Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
feniksrj

Prośba o identyfikacje starego zegara

Recommended Posts

Chińczyk, ale na pierwszy rzut oka niezły ...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Foto.

Ja bym stawiał na Wiedeń lub raczej ogólniej - CK.

Krój numeratora raczej wskazuje, że nie jest z wczesnego okresu

Pozdrawiam Mariusz

維也納 ...

Pozdrawiam

Piotr

Gięty mostek kotwicy i mosiężne wkręty, tak na pierwszy rzut białkiem...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

IMO:

Zegary typu  skeleton jak  pokazany  powyzej  w  oryginale  wystepuja  rzadko  bo  byly  to  jednostkowe  produkty  bardzo  znanych  zegarmistrzow   np  z  Monarchii CK ale  tez  i  Francja  miala  swoje.

W latach  80 XX  wieku  zaczely  sie  pojawiac  kopie  na  rynku  wytwarzane  przez  bardzo  zdolnych  zegarmistrzow  jak  napisal  Fibo  juz.Niedawno tez  pokazaly sie  zegary a  raczej kopie  ciekawych  konstrukcji   z  Chin.

Spotykam  je  prawie  na  kazdej  duzej gieldzie  a  szczegolnie  Belgia  i  Holandia ( od  300  euro  wzwyz  za  sztuke ).Czy  ten jest  oryginalny  czy  nie  to  nalezaloby  sie  mu  przyjrzec  z bliska  i  porozmawiac  z  fachowcami -rodzaj  zazebienia,giety mostek  juz  wyklucza  jego  starosc jak  zauwazyl Kiniol.

Ja  sobie  taki  kupie  kiedys  jako  ciekawostke  ze  swiadomoscia  ze nie  jest  to  oryginal  ,bo chce  miec  szkieletora ,moze  nie  z  takim  wychwytem  ale  podobnego;

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Superbert
      Witam,

Chciałbym prosić o pomoc odnośnie informacji. Ostatnio kiedy mój tata robił remont domu, ściągał zegarek który ma po swoim dziadku, zauważyliśmy pewien napis z tyłu.
      Czy ktoś z Was może mi pomóc z informacje co to za zegarek, co oznacza ten napis?
      Temat dałem tutaj ponieważ nie mam pojęcie z jakiego kraju pochodzi zegar ani jaka to firma.

Bardzo dziękuje za pomoc,

• By baklukaszdawid
      Witam wszystkich,
      Mam pytanie odnośnie zegara ze zdjęć, czy jest to stary antyczny zegar czy współczesna reprodukcja.

• By Nikifor55
      Witam
      Kupiłam stary zegar i chciałabym czegoś się o nim dowiedzieć Czy ktoś pomoże w identyfikacji jak może być stary ? 
      Co oznaczają cyferki napisane ołówkiem ? Pochodzi z Danii.
      Planuję go oddać do renowacji - jak wygadał oryginał ? w których miejscach powinny być złocenia ? Może ma ktoś podobny ...

• By Xylos
      Witam, z góry zaznaczam że kompletnie nie orientuje się w zegarach więc proszę o wyrozumiałość Trafił do mnie taki dziwny zegar, ze wstępnego sprawdzenia mogę powiedzieć jedynie że jest sprzed 1945r i nie posiada żadnych plastikowych części. Jeżeli będzie potrzeba więcej zdjęć to proszę napisać czego i jak ewentualnie to rozłożyć na części pierwsze

Link do folderu ze zdjęciami ponieważ są zbyt duże by dodać je na forum  https://drive.google.com/drive/folders/1UIlkq6SGe5GGiWrVYh9Inx6804Pn0Qs3?usp=sharing
    • By Tomasz Krakus
      Po Moim Ojcu mam kolekcję kilkunastu starych zegarów wiszących. Jeden z nich na cyferblacie między  godzinami V a VI ma coś, czego funkcja jest dla mnie tajemnicą. Nie znam się na tym, dopiero mam zamiar zabrać się do nauki (teraz nareszcie mam na to czas), więc bardzo Was proszę o pomoc. Co to takiego? Załączam zdjęcia pd strony frontowej i od tyłu cyferblatu. Tarcza jest z grubego, nielakierowanego kartonu z nadrukiem. Nie wiem czy oryginalna, czy ktoś dorobił i przykleił. Na pewno stara i nie na drukarce drukowana, może ręcznie malowana z użyciem grafionów na tusz. Tego nie umiem stwierdzić. Chcę wydrukować nową tarczę i nie wiem, czy ten wskazany element dalej umieścić, nie wiem jaka jest jego funkcja, czy usunięcie nie "zuboży" całego zegara. Będę wdzięczny za pomoc.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.