Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GoBo

Czas letni

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że tak przyziemnymi sprawami nasi posłowie się nie przejmują  ;)

 

Trzeba będzie wypowiedzieć wojnę Niemcom...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co stanie się z zegarami i zegarkami kierowanymi sygnałem DCF 77 z Mainflingen? Większość nie ma ręcznego wyboru czasu letniego/zimowego.

Przez pół roku odejmiesz sobie godzinę w pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co stanie się z zegarami i zegarkami kierowanymi sygnałem DCF 77 z Mainflingen? Większość nie ma ręcznego wyboru czasu letniego/zimowego.

Większość ma. Wystarczy przeczytać instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ma. Wystarczy przeczytać instrukcję.

Proszę. Znajdź. Jeżeli jest, będę wdzięczny :) Ja nie znalazłem nawet opisu ikonki DST... Pozostałe (ścienne, wskazówkowe w pracy) nie mają żadnych przycisków poza resetem...

https://drive.google.com/open?id=0B_QJf42FosgFYWNMdXlqXzB4TDQ


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ścienny nie ma , trza bedzie go wywalić :) nie wiem jak GWN 1000 ale sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku można owijać w folię aluminiową. Będą chodzić niedokładnie, ale bez przesunięcia ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Znajdź. Jeżeli jest, będę wdzięczny :) Ja nie znalazłem nawet opisu ikonki DST... Pozostałe (ścienne, wskazówkowe w pracy) nie mają żadnych przycisków poza resetem...

https://drive.google.com/open?id=0B_QJf42FosgFYWNMdXlqXzB4TDQ

Nie wiem jak u Ciebie, ale w mojej stacji pogodowej trzeba przytrzymać guzik czasu ten z anteną i pojawia się możliwość przesunięcia zegara radiowego w zakresie + - 12 godzin. Robi się to wszystko jednym guzikiem. Też nie miałem tego w instrukcji. Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, zresztą do teraz się nie przejmowałem, bo nie wierzyłem, że to wyjdzie poza komisję, ale czy ustawa ma polegać na wprowadzeniu permanentnego czasu letniego bez zmiany strefy czasowej ? jeśli tak, to przecież to jest kuriozum, poza paroma małymi krajami nikt tak nie robi, historycznie paru próbowało i się wycofywało. Zgodzę się że zmiana czasu nie jest nam potrzebna do szczęścia, ale to trzeba zrobić przy pomocy strefy czasowej a nie DST, a po drugie musi iść w parze z regionem i otoczeniem gdzie się żyje. To sie nazywa odpowiedzialna polityka, a sorki ale dajmy ludziom czas letni przecież wszyscy lubią lato to demagogia.

Zwódźcie uwagę że była by to zmiana mocno związana z naszymi stosunkami międzynarodowymi, kosztowała by nas ciężkie pieniądze i generowała dalsze koszty i niepotrzebne nieporozumienia. Miejsce do takiej zmiany jest gdzie indziej, można coprawda powiedzieć, że aby zwrócić uwagę unijnych polityków ktoś pierwszy może się postawić tylko uważam, że mógłby tak postąpić mniejszy i bogatszy kraj, bo obawiam się że z naszej politycznej strony wyjdzie jedynie buta i arogancja w stosunku do reszty europy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale w mojej stacji pogodowej trzeba przytrzymać guzik czasu ten z anteną i pojawia się możliwość przesunięcia zegara radiowego w zakresie + - 12 godzin. Robi się to wszystko jednym guzikiem. Też nie miałem tego w instrukcji. Spróbuj.

Ale my mamy berety z antenką :lol:  :lol:  :lol:  ładna ta twoja stacja i jaki ma piękny kolor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno z rokiem przestępnym też się rozprawią.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno z rokiem przestępnym też się rozprawią.

I ze strefami czasowymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my mamy berety z antenką ładna ta twoja stacja i jaki ma piękny kolor :P

Wybacz ale nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie kumam.

Oj tam , taki żarcik  :P piszesz "przytrzymać guzik czasu ten z antenką"  :lol:  a skąd my wiemy jaką ty masz stację pogody ? jest ich tysiące i mają różne rozwiązania

jak byś napisał "przytrzymać guzik czasu , u mnie jest taki z wymalowaną  z antenką" to inaczej by to wybrzmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam , taki żarcik piszesz "przytrzymać guzik czasu ten z antenką" a skąd my wiemy jaką ty masz stację pogody ? jest ich tysiące i mają różne rozwiązania

jak byś napisał "przytrzymać guzik czasu , u mnie jest taki z wymalowaną z antenką" to inaczej by to wybrzmiało

Ale to tarant zapodał link do instrukcji stacji pogodowej. Nie wierzę by nie miała opcji korekty/przesuniecia czasu. U niego klawisz B12. Moja prosta tania stacja (zegar z termometrami ) ma tylko 4 guziki a obsługuje taką funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie nie ma. Nie wiem gdzie szukać tajnych kodów do Hyundaia. Zapewne w Pjongjang. Ale nie przez internet ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie nie ma. Nie wiem gdzie szukać tajnych kodów do Hyundaia. Zapewne w Pjongjang. Ale nie przez internet ;)

Sprawdz co masz za funkcję w MODE zaraz po opcji zmiany języka. W innym modelu stacji Hyundai tam jest właśnie przesunięcie względem czasu niemieckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyjeżdżając gdziekolwiek za granicę do naszych sąsiadów będziemy musieli przestawiać zegarki?

 

Trzeba będzie powrócić do GMT Mastera... ;)

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posły osły chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle...


Jestem za zniesieniem zmiany czasu, ale to powinno odbyć się w całym regionie (Europie, Unii)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, że jeszcze nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi... ja też generalnie nie lubię przestawiać się z jednego czasu na drugi, ale w tym przypadku, dla osoby, która często podróżuje lub utrzymuje codzienne kontakty z resztą Europy, będzie przestawianie zegarka codziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym jest gadka od dziesięcioleci, także w ue, ale brakuje determinacji i kogoś z jajami, kto by się tym zajął jak kiedyś roamingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby wprowadzić gdzieś na próbę. Na przykład w Stolicy, a jak zda egzamin to w reszcie kraju. Po co robić zamieszanie?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wprowadź na próbę w stolicy i każ człowiekowi z Bydgoszczy zdążyć na samolot. Takie rzeczy się robi albo w całym kraju albo w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wprowadź na próbę w stolicy i każ człowiekowi z Bydgoszczy zdążyć na samolot. Takie rzeczy się robi albo w całym kraju albo w ogóle. 

 

No właśnie. Kolega meXy posłużył się ironią i sarkazmem ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, zresztą do teraz się nie przejmowałem, bo nie wierzyłem, że to wyjdzie poza komisję, ale czy ustawa ma polegać na wprowadzeniu permanentnego czasu letniego bez zmiany strefy czasowej ? jeśli tak, to przecież to jest kuriozum, poza paroma małymi krajami nikt tak nie robi, historycznie paru próbowało i się wycofywało. Zgodzę się że zmiana czasu nie jest nam potrzebna do szczęścia, ale to trzeba zrobić przy pomocy strefy czasowej a nie DST, a po drugie musi iść w parze z regionem i otoczeniem gdzie się żyje. To sie nazywa odpowiedzialna polityka, a sorki ale dajmy ludziom czas letni przecież wszyscy lubią lato to demagogia.

Zwódźcie uwagę że była by to zmiana mocno związana z naszymi stosunkami międzynarodowymi, kosztowała by nas ciężkie pieniądze i generowała dalsze koszty i niepotrzebne nieporozumienia. Miejsce do takiej zmiany jest gdzie indziej, można coprawda powiedzieć, że aby zwrócić uwagę unijnych polityków ktoś pierwszy może się postawić tylko uważam, że mógłby tak postąpić mniejszy i bogatszy kraj, bo obawiam się że z naszej politycznej strony wyjdzie jedynie buta i arogancja w stosunku do reszty europy

Czyli Rosja i Japonia to dla Ciebie małe kraje?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Rosja i Japonia to dla Ciebie małe kraje?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

ty aż sprawdziłem w wikipediach czy dobrze pamiętam, czy już skleroza mnie dopadła, ale nie, jeszcze mogę jeść masło, puki mnie na nie stać ;)

 

Rosja stały czas letni miała od 2010 czy 2011 do 2014

Japonia nie widziała czasu letniego od 1952

 

pewnie pijesz że żaden z tych krajów nie zmienia czasu, ale jak byś zrozumiał co przeczytałeś, to dostrzegł byś subtelną różnicę pomiędzy zmianą strefy czasowej a stałym czasem letnim. Tylko zmiana strefy samej Polski biorąc pod uwagę jej położenie geopolityczne to bzdura. No i nawet jak by UE się za to wzięła to i tak moim zdaniem powinniśmy i raczej zostalibyśmy w UTC+1 a nie +2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.