Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Ten werk wygląda jak poljot 2214, tylko na mostku brak jakiejkolwiek puncy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten werk wygląda jak poljot 2214, tylko na mostku brak jakiejkolwiek puncy?

2214 to raczej tylko Wostok 18 kamieni z datownikiem,.Jedyne mechanizmy Poljota o średnicy 22mm jakie widziałem to 2209 i 2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten werk wygląda jak poljot 2214, tylko na mostku brak jakiejkolwiek puncy?

 

To po prostu wygląda na oryginalny werk Rodiny, tyle, że pozbawiony całego modułu automatu - puncy nie ma, za to są otwory po śrubach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

 

Mechanizm z tej Rodiny to ewidentny skladak :

1. Mostek naciągu pochodzi od zwyklego Kirowa 2409 lub 2414 z datownikiem jak napisał kol. mayor.  2408 nie wchodzi w rachubę bo w tym modelu nie wystepowało tego rodzaju

    fazowanie płyt.

2. Mostek przekładni chodu pochodzi od własciwego mechanizmu z naciągiem automatycznym 2415A jak kolejny raz pisze kol. mayor

    Wskazuja na to otwory które służą do przykręcenia modułu automatu wraz z wachnikiem. Dlatego tez brakuje puncy bo zakrywa ją własnie modul automatu.

3. Półmostek balansu może pochodzić od wszystkich tych modeli: 2409, 2414 oraz 2415A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu wygląda na oryginalny werk Rodiny, tyle, że pozbawiony całego modułu automatu - puncy nie ma, za to są otwory po śrubach :)

Raczej nie werk Rodiny po zdjęciu wahnika wygląda tak,

post-67292-0-06709700-1422036245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wcześniej napisał kol. sthool.  Jednak moim zdaniem to nie jest oryginalny werk o czym napisałem powyżej.

 

A faktycznie masz rację - ja nie zwróciłem uwagi na mostek naciągu, tylko na mostek przekładni chodu ze "śladami" automatu :) Jeśli ktoś chciał ją przerobić z automatu na manual, to powinien dać też bęben ze sprężyną od manuala. W przeciwnym razie zegarka nie da się nakręcić do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie werk Rodiny po zdjęciu wahnika wygląda tak,

 

Zgadza się, ale tu oprócz wahnika zdemontowano jeszcze całą przekładnię automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, miałem na myśli werk poljota 2409 2414 oba od strony mostka są takie same, te co występują w kirowach i błoniach. Gdyby na mostku była punca 1мчз byłyby nie do odróżnienia, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz moduł automatu to mostek przekladni chodu bedzie wyglądał identycznie jak w tamtej Rodinie na zdjeciu.

Ponieważ mechanizm Rodiny 2415 A to nie jest całkiem nowa konstrukcja tylko modyfikacja mechanizmu 2409,rozszabrowana Rodina będzie wyglądała podobnie do Poljota 24XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

1a7a7aba505d890d7a8c01b0d28ec30f.jpg38614cc94ba56e3739fa9669b01e7634.jpg

 

Panowie ten wympieł ma werk białoruski czy chiński? Na foto słabo widać punce a na żywo nie widziałem jeszcze, i do wtorku nie zobaczę.

 

Ed

Jeżeli ktoś z szanownych kolegów zna odpowiedź na moje zapytanie,

To będę bardzo wdzięczny i zobowiązany kiedy ją dostanę

:D

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Panowie ten wympieł ma werk białoruski czy chiński? Na foto słabo widać punce a na żywo nie widziałem jeszcze, i do wtorku nie zobaczę.

Ed

Jeżeli ktoś z szanownych kolegów zna odpowiedź na moje zapytanie,

To będę bardzo wdzięczny i zobowiązany kiedy ją dostanę

:D

 

Nie jest to werk białoruski, ani tym bardziej chiński, tylko moskiewski :) Z II MWF :) Typowy dwubębnowy werk 21j. o oznaczeniu 2414 - taki jak w manualnych Slavach. Ale co do koperty i tarczy, to już się nie wypowiem. Ciekawi mnie to logo pod napisem "21 kamieni" - te dwa trójkąty były powszechnie wybijane na oryginalnych bransoletach w kwarcowych Slavach.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest wysokie prawdopodobieństwo, iż ten wympieł, to czyjąś twórczość chałupnicza? Czy też jest możliwość, że jednak wyprodukowano go na białorusi z tym werkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sławach czy w łuczach? Mi się bardziej kojarzy z łuczami.

To produkcja z fabryki. Mam kilka jeszcze w pudełkach przywiezionych z Białorusi. Jak wrócę do domu to poszukam.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sławach czy w łuczach? Mi się bardziej kojarzy z łuczami.

To produkcja z fabryki. Mam kilka jeszcze w pudełkach przywiezionych z Białorusi. Jak wrócę do domu to poszukam.

 

Jest zatem możliwość, że Białorusini po prostu brali z Moskwy gotowe werki i wstawiali je w swoje koperty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te co mi zostały to 17 kamieniowe z zuanami w środku, pomimo że w paszporcie napisali ze to 2614.. Ale logo te same.

post-27093-0-41837100-1422097861_thumb.jpg

post-27093-0-44811700-1422097875_thumb.jpg

post-27093-0-28719400-1422097894_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAAK...

A taka pobieda to bardziej lata 40-czterdzieste czy 50-dziesiąte?

post-78006-0-73714600-1422137043_thumb.jpgpost-78006-0-06330000-1422137046_thumb.jpg

Edytowane przez JA_GREGOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na werku pomiędzy śrubką wałka a brakującą śrubką w mostku - czyli naprzeciw koronki jest wybite "cyfra - dwie cyfry" dwie to data - rok produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lata 50. 

Zachowałą się koronka diamentowa, ale niestety brak sekundnika i jakieś dziwne koło balansu, lub po prostu zdjęcie przekłamuje. Koło balansu powinno mieć te 'bolce' na obwodzie.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm - te trzy cyfry to 3 - 56

A koło jest bez bolców

A tak przy okazji to k......ko się znacie.

Naprawdę szacun, jestem pod wrażeniem.

Edytowane przez JA_GREGOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm - te trzy cyfry to 3 - 56

A koło jest bez bolców

A tak przy okazji to k......ko się znacie.

Naprawdę szacun, jestem pod wrażeniem.

3-56 to trzeci kwartał 1956 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast balans tej Pobiedy wygląda na dużo nowszy niż cały zegarek - po prostu ktoś przełożył balans z Pobiedy z lat 80-tych lub nawet z początku lat 90-tych. Zapewne stało się tak po ułamaniu oryginalnej osi balansowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopy mam coś takiego. Zaria w kopercie Rakiety. Raz, że nie widziałem nigdy takiej tarczy, a dwa, że to całkiem nieźle jest spasowane? Ale to chyba nie ma opcji, że to oryginał?

DSCF2449_zps1d6a17b0.jpgDSCF2450_zpsc109d083.jpgDSCF2452_zpsc36f34db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.