Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
markali

Zegarki polskie - jakość - który kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisywałem w wyszukiwarkę ”bezawaryjność", "wpadki", "awaryjność" polskich zegarków i nic nie znalazłem. Troszkę czytałem ale nie mam czasu na wszystko. Wyczytałem że niektórym firmom zdarzają się awarie w trakcie gwarancji, wpadki produkcyjne, gwarancyjne itp. Aż się odechciewa (dot. ostatnich postów dot. Gerlacha).

Zapewne jak każdy z forumowiczów chciałbym posiadać jakiegoś "Polaka".

Chciałbym jakiegoś nowszego. I tu jest problem: co wybrać?

Który z wyprodukowanych zegarków nie psuje się nagminnie, powyżej średniej dla grupy cenowej i którego firma gwarantuje-zapewnia sprawną obsługę i gwarancję? Jaki konkretny model? np. do 1500zł

Który mogę kupić bez większego ryzyka i powinien pochodzić jeszcze kilka lat po gwarancji?

A może zegarki są zbyt młode aby wydać taki werdykt?

Jeśli taki temat był proszę usunąć. Jeśli nie to może się przydać nie tylko mi. Nie wszyscy mają czas na czytanie wszystkiego a szukajki nie zawsze znajdą.  Pozdrawiam forumowiczów!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj forumowych zegarkow:

Vis, formmeister, vratislavia conceptum


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić, aby było coś takiego jak polski zegarek. W większości jest to polski projekt i marketing.

 

Niezależnie od tego, Xicorra mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vratislavia Conceptum, Xicorr.

 

edit.

Dokładnie. Balticus także godny uwagi. Zapomniałem ;)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co sądzicie o Balticus-ie? Jak wypada w porównaniu do G.Gerlacha?

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić, aby było coś takiego jak polski zegarek. W większości jest to polski projekt i marketing.

 

Zdaję sobie z tego sprawę  ;) ale fajnie mieć coś oryginalnego i na dodatek z napisem "Designed in Poland", "Made in Poland" czy "Wyprodukowano w Polsce" itp. Dobrze by było żeby człowiek nie zraził się do tego pomysłu po pierwszym "polskim" zegarku ponieważ z czystym sumieniem chciałbym mówić że "Polacy nie gęsi..."

Dzięki za odpowiedzi. Przydadzą się z pewnością innym!

Edytowane przez markali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markali mam takie samo podejście, tzn. też chcę wspierać naszych rodzimych producentów i dumnie nosić zegarek z napisem Polska. Do niedawna byłem mocno napalony na G.Gerlacha (chciałem go na prezent z okazji okrągłych urodzin) ale po ostatnich wypowiedziach kolegów z forum zapał zgasł :( - a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arek1a2b, oglądałem wczoraj stronę VC ale jakoś nie mogłem trafić na tę zakładkę :)

A "nasze dziewczynki" są najlepsze ;)

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio choruję na Balticusa i jego gwiezdny pył, ale niestety to poza moimi budżetowymi możliwościami.. Kosmos/Astronauta ze stacjni VC też wygląda super :)

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się Xicorrowi ale niestety na razie jest to za wysoka półka dla mnie. Pozostaje VC lub Balticus (ale nie pył) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC to bardzo dobrze wykonane zegarki (mam dwie Foremki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem VC Astronauta. Długo się zastanawiałem czy zaryzykować i kupić coś "polskiego". Wygrał lokalny patriotyzm i zamówiłem VC. Naprawdę jestem miło zaskoczony. Za przystępna cenę otrzymałem bardzo przyzwoity zegarek. Miałem już w swoim posiadaniu Seiko "Made in Japan" gdzie indeksy były krzywo nałożone a wskazówki zle spasowane. W moim Astronaucie nie znalazłem jakiś widocznych wad. Więc nie mamy się czego wstydzić i zachęcam do kupowania zegarków z napisem "Zaprojektowano w Polsce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Xicorr po trzech latach użytkowania zegarka, wymienił pół koperty ze szkiełkiem i tarczą po tym jak zaliczył on porządną glebę na kafelkach. Obyło się bez kosztowo. Mimo, ze minął rok od upływu gwarancji, w xicorrze byl problem z nakręcaniem na reku, ale znikną po nasmarowaniu mechanizmu automatu. Z Gerlachem też mam do czynienie, nic go nie rusza. Ma tylko mikroskopijny wręcz ubytek DLC. I to wszystko.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xicorr FSO M20.

mieścisz się w cenie a zegarek jedne z najfajniejszych polskich zegarków na rynku.

posiadam i polecam :D

Edytowane przez dennyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno z Dzikiem Gerlachów, jak i Warszawą Xicorra, jak i z 6szt. VC problemów jakościowych nie miałem, wszystkie fajnie, porządnie wykonane, bez żadnych spektakularnych wtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xicorr FSO M20.

mieścisz się w cenie a zegarek jedne z najfajniejszych polskich zegarków na rynku.

posiadam i polecam :D

A możesz zmierzyć całą szerokość ? 

Właśnie też się nad takim modelem zastanawiam. ( wyczytałem, że ma 42 mm ale czytałem też, że bez koronki )

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wie - gdzie takiego Xicorra kupic - na stronie producenta juz niedostepne - juz znalazlem :-)

Edytowane przez krzysioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zbieram na acropolisa, mam już 30 procent docelowej kwoty  :) Jak się uda, będą dwa Xicorry


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Moj xicorr f 125 akropolis niestety zepsul sie w czasie gwarancji.  Co troszke mnie zrazilo. Mial  niski numer 019 wiec moze  to choroba wieku dzieciecego .Ale za to kontakt  i servis gwarancyjny bez zarzutu. . 

Bardzo powaznie traktuja klienta. No i zegarek bardzo  fajny. 

Siemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie rozważam zakup ... Co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Nie  wiem bo nie powiedzieli  ;)

Moze dlatego ze nie pytalem...  :)

Podczas nakrecania zatrzymala sie koronka i juz nie chciala ruszyc z miejsca. Zegarek tez nie chcial. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.