Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kosma

"Czarny Piątek"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś ma namiary na jakieś ostre promki sklepach w kraju, jak i tych wysyłających do Polski niech wpisuje. Ja zacznę, wpadłem dziś na info z niemieckiego Amazona. Szkiełka Sigma przeceniają o kilkadziesiąt %, może ktoś się skusi. Przykładowo (jest tego sporo) :

 

 

https://www.amazon.de/Sigma-17-50-HSM-Objektiv-Filtergewinde-Objektivbajonett/dp/B003A6H27K/ref=sr_1_3?s=photo

 

https://www.amazon.de/Sigma-18-250-Objektiv-Filtergewinde-Objektivbajonett/dp/B008B48AAE/ref=sr_1_4?s=photo

 

https://www.amazon.de/Sigma-17-50-HSM-Objektiv-Filtergewinde-Objektivbajonett/dp/B003A6NU3U/ref=sr_1_11?s=photo


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś sklepy z częściami do rowerów? zegarki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kauflandzie jest 24% zniżki na margarynę "rama" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam ten "czarny piatek", nie tylkobzegarkowy i naprawde, zadna rewelacja. Gruby przerost formy nad trescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 

Black Loser

nazywać się powinno.

W sklepach stacjonarnych to i można faktycznie dobrze kupić ale w sieci.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile osób zginie w USA.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sporo zanim jeszcze sklepy otworzą z wyziębienia koczując pod sklepami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA to nie tyle co ma sens bo gdzie tu sens sprzedawać telewizory za 30-40% ceny, ale tam black friday to naprawdę black friday.

I ludzie cały rok czekają na ten dzień z zakupem różnych rzeczy.

A ci co maja dojścia i możliwości kupują tego całe magazyny i sprzedają na ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA to nie tyle co ma sens bo gdzie tu sens sprzedawać telewizory za 30-40% ceny, ale tam black friday to naprawdę black friday.

I ludzie cały rok czekają na ten dzień z zakupem różnych rzeczy.

A ci co maja dojścia i możliwości kupują tego całe magazyny i sprzedają na ebay.

możesz podać jakieś realne z życia wzięte przykłady? Prócz ciuchów modowych firm.

 

Myślę, że te rabaty nie są wiele wyższe jak się trafiają w ciągu całego roku od czasu do czasu, dzisiaj black frajdej, jutro noworoczna wyprzedaż itd. -30, - 50 czy 70% bardziej zależy od polityki firmy. Np. rolexa nie kupisz nigdzie za -70%, a Eternę w stałej ofercie na niektóre modele -85% w sieci.

 

Edit: taki Frajdej (IMO) to świetna okazja, żeby kupić dużo niepotrzebnych nam rzeczy w jeszcze niższej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mogę, mieszkałem w USA prawie pięć lat.

I w ten piękny dzień przykładowe telewizory kosztujące $1000 za $400 sprzedają, naprawdę to są mega przeceny, o odzieży nawet nie wspominam bo nigdy na takie promocje nie zwracam uwagi, szkoda czasu.

Kompy można też za grosze kupić , ale to tylko i wyłącznie w sklepach  stacjonarnych , w internetowych dla leniwych niestety tak dobrze nie ma.

Najlepsze okazje były w sklepie CircusCity tak jakoś się nazywał ale niestety sklep nie przetrwał niby kryzysu z przed 6-ciu  lat.

I tam naprawdę ludzie już 3 dni przed piątkiem zajmują już kolejkę, śpią w namiocikach z innymi członkami rodziny zamieniają się wartami, komiczne to jest nie spotykane ale warto jak widać.

 

Na auta też nie ma takich promocji, może coś tam dorzucą ale nie ma obniżek poniżej połowy ceny.

 

Ale we wspomnianym kryzysie jeden z dealerów Forda w Texasie wymyślił że do każdego nowego auta dorzuca giwerę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego że towar w ofertach wyprzedażowych jest raczej ze średniej i niższej półki cenowej, mocno limitowany, przy okazji kupi się pełno innych rzeczy ze świecącą metką, a w rzeczywistości jest pewnie podobnie jak z każdymi innymi wyprzedażami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie absolutnie taki przykład podałem. I uwierz mi że w USA za ten wspomniany 1K kupisz duuuuuzo lepszy telewizor niż u nas za 4 K 

I tam dzisiaj jest taki młyn jak u nas za komuny przed świętami w spożywczym po cytrusy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie absolutnie taki przykład podałem. I uwierz mi że w USA za ten wspomniany 1K kupisz duuuuuzo lepszy telewizor niż u nas za 4 K 

I tam dzisiaj jest taki młyn jak u nas za komuny przed świętami w spożywczym po cytrusy :)

 

To sobie zdaję sprawę, że wszystkie dobra materialne są tańsze, samochody, elektronika itd.

Ale te wyprzedaże dotyczą też np topowych marek audio (w cenach >kilka tyś dol za jeden komponent), czy innych dóbr luksusowych które zwykle się za bardzo nie przeceniają jak np. zegarki Patek, Rolex.

Przykładowo super wyprzedaż na omegę seamaster - kupować bo zaraz wygaśnie:

http://www.jomashop.com/omega-watch-21230412003001.html

W tym samym czasie w Polsce / Niemczech od miesięcy, od ręki w podobnych cenach:

http://www.chrono24.pl/omega/omega-seamaster-diver-300-m-co-axial-41-mm--id5029332.htm

http://www.chrono24.pl/omega/seamaster-300-m-chronometer--id3053089.htm

 

 

I teraz pytanie czy w USA w black Friday kupi taką Omegę w sklepie stacjonarnym za mniej chociaż o 40% od ceny osiąganej normalnie, czyli za jakieś 1500 dolarów (6000 zł). Jeśli tak to ilu szczęśliwców?

 

Dziwię, się trochę Amerykaninowi, który za tą samą robotę co ja dostanie 3-4 razy tyle, a za telewizorem stoi 3 dni z dreszczykiem emocji, że może się jednak nie załapie na to co chciał (zarobi 600-1600 dol).

Myślę też, że ceny niejednokrotnie są sztucznie podwyższane na chwile przed black friday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w zegarkami bo nimi interesuję się od roku.

 

Ale sądzę że dobra luksusowe nie są aż tak przeceniane.

A dowodem jest na to obłudna przecena zegarka.

Zegarka za prawie 3K zielonych nie kupi John stojący po tv dwa dni pod sklepem.

Bo jak idzie on po zegarek za 3K to i tv sobie kupi wtedy kiedy będzie go potrzebował a nie akurat  dzisiaj.

 

 

Jak mieszkałem w NY na Long Island pracowałem jakiś czas prawie 150 km od domu zaczynałem o 7 rano więc za wiele nie mogłem pospać bo trzeba było jechać :)

I co dwa tygodnie zabierali butelki i puszki po piwach i napojach. I co dwa tygodnie po okolicy jeździł jakiś amerykanin meśkiem dobrej klas ale nie pamiętam już jakiej i po kolei ze śmietników wybierał te co da się sprzedać. Facet był dobrze ubrany zadbany w żaden sposób widząc go gdzie kolwiek nie powiedział bym że ona jeździ i puszki ze śmietników rabuje.

I co na to powiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co na to powiesz?

 

co kraj to obyczaj :lol:

Najważniejsze mieć w życiu dobrze poukładane priorytety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale powiem Tobie że chciałbym żeby w naszym kraju było tak jak u nich choć w połowie.

Gdzie każdy przeciętny obywatel pracujący jest w stanie rodzinę utrzymać bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep Blue -40% na wszystko z kodem z wus , ahh ta Amerykad0b3ffda856f514ee1a4d5f593f3810b.jpg

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

96b258 i mam nadzieję, że będzie pasować bo deko duzy wychodzi ze specyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.