Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ! Za link ,lecz miałem na myśli jakieś " książki i lub czasopisma " :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Chyba nima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Wóz łącznosci i temu podobne pojazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jego pochodzenie jest raczej cywilne. Zegar został wymontowany z jakieś ustanowki do testowania elektrycznych przyrządów pomiarowych. Całość miała iść na złom więc postanowiłem uratować zegar, który działa bez zarzutu.

 

Czy ktoś robił / robi jakieś ciekawe obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w tym wątku w bryle aluminium ! Sam sie przymierzam też w alu i grubym pleksi :wink: Z braku czasu i marnych umiejętności :sad: idzie ciężko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy czy mają z tyłu zaciski do podłączenia zasilania 27V do grzalki. Jeżeli mają to są z radzieckiego czołgu np T-55. Jeżeli nie mają to są jakiegoś transportera np. skota.

 

27V wskazuje na zastosowanie lotnicze (dokłaniej to 27,5 V). Pojazdy zwykle mają instalację 12 lub 24V.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego chciałbym zobaczyć tablicę rozdzielczą z czołgu z zegarem, żeby nie mieć wątpliwości. Jak kupowałem taki zegar to sprzedający napisał, że z czołgu T-55. Jeżeli chodzi o zasilanie to np. w T-55 przedstawia się ono następująco:

- gdy silnik nie pracuje 24 V

- gdy silnik pracuje 27-29 V

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:L.../Projekt-T-55AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest dokładnie taki jak na twoim foto aronus :wink:

Ciężko znależć informacje o tych zegarach :sad: Te dwa pierwsze domyślałem się ,że są z czołgów . Teraz przynajmiej wiem ,że z T-55 ! Ale zastanawiam się czy one systematycznie nie były montowane równocześnie w innych pojazdach wojskowych ? Gdzie szukać info. w tym temacie ?

Właśnie takiego jeszcze w kolekcji mi brakuje :neutral: Znaczy mam takiego ale z transportera :> Jeżeli jest to zegar kupiony na allegro to poważnie się nad nim zastanawiałem, ale zdjęcia były marnej jakości i nie zaryzykowałem, jak widzę po Twoich zdjęciach, że szkoda. Nie mam żadnych dowodów, ale wydaje mi się, że może to być zegar z czołgu T-72 (kiedyś na ebayu sprzedawca tak opisał taki zegar). Te zegary nakręcane pokrętłem z przodu są nowsze niż te nakręcane pierścieniem wiec powinny być montowane w nowszych czołgach niż T-55 czyli w T-72. No ale wszystko to są poszlaki. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jego pochodzenie jest raczej cywilne. Zegar został wymontowany z jakieś ustanowki do testowania elektrycznych przyrządów pomiarowych. Całość miała iść na złom więc postanowiłem uratować zegar, który działa bez zarzutu.

 

Czy ktoś robił / robi jakieś ciekawe obudowy?

Gotowe można na ebayu kupić np:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Aircraft-cl...sspagenameZWDVW

Ja sobie takie podstawki zrobiłem:

9799241394b12984.jpg

1f196590aa8e90d6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego z pokrętłem mam z AlleTanio :wink:

Jutro postaram się wkleić zdjęcia werku !

Te drewniane podstawki super ! Jednak ja myslę o czymś większym... Planuję dać w jednym kawałku grubej blachy alu w środku lotniczy a niżej po obu stronach dwa mniejsze czołgowe :cool: Blacha pod niewielkim kątem...

No ale to plany.

Czytałem ten link na temat T-55 w Wikipedi. Zwróciłem uwagę na fakt iż stacja UKF w nim pracuje pod napięciem z pewną tolerancją . Ok od 24 do nawet 30 V. Widocznie w zegarach to tez nie miało dużego znaczenia skoro napięcie było potrzebne jedynie do grzałki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taką sobie kompozycję na półce ustawiłem :mrgreen: :

9b48934155620d56.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa :grin: A właśnie miałem Ciebie prosić o foto tych cywilnych Mołni !

Są zaje...ste ! Jak mi wpadą gdzieś w ręce to nie wypuszczę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten był ozdobą łącznicy telefonicznej:

 

ap_czs.jpg

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5966a36d15fd0afbmed.jpg

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niespodziewanie trafiłem takie coś:

 

a_cz_58_08usc.jpg

 

a_cz_58_14sc.jpg

 

a_cz_58_10scu.jpg

 

a_cz_58_06scu.jpg

 

Rocznik 1958.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Jak tu lubic niektórych kolegów ? :mrgreen: Maja zegary ktore powinny stac u mnie :mrgreen: ................aaaaaaaaaaaallllllllleeeeeeeee ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tu lubic niektórych kolegów ? :mrgreen: Maja zegary ktore powinny stac u mnie :mrgreen: ................aaaaaaaaaaaallllllllleeeeeeeee ładny

 

żeby Cię dobić dodam, że w zasadzie poszedłem tam kupić kapustę :cool:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tu lubic niektórych kolegów ? :mrgreen: Maja zegary ktore powinny stac u mnie :mrgreen: ................aaaaaaaaaaaallllllllleeeeeeeee ładny

 

Piękny zegar, ja również z chęcią postawiłbym go u siebie na honorowym miejscu w salonie :mrgreen:

 

żeby Cię dobić dodam, że w zasadzie poszedłem tam kupić kapustę :cool:

 

J.

 

Gdzie jest ten sklep z kapustą :?: Może znajdzie się tam jeszcze jakiś zegar dla mnie :?: chyba będę musiał wybrać się na zegarowe łowy do stolicy :wink:


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jest ten sklep z kapustą :?: Może znajdzie się tam jeszcze jakiś zegar dla mnie :?: chyba będę musiał wybrać się na zegarowe łowy do stolicy :wink:

 

Nie wiem czy się kalkukuje - na barachołce przy Banacha jest tylko jedena buda (plus kilka "nędza-boutique" na kocach) z tego typu towarem. Z reguły nie ma tam nic godnego uwagi, może z wyjątkiem resztek masy spadkowej po wyższych oficerach i średnich azorkach partyjnych z czasów PRLu. Mieszkało ich sporo w tej okolicy.

 

J.

 

edit: co do meritum: młoda kapustka jest około 100m SW od budy z zabytkami :wink:


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozazdrosiciłem Jackowi tego zagara i kupiłem sobie taki:

55df220d91c52a19.jpg

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

No i nastepny dopisany do osobistej :mrgreen: czarnej listy :mrgreen: naprawde zazdroszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.