Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, renqien napisał:

Znalezione w necie ;) 

 

Masz o nim coś więcej? Lubię takie wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ale... przy okazji zapytam mądrzejszych ode mnie. Jak zrobić tak czarną patynę/oksydę jak tu https://www.angularmomentum.com/welcome/Collection/Technical_Timepieces_-_Manufacture/Freehand-Timepieces/Indigo_Bronze.html Kiedyś się zastanawiałem nad zegarkiem w stylu Andersmanna zrobionym właśnie na taki wręcz czarny kolor z przecierkami na brzegach. Byłoby to całkiem fajne. Da się domowym sposobem, tymi środkami do patynowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. żebym tam zaraz do tych mądrzejszych się zaliczał... Ale toto robi się pakując zegarek do woreczka strunowego z jajkiem ugotowanym na twardo. Jajko w woreczku rozgniatamy i czekamy na efekt. Dobę - dwie. Na srebro też toto działa.

Nie. żebym tam zaraz do tych mądrzejszych się zaliczał... Ale toto robi się pakując zegarek do woreczka strunowego z jajkiem ugotowanym na twardo. Jajko w woreczku rozgniatamy i czekamy na efekt. Dobę - dwie. Na srebro też toto działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, renqien napisał:

Ale ale... przy okazji zapytam mądrzejszych ode mnie. Jak zrobić tak czarną patynę/oksydę jak tu https://www.angularmomentum.com/welcome/Collection/Technical_Timepieces_-_Manufacture/Freehand-Timepieces/Indigo_Bronze.html Kiedyś się zastanawiałem nad zegarkiem w stylu Andersmanna zrobionym właśnie na taki wręcz czarny kolor z przecierkami na brzegach. Byłoby to całkiem fajne. Da się domowym sposobem, tymi środkami do patynowania?

Takie coś kiedyś znalazłem...

receptury-oksyd.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oparach amoniaku też elegancko czernieje (i bardzo szybko), potem sobie poprzecierasz krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. żebym tam zaraz do tych mądrzejszych się zaliczał... Ale toto robi się pakując zegarek do woreczka strunowego z jajkiem ugotowanym na twardo. Jajko w woreczku rozgniatamy i czekamy na efekt. Dobę - dwie. Na srebro też toto działa.

W amoniaku zielenieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszystko co zawiera siarkę de facto czerni. Wystarczy namoczyć w wodzie z rozmieszaną siarką przez dłuższy czas i efekt ciemnienia jest równomierny i elegancki. Tylko problem polega na tym, że przy dłuższym/głębszym czernieniu zaczyna odłazić płatkami i wychodzą łaty. Nie testowałem preparatów do patynowania, ale przypuszczam, że efekt może być podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[CIACH] znowu coś forum czkawki dostało i wrzuca po kilka razy to samo...

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, w dodatku coś się spier...papier z powiadomieniami. No nic. Wracając do meritum, na razie nie eksperymentuję, bo mój brąziak fajnie sam ciemnieje. Mam chyba jakieś trefne powietrze, bo wszystko tak szybko patynuje. Srebrna papierośnica to wręcz w oczach, dwa-trzy dni i już do czyszczenia. W dodatku nie będę robił eksperymentów na tym zegarku, bo coś się z bezelem stanie i będzie lipa. Raz już miałem gacie pełne, drugi raz nie chcę. Za bardzo mi podpasował ten sikor, eksperymentować mogę na jakimś tanim chińczyku w brązie. Muszę coś takiego kupić i się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły klamry z Ali. Nie wiem z czego to jest, ale wygląda ok
Jak kolor nie będzie schodził to będą fajne klamerki

IMG_20201031_131558-01.jpgIMG_20201031_125413-01.jpgIMG_20201031_125402-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś umyłem mojego fleję, bo po tych różnych zabiegach z wodą utlenioną i innych cudach aż jakiś dziwnie lepki się zrobił. Pomyśleć, że my tym oddychamy, co ja z niego zmyłem.

 

1640606215_Zrzutekranu2020-11-01o13_52_57.thumb.png.c4121f187cf9cb5a6b8bd7847b06ecaa.png

 

Nie byłem pewny, czy się z niego nie zmyje patynka. Żeby się nie okazało jak z moim bratem, który wrócił pięknie opalony z wakacji... do pierwszej kąpieli... cała opalenizna zeszła z mydłem :D 

IMG_3885.thumb.jpeg.8bb66d1a252107c6c29ed6372489b564.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyk..end spędziłem z...
IMG_20201031_132025-01.jpgIMG_20201031_132052-01.jpg

jakby ktoś nie miał, a chciał makarę w brązie to jest teraz 35% w doł


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.
Chciałem klikać zaraz na początku kampanii. Ale chcę uzbierać trochę więcej funduszy i powstrzymałem się.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbata z żubra chyba jest wystarczająco pokska na 11.11
IMG_20201110_194655-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalonych klamer z Ali ciąg dalszy. Ta jest wyjątkowo odjechana, zwłaszcza rozmiarem

US $20.00 | Embossed Bronze Buckle, 22MM 24MM 26MM Herringbone, Beryllium Bronze Buckle, Cmpatible With PAM111 Leather And Rubber Buckle
https://a.aliexpress.com/_BSzKISbfa18ac41ff678eb37c3234730b63f8b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.