oba. Wkurzyłem się i na tamten moment olałem temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu 🙂

Jednak przystawka mi nie odpowiada, a 55 cali to za dużo, więc spośród 50 calowych rozważam ten model:

https://www.x-kom.pl/p/728170-telewizor-50-54-samsung-qe50qn91ba.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click&ceneo_cid=c70057de-0095-ca79-aa9e-ae801455b765

Proszę o podpowiedź, czy to dobry wybór, czy może powinienem rozważyć coś innego - z góry dziękuję 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Wracam do tematu 🙂

Jednak przystawka mi nie odpowiada, a 55 cali to za dużo, więc spośród 50 calowych rozważam ten model:

https://www.x-kom.pl/p/728170-telewizor-50-54-samsung-qe50qn91ba.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click&ceneo_cid=c70057de-0095-ca79-aa9e-ae801455b765

Proszę o podpowiedź, czy to dobry wybór, czy może powinienem rozważyć coś innego - z góry dziękuję 🙂

 

To dobry telewizor, ale jak pisałem w tej cenie można mieć oleda, tak bez szukania w tym samym sklepie taki 48 cali:

LG OLED48C21LA - Telewizory 44" - 49" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Myślę, że którego z nich byś nie wybrał, to będziesz zadowolony.

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybor prosty- budzet zawsze nie wiekszy niz 3 k.

sprawdza sie 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TRobert napisał(-a):

To dobry telewizor, ale jak pisałem w tej cenie można mieć oleda, tak bez szukania w tym samym sklepie taki 48 cali:

LG OLED48C21LA - Telewizory 44" - 49" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Myślę, że którego z nich byś nie wybrał, to będziesz zadowolony.

Dziękuję - napisałem pw :)

7 godzin temu, pawel007 napisał(-a):

U mnie wybor prosty- budzet zawsze nie wiekszy niz 3 k.

sprawdza sie 😁😁😁

Nigdy zegarka nie kupiłem w założonym budżecie - dlaczego z tv miałoby być inaczej... 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telwizory, telefony i inne gadzety  elektroniczne nigdy nie byly dla mnie priorytetem i nie mam/ nie mialem „jazdy” na najnowsze nowości z nowości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Proszę o podpowiedź, czy to dobry wybór, czy może powinienem rozważyć coś innego - z góry dziękuję 🙂

 

2 lata temu kupilem odbiornik tv i zanim to zrobilem poczytalem https://hdtvpolska.com
wybor padl na schodzacy z tasm produkcyjnych model Sony 55", ktorego musialem sie
troche naszukac, za to cena byla bardzo atrakcyjna a sam tv posiadal jeszcze parametry
ktorych nie musial sie wstydzic

polecam lekture hdtvpolska, swietne kompendium plus niemerkantylne opinie uzytkownikow

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neclocus napisał(-a):

 

2 lata temu kupilem odbiornik tv i zanim to zrobilem poczytalem https://hdtvpolska.com
wybor padl na schodzacy z tasm produkcyjnych model Sony 55", ktorego musialem sie
troche naszukac, za to cena byla bardzo atrakcyjna a sam tv posiadal jeszcze parametry
ktorych nie musial sie wstydzic

polecam lekture hdtvpolska, swietne kompendium plus niemerkantylne opinie uzytkownikow

Dzięki :)

Godzinę temu, pawel007 napisał(-a):

Telwizory, telefony i inne gadzety  elektroniczne nigdy nie byly dla mnie priorytetem i nie mam/ nie mialem „jazdy” na najnowsze nowości z nowości .

Ja też nie mam jazdy - oled w rozważanym rozmiarze może kosztować dużo więcej, a model wskazany przez @TRobert jest  świeży, więc powinien jakiś czas działać, i mieści się we wstępnych założeniach, więc pewnie zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przymierzam sie do LG C2 tylko nie wiem czy 48 czy 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Piter80 napisał(-a):

Osobiście przymierzam sie do LG C2 tylko nie wiem czy 48 czy 55

Teraz mam 46. Rozważałem 55, ale będzie za duży - za blisko kominka, więc mogłoby go przygrzać, więc ogarnę 48. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.