Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz

REGULATORY WIEDEŃSKIE

Rekomendowane odpowiedzi

Przepiękna tarcza. Warto mieć w chacie chociaż jeden oryginał,a resztę wyrzucić. Pozdrawiam :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze. To nie jest takie proste moim zdaniem. Bo po pewnym czasie znajdziesz coś ciekawszego. I co? Znowu zostanie jeden? Poza tym, bardzo lubię klekocące junghansy ze sprężynami na wierzchu. Taki juz ze mnie turpista - prymitywista. Po części z wiadomych powodów. Ale zapewne jakiś magiczny przypływ gotówki nie doprowadziłby do eksterminacji nieboraków. Jak sobie przypomnę poszukiwania patentu, szacowanie wieku, podziw nad tym, jak miękki mosiądz można zastosować do produkcji kół zębatych, ile drutu zużyć do blokowania różnych elementów...to ten potworek też jest dla mnie super.

 

Niektórzy są urodzonymi zbieraczami doskonałości, inni - sentymentalnymi klamociarzami.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem były i pozostaną. Stać mnie na jeden, wystarczy miesięczny. Ślizgałem się obok  nich, niby mam jakieś skrzynki, mechanizmy,ale to wszystko ponaciągane, pozostaje zdobycie jednego. Nie mogę narzekać, mam roczniaka cylindra, ładnego kareciaka, wiedeńczyka z 1904 od Carla Grosemanna , dwa Resche,pięknego Woronieckiego nawet elektryk z Pieszyc jest świetny i taki jeden biedermeier i zamknę temat, dla mnie kwintescencja zegara. Czyli marzeń cd. 

 

Klamotów już miałem ,że nawet mogłem przez rok wyżyć w czasie kryzysu po ich spieniężeniu. Poza tym przez okres zbierania i popełniania błędów w wyborze człek nabrał jakieś wiedzy i tym bardziej marzę.

 

Pozdrawiam serdecznie. P :)

 

może się kto zlituje i coś odsprzeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tekst na stronie z zażenowaniem ... zawsze myślałem, że trzeba mieć jakąś wiedzę żeby się autorytatywnie wypowiadać, przedstawiać poglądy ... okazuje się że nie !

Wystarczą chęci, a i tak się znajdzie paru co przeczyta, a nawet może jeden uwierzy...

Jak czytam takie bdzety to mam wrażenie, że świat schodzi na psy ... 

(przepraszam czteronogi) 

:blink:  :(

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kiedyś pisaliśmy, że papier wytrzyma wszystko, teraz klawiatura zastąpiła pióro...

Myślę, że należy się kształcić, samemu wszystko weryfikować, mieć kolegów "po wahadle", co pomogą w tym trudnym zadaniu dociekania prawdy i miłosierdzie w sercu dla mundrusiów chcących wszystkich zadziwić swoją "wiedzą". Świat ogólnie przeszedł na informacje hasłowe, net pomieści absolutne cokolwiek, tym większa satysfakcja, gdy się w tym goownie wynajdzie własną ścieżkę  :rolleyes:. A niech se bredzą.

Mój pies Ci przebaczył, ale prosi stanowczo o formułę: "świat schodzi na koty". Kot z kolei chciałby stwierdzenia, że "na myszy". Ogólnie jest do doopy. Howg!

Pozdrufki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko... ale ktoś miał zatwardzenie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze, które zamieściłem wcześniej są z tej strony. Zwróć uwagę, ze obie mają identyczne wskazówki. Nic nie ma całkiem pewnego na tym świecie :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wściekły, bo zginął mi w internecie zegar, który chcialbym mieć, ze strony Campbela. Ostał się ino mój avatar. Za zrobienie takiej skrzyni, stojącej dalbym 5k. Może znajdę w wydrukach .aj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem wściekły, bo zginął mi w internecie zegar, który chcialbym mieć, ze strony Campbela. Ostał się ino mój avatar. Za zrobienie takiej skrzyni, stojącej dalbym 5k. Może znajdę w wydrukach .aj.

 

Odnalazło się na tym forum

Tylko to, szukam wykonawcy takiej skrzyni

 

Na tarczy napis Patent-Uhr

                        Aloys Loeffler

                            in Wien

post-67478-0-22472200-1488435055_thumb.jpg

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnalazło się na tym forum

Tylko to, szukam wykonawcy takiej skrzyni

 

Na tarczy napis Patent-Uhr

                        Aloys Loeffler

                            in Wien

Na jedna wage ,moze bije polowki i kwadranse ?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chodzik, myślę,że sekundowy jak zeskanuję zdjęcia mechanizmu,akurat ocalały wstawię

 

Pozdrawiam

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chodzik, myślę,że sekundowy jak zeskanuję zdjęcia mechanizmu,akurat ocalały wstawię

 

Pozdrawiam

piotr

Nie no widze jedna wage ,ok ale zdarzaly sie wlasnie rarytasy z jedna waga i biciem jak wspomnialem,to podnosilo wartość zegara.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja wiem, czy rarytas. Miałem takowego malucha, jak inne. Tutaj mechanizm jest subtelny minimalizm jaki trzeba i precyzja zapewne. Skrzynia mi się podoba bardzo. , mechanizm do niej mam jakowyś mam.  

post-67478-0-72695700-1488471314_thumb.jpg

post-67478-0-85219700-1488471315_thumb.jpg

post-67478-0-86281600-1488471316_thumb.jpg

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy mechanizm, masz więcej zdjęć może?

Ciekawi mnie również jaką ma rezerwę chodu? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośno było w 1842 :) Macie chęci, doczytajcie.

post-6402-0-54605000-1488490859.jpgpost-6402-0-37992100-1488490873_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za dokument, akurat mam jeszcze znajomą kumatą niech ona się pomęczy. . To wszystko, co udało mi się zabezpieczyć ze zdjęć mechanizmu, mam na A4 wydrukowane. Zegar był do kupienia w 2007r i wisiał na stronie Campbell&Archard. Szukam po znajomych dokładniejszych zdjęć skrzynki, bo miałem, ale,,, na razie ni ma. Korona była prawdopodobnie odlewana z czegoś i nie wiem, czy zdobienia na bokach cokołu także, jakiś akantowy wzór. 

 

Nawiasem urzeka mnie także układ tarczy, jej rozplanowanie. Przy godzinie 13,50 i 11.10 koło sekundowe jet pięknie wpisane w wskazówki, jak również jego stałe położenie góra podpiera XII,a dół stoi na osi minutowej. Dla fanów Rescha dłuuga kotwica i to koło pośrednie, ono chyba daje długość chodu nie wiem ile. Teraz zauważam,że jest na dwie wagi i  jak to działa nie wiem, druga w dole szafki nie widoczna.

 

Przemyślałem temat. Sadzę,że cała przekładnia policzona jest dla jak najmniejszej siły naciągu poprzez odpowiednie zróżnicowanie ciężaru wag, dobraniu przełożeń, jakości  wykonania, co daje możliwość oprócz precyzji chodu ,odpowiednio wydłużoną jego rezerwę , minimum miesiąc,a może więcej. Ten układ naciągu daje możliwość zmniejszenia przełożeń,a wiadomo im mniej przełożeń, mniej tarcia ,tym lepiej  dla precyzji chodu. Tak myślę. Jak się naciąga, chyba tą lewą, niewidoczną wagą 

 

pzdr

piotr

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąga się prawą widoczną a lewa schodzi w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąga się prawą widoczną a lewa schodzi w dół.

 

Dzięki, może wiesz czy naciąga się tak ,aby była widoczna tylko jedna prawa, czy obie widać na początku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest długa, żeby wydłużyć czas chodu wnioskuję że widoczna będzie tylko jedna, lewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest długa, żeby wydłużyć czas chodu wnioskuję że widoczna będzie tylko jedna, lewa.

Dzięki. Skrzynia chyba jest otwarta, bez drzwiczek, wypada,że trzeba wsadzić łapę z odwanżikiem jak najniżej. Kurzu dawniej chyba nie mieli, 

 

pzdr

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ciągnąć za linkę a rolki zrobią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.