Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt gruba ta guma. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem zadowolony z submersible. W submarinerach przeszkadzalo mi ich blyszczenie czy to bezela czy obwodek indeksow.

Mnie też to pasuje, spróbowałbym MD ze szczotkowany bezelem z submersible.

 

Mam oba i tak jak pisze Dorian06, oba są bardzo wygodne i dobrze leżą na mniejszych nadgarstkach. SKX jest grubszy o 1mm i ma mniejsze L2L (o 1,5mm). Wizualnie Tisell wygląda na większego i trochę masywniejszego, choć różnica jest niewielka w porównaniu do SKX'a. Oczywiście Jubilee SKX'a dużo lepiej się układa na nadgarstku niż Oyster Tisella

SKX007/009 jest wyższy ,ale też ma wysoki płaski bezel, który chroni szkiełko przed zarysowaniami, a w Tisellu bezel jest pod lekkim kątem. Pod koszule imo lepiej się mieści Tisell, chociaż przez ostrzejsze krawędzie stalowego bezela może bardziej haczyć.

Optycznie wielkości podobne, SKX niby ma kopertę 42mm, ale sam bezel mierzony sówmiarką to 40mm, Czyli tyle co Tisell.

 

Ps. Ma ktoś najnowszego MD, prosiłbym o zdjęcie koronki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który jest najnowszy?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki co przyszedł z Korei od teraz do 3 miesięcy wstecz? Chyba Ty się chwaliłeś, że dopiero co Ci przyszedł, więc jeżeli się nie mylę to Twój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przyszedł na początku września więc nie wiem czy się liczy, a z racji wyjazdu na narty mam ograniczone możliwości techniczne, ale proszę post-97650-1516477150,4438_thumb.jpgpost-97650-1516477159,9477_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie MK4 właśnie, bez logo na koronce. Kropka na bezelu świeci na niebiesko, czy zielono? W 4ce chyba jest już niebieska, pod kolor indeksów i wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zielono.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem co robić, może doradzicie albo coś zasugerujecie co wezmę pod uwagę.

 

W chwili obecnej czekam na dojście SRPA21J1

SeikoSRPA21J13.jpg

 

I Alpinisty SARB017, no i zamówiony tytułowy Tisell czarny no-date.

 

Jednak z obecnym kodem promocyjnym na ebay w fajnej cenie w ok. 1550 pln można wyrwać Sumo SBDC033/031 no zastanawiam się co robić. Na pewno kolejnego nie kupię ale nie wiem czy zrezygnować z Tisella, zmówiłem w Czechach, miesiąc czekania wiec chyba mogę zrezygnować, mimo ze już zapłaciłem paypalem. Powinni mi kasę zwrócić. Z drugiej strony mając żółwia i sumo, to już lepiej, któryś z nich wybrać a nie mieć oba i jednak pozostać przy zamówionym Tisellu.

Generalnie trochę się tez obawiam Sumo bo mam ok. 17-17,5 cm w nadgarstku a on większy od żółwia.

 

Trochę się zamotałam w tym wszystkich a poza tym na ostatnim browarku z kumplem stwierdził, na cholerę tyle zegarków zamówiłeś, sprzedaj wszystko, zostaw jakiś elegancki na pasku/bransolecie i zainwestuj w jakieś porządnego divera Szwajcara a nie mieszasz nimi co chwile na nadgarstku.

 

Bądź tu mądry...... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo jeży świetnie nawet na małych nadgarstkach - ma kopertę inaczej profilowaną niż żółw, to dwa zdecydowanie inne zegarki. Tisell'a zawsze możesz sobie kupić w terminie późniejszym nie koniecznie nowego, na bazarku.

 

 

 

zainwestuj w jakieś porządnego divera Szwajcara a nie mieszasz nimi co chwile na nadgarstku.

 

Porządny diver Szwajcar? Jeśli znajdziesz takiego - z własnym mechanizmem - czyli na poziomie Seiko to zapłacisz za niego kilkadziesiąt tys. a kupowanie "składaka" na ETA albo jakimś pokrewnym werku, moim zdaniem, to przerost formy nad treścią... ale, wiadomo, Ty decydujesz


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie, zamówiłem sbdc033 bo żal było nie skorzystać.

Wysłałem info odnośnie tisella w sprawie rezygnacji i zwrotu kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie, zamówiłem sbdc033 bo żal było nie skorzystać.

Wysłałem info odnośnie tisella w sprawie rezygnacji i zwrotu kosztów.

 

Ja namówiłem?  Przepraszam... :blink:  

 

:D :D

A poważnie pisząc wybrałeś najładniejszą moim zdaniem wersję Sumo, jak Ci się nie spodoba, raczej nie będziesz miał problemu żeby odsprzedać, to po pierwsze, a po drugie, jakbyś chciał kupić podobnej co Sumo jakości zegarek z napisem "swiss made" na tarczy to pewnie koło dychy musiałbyś zapłacić, a to i tak nie byłby in hause zegarek tylko składak,  a Tisell nie zając, co jakiś czas się pojawia na bazarku wiec możesz przygarnąć w swoim czasie ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myśle a cena z Czech do najatrakcyjniejszych nie należy (z przesyłka €291) , z Korei fakt ze dłużej się czeka ale waluta to $ i wartość niższa niż ja zapłaciłem w €. SPB053 mi uciekł to tym razem SBDC033 capnąłem okazyjnie a na Tisell’a jeszcze przyjdzie czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sumo jeży świetnie nawet na małych nadgarstkach - ma kopertę inaczej profilowaną niż żółw, to dwa zdecydowanie inne zegarki. Tisell'a zawsze możesz sobie kupić w terminie późniejszym nie koniecznie nowego, na bazarku.

 

 

 

 

Porządny diver Szwajcar? Jeśli znajdziesz takiego - z własnym mechanizmem - czyli na poziomie Seiko to zapłacisz za niego kilkadziesiąt tys. a kupowanie "składaka" na ETA albo jakimś pokrewnym werku, moim zdaniem, to przerost formy nad treścią... ale, wiadomo, Ty decydujesz

 

Takie same składaki jak SEIKO, chyba, że jesteś w tej grupie która nadal naiwnie wierzy w te japońską bajkę ;) a poczciwa Eta 2824-2 w niczym lepsza ani gorsza od 6R15, bo wszystko co niżej w SEIKO to już niższa liga.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł mój :)

No i pięknie jakie zmiany oprócz lumy na bezelu w kolorze pasującym do reszty? Koronka z logo czy bez? Zamawiałeś w Korei?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kropka lumy na bezelu ma inny odcień od tych na tarczy i tak ma być  :)

Jakiś większych zmian nie widzę a jakościowo bardzo podobne, miałem już trzy a macałem w sumie z sześć i mimo że bransa jest najsłabszym punktem zegarka to widać ze glidelock wychodzi im coraz lepiej i pracuję już precyzyjnie ale to może jak się trafi  ;)

Koronka bez logo i też mam wrażenie że pracuję lepiej i wygląda na masywniejszą a po odkręceniu widać porządny gruby oring :D

A kolor tarczy i wkładki bezela wraz ze szkłem chciałbym widzieć w każdym czarnym zegarku  :)

Kolorem tarczy i szkła dorównuję mu Citek GT  :)

Zamawiany w Korei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same składaki jak SEIKO, chyba, że jesteś w tej grupie która nadal naiwnie wierzy w te japońską bajkę ;) a poczciwa Eta 2824-2 w niczym lepsza ani gorsza od 6R15, bo wszystko co niżej w SEIKO to już niższa liga.

 

Nie do końca takie same - Seiko posiada patenty na wszelkie części zamieszczane w ich zegarkach, baaa nawet na smary wszelkie - a "szwajcarscy producenci" wykorzystujący ETA i pokrewne jakoś chyba nie ;) Ja nie twierdzę że "stara poczciwa Eta 2824-2" jest lepsza czy gorsza od jakiegokolwiek mechanizmu Seiko, ja tylko wychodzę z założenia że jak mam kupować składaka to wole przygarnąć Tisell'a albo jakieś inne "COŚ" na Miyota, ST czy NH, bo to ta sama "klasa zegarmistrzostwa" co Certina, Doxa, czy inne "badziewiaki" z ETA w środku, podobnie jak Tisell nie odbiega w niczym ideologicznie, poza ceną, od Davosa...

Mogę płacić za bajki ale tylko te wydane w twardej oprawie, z dużymi kolorowymi ilustracjami - bajka "swiss made" nie spełnia tych warunków ;)

Oczywiście to moja i tylko moja teoria i nikogo do niej nie mam zamiaru przekonywać

 

 

No i dotarł mój  :)

 

Tomek czarnego wziąłeś? Miał być zielony ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie no ja Cię rozumiem, tylko co komu z tych ich patentów, jak jeden zegarek produkują 3 chińskie fabryki, a 4 składa, a już cena takiego SPB051 bliska 5 tysi powoduje, że zaczyna się robić z tego takie davosiarstwo, czy inne pseudo szwajcarstwo. Druga kwestia, że mimo, że bardzo cenię sobie SEIKO, a już na pewno wyżej niż Certinę to ile ta druga jest poprawna do bólu i nie ma się do czegoś przyczepić to w SEIKO babol na babolu, a jakością za chwilę dogonią Q&Q. Stąd moja uwaga odnośnie japońskiego snu i mitu, który jest od dawno bardzo, ale to bardzo nieaktualny. No, ale dobra koniec biadolenia. Nie o tym temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł mój  :) 

Fajna fotka Tomek i zegarek też, graty.

Szkoda, że nie zielony, ale to już mówiłem :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł mój  :) 

Graty Bracie.

Dobry strzał.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek czarnego wziąłeś? Miał być zielony ;)

Nie nadążasz coś ostatnio Piotrek ^_^

Zielony przyszedł posiedział i poleciał dalej :P

 

Fajna fotka Tomek i zegarek też, graty.

Szkoda, że nie zielony, ale to już mówiłem :D

Dzięki, zielony już był i poszedł dalej i jak pamiętam to do Ciebie  :D  ;)

 

Graty Bracie.

Dobry strzał.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja Cię rozumiem, tylko co komu z tych ich patentów, jak jeden zegarek produkują 3 chińskie fabryki, a 4 składa, a już cena takiego SPB051 bliska 5 tysi powoduje, że zaczyna się robić z tego takie davosiarstwo, czy inne pseudo szwajcarstwo. Druga kwestia, że mimo, że bardzo cenię sobie SEIKO, a już na pewno wyżej niż Certinę to ile ta druga jest poprawna do bólu i nie ma się do czegoś przyczepić to w SEIKO babol na babolu, a jakością za chwilę dogonią Q&Q. Stąd moja uwaga odnośnie japońskiego snu i mitu, który jest od dawno bardzo, ale to bardzo nieaktualny. No, ale dobra koniec biadolenia. Nie o tym temat.

 

Racja - mam to samo zdanie, dlatego noszę głównie g-shock'i albo mikro brand'owe zegarki - g-shock'i bo żaden automat nie jest tak funkcjonalny, a mikro brand'owe w celu wyrównania szans i żeby móc "zabić śmiechem" "kolesia" który mi mruczy coś o "prestiżu mierzonego w Rolex'ach na m kwadratowy" :D No i Orienty czasem na łapę wkładam... bo muszę :D

 

 

Nie nadążasz coś ostatnio Piotrek ^_^

Zielony przyszedł posiedział i poleciał dalej :P

 

 

Nadążam - wiem że miałeś zielonego i sprzedałeś, ale coś tam mruczałeś że chciałeś wrócić do tego koloru, no to się zaczynałem "zasadzać" żeby łyknąć jak Ci się znudzi...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadążam - wiem że miałeś zielonego i sprzedałeś, ale coś tam mruczałeś że chciałeś wrócić do tego koloru, no to się zaczynałem "zasadzać" żeby łyknąć jak Ci się znudzi...

Już komitet kolejkowy jest utworzony i jakby co jestem pierwszy na liście :D

Oczywiście pod warunkiem, ze wcześniej nie kupię.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mallujemy
      Witam.
      Poszukuje następcy dla automatu Maserati R8821110003.
      Zdecydowany byłem na divera z automatem i już prawie kupiłem Tisella Marine Diver lecz nagle wpadł mi w oko zupełnie inny zegarek.. tytułowa:
      Certina DS Action Gent Chronometer C032.851.22.087.00 
      https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS_Action_Gent_COSC_Chronometer_C0328512208700_C0328512208700-12758.html?gclid=EAIaIQobChMI97b3iszu3AIVy-d3Ch2kBwvZEAQYASABEgL-FfD_BwE
      Zegarek jest piękny, niestety posiada mechanizm kwarcowy a wersja z automatem nie dość ze kosztuje 2x tyle to na dodatek nie wygląda tak ładnie jak wersja z bateryjką.
      Tak więc warto wydawać 1500 zł na tę Certine z kwarcem?
      Ew jakieś inne propozycje w stylu tej Certiny? (koniecznie datownik ( najlepiej bez nazwy dnia) i opisane minuty na tarczy)
      Budżet ok 2000 zł.
      Pozdrawiam.
       
       

    • Przez robmir
      Tisell Pilot Watch 43mm Type A
    • Przez robmir
      Sea-Gull ST25
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.