Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, melvin said:

Noszę się z poważnym zamiarem zakupu zegarka Ball, mam prośbę do użytkowników tej marki o odpowiedź na kilka pytań:

- po ilu latach użytkowania z Waszych doświadczeń przygasa tryt,

- czy ktoś oddawał zegarek Ball do przeglądu (chodzi mi o standardowy przegląd po kliku latach użytkowania nie naprawę), jaki są koszty takiego przeglądu (co jest w zakresie tego serwisu), ile to trwa, gdzie ewentualnie jest robiony, Wasze doświadczenia z tym związane,

 

Mam dwa Ball'e i trzeci w drodze (pre-order). Fireman II z 2010, tritium caly czas dziala, wystarczajaco dobrze by o kazdej porze nocy odczytac czas. Serwisowalem go jakies 4 lata temu, za jakies 115zl w Poljot Euro Warszawa. Teraz pewnie bedzie drozej. Standardowy przeglad - filtry i olej (smarowanie i regulacja). 

Teraz musze oddac Eng III King na taki sam serwis. 5 lat minelo i juz nie miesci sie w moim preferowanym +2s do +4s/dzien zakresie dokladnosci.

 

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Walezy napisał(-a):

 

Mam dwa Ball'e i trzeci w drodze (pre-order). Fireman II z 2010, tritium caly czas dziala, wystarczajaco dobrze by o kazdej porze nocy odczytac czas. Serwisowalem go jakies 4 lata temu, za jakies 115zl w Poljot Euro Warszawa. Teraz pewnie bedzie drozej. Standardowy przeglad - filtry i olej (smarowanie i regulacja). 

Teraz musze oddac Eng III King na taki sam serwis. 5 lat minelo i juz nie miesci sie w moim preferowanym +2s do +4s/dzien zakresie dokladnosci.

 

Filtry? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, mario1971 said:

Filtry? 

Kabinowy i oleju, rzecz jasna ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2022 o 12:25, SPS napisał(-a):

@AK&AK  

I to jest bardzo dobre pytanie..

Tryt świeci zawsze, lumę (z czegokolwiek by ona nie była zrobiona i uświęcona w Rolexie czy Omedze trzeba "naładować"). 

Druga sprawa to osłona koronki - przy ciągłych operacjach ze sprzętem,  Ball ma pełną ochronę. Rolex nie. 

Trzecia sprawa to symbolika. Ball rozpoczął ze mną drogę i jest moim talizmanem w górach. Rolex wylądował z lekkim opóźnieniem :D 

 

Rolexa może wezmę w grudniu w Tatry na 2-3 dni na chrzest bojowy i zobaczę w praniu. 

Szymon ostatnio jakoś tak się zdezaktywowałeś, ale może przeczytasz i odpowiesz, czy testy porównawcze w górach się odbyły i jak wypadły? Ball utrzymał status zegarka wyprawowego, czy jednak oddał pole "królowi"?


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej jestem żyje 😂.
Wybaczcie dezaktywację - wróciłem do treningów 💪🏻 dodatkowo bieżące zobowiązania powodują niestety brak czasu dla naszego forum. 🫣
 

@AK&AK 

oczywiście test był (poniżej fota z połowy stycznia moim plecakiem Osprey 🤣). 

jak wypadły testy. ?

Do niskich temperatur bransoleta 904L Rolka średnio się  nadaje - chyba że noszona na pierwszą warstwę ubrań typu wełna albo cienki syntetyk. Problem polega  na tym że  bransoleta R potrafi się oszronić i jednocześnie skraplać i chłodzić skórę - takie użytkowanie wymagałoby zmiany na NATO lub gumę / kauczuk w Explorerze.

Pomimo czytelnej tarczy w Rolku, świecenie Chromalight jest  słabsze niż w tryt w Ballu, no i wyczerpuje się, więc jeżeli będzie pogoda przez dwa dni jak na zdjęciu to bez latarki może być problem z odczytem . Do tego Rolex nie ma Chromalight na bezelu (jedynie 24 godzinna wskazówka podpowiada w nocy jaka pora)… Ball tryt zastosował  gdzie się da i Jeszce zabezpieczył bezel szafirem.. 

Brak pełnej osłony na koronkę w Rolex wymusił noszenie go  na prawym ręku z uwagi na operacje ze sprzętem i plecakiem. W Ballu nie ma tego problemu z racji zastosowania pełnej osłony nie zastanawiam się nad tym. 
Rolex za to lepiej trzyma czas i dokładność. 😁💪🏻 Do tego architektura Oyster jest jakby wygodniejsza. Obie konstrukcje są bardzo solidne. 

Szkoda że Rolex odszedł od stosowania trytu w Explorerze. 

Pomimo  sympatii  do Rolexa, Ball poprzez szereg rozwiązań utrzymuje swoje miejsce 😁 


92161D07-0E7C-48B6-A21A-EA2F0F876C71.thumb.jpeg.5da0b8598f13b3b47231e77cf34f62f0.jpeg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/4/2023 at 12:27 PM, SPS said:

Hej hej jestem żyje 😂.
Wybaczcie dezaktywację - wróciłem do treningów 💪🏻 dodatkowo bieżące zobowiązania powodują niestety brak czasu dla naszego forum. 🫣
 

@AK&AK 

oczywiście test był (poniżej fota z połowy stycznia moim plecakiem Osprey 🤣). 

jak wypadły testy. ?

Do niskich temperatur bransoleta 904L Rolka średnio się  nadaje - chyba że noszona na pierwszą warstwę ubrań typu wełna albo cienki syntetyk. Problem polega  na tym że  bransoleta R potrafi się oszronić i jednocześnie skraplać i chłodzić skórę - takie użytkowanie wymagałoby zmiany na NATO lub gumę / kauczuk w Explorerze.

Pomimo czytelnej tarczy w Rolku, świecenie Chromalight jest  słabsze niż w tryt w Ballu, no i wyczerpuje się, więc jeżeli będzie pogoda przez dwa dni jak na zdjęciu to bez latarki może być problem z odczytem . Do tego Rolex nie ma Chromalight na bezelu (jedynie 24 godzinna wskazówka podpowiada w nocy jaka pora)… Ball tryt zastosował  gdzie się da i Jeszce zabezpieczył bezel szafirem.. 

Brak pełnej osłony na koronkę w Rolex wymusił noszenie go  na prawym ręku z uwagi na operacje ze sprzętem i plecakiem. W Ballu nie ma tego problemu z racji zastosowania pełnej osłony nie zastanawiam się nad tym. 
Rolex za to lepiej trzyma czas i dokładność. 😁💪🏻 Do tego architektura Oyster jest jakby wygodniejsza. Obie konstrukcje są bardzo solidne. 

Szkoda że Rolex odszedł od stosowania trytu w Explorerze. 

Pomimo  sympatii  do Rolexa, Ball poprzez szereg rozwiązań utrzymuje swoje miejsce 😁 


92161D07-0E7C-48B6-A21A-EA2F0F876C71.thumb.jpeg.5da0b8598f13b3b47231e77cf34f62f0.jpeg
 

 

Jakie modele zegarkow wziely udzial w porownaniu? Zgaduje, ze Explorer II vs ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Walezy napisał(-a):

 

Jakie modele zegarkow wziely udzial w porownaniu? Zgaduje, ze Explorer II vs ...

 

Rolex Explorer II  

vs

Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT II 

:) 

 

63cc6bd8-ee53-4b04-8b28-652ec3e95f4b.thumb.jpg.fa6f58a7a4eb5e85575b680fd33d3608.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w związku z tym mam pytanie: Gdzie skrócić bransoletę? potrzebuję wyjąć jedno ogniwo. Czy to rzeczywiście jest tak skomplikowane jak mówił sprzedawca? Proszę o radę :)

Lokalizacja Śląsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Tschautschesku said:

I w związku z tym mam pytanie: Gdzie skrócić bransoletę? potrzebuję wyjąć jedno ogniwo. Czy to rzeczywiście jest tak skomplikowane jak mówił sprzedawca? Proszę o radę :)

Lokalizacja Śląsk


prosta sprawa, dobry wkrętak zegarmistrzowski i 5 minut wolnego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Walezy napisał(-a):


prosta sprawa, dobry wkrętak zegarmistrzowski i 5 minut wolnego czasu.

Pan w sklepie mi powiedział, że nie można samemu bo to nie dość, że dokładana robota to jeszcze tam ogniwa są klejone dodatkowo. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej do gwintów kosztuje kilka zł. Myślę, że jak dasz odrobinę na gwint szpilką czy jakimś patyczkiem grillowym, to załatwi temat, max 10 min wolnego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcenie wszystkiego z klejem to nie problem, ale jeśli Kolega nie czuje się pewnie z takimi rzeczami i nie ma odpowiedniego wkrętaka, to lepiej powierzyć to komuś, kto umie to ogarnąć, bo przy nieumiejętnym odkręcaniu klejonych wkrętów można rozwalić ich główki, a wtedy skrócenie bransolety może już nie być takie proste.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też fakt, można umielić główkę, ale zazwyczaj z bransoletą jest często tak, że skrócisz, ponosisz i a to jedno ogniwo dołożysz, a to jedno odejmiesz, a to całe ogniwo, a to połówkę i często jest taka zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x88mPC4.jpeg

bEKgOWH.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.