Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Forum, widzę, się zmienia: już są specjalne podziękowania, w specjalnej walucie :D:D:D Jakaś mafia chyba :ph34r:B)

Handel wymienny ;) Edytowane przez bartekgajda169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smk

Witam,

Prośba o info co to za zegarek. Nie znam tego języka.

 

 
 
Edytowane przez smk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prośba o info co to za zegarek. Nie znam tego języka.

 

 

Nairi z lat 60-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spolszczając nazwa brzmi "Nairi". Mechanizm 17-sto kamieniowy, Pewnie zdjęcie werku powiedziałoby więcej apropos jego pochodzenia (poza tym, że jest to na pewno ZSRR i z końca lat 60-ych jeśli dobrze widzę datę na paszporcie. No i koperta wykonana ze złota próby 583. Swoją drogą ładne cacuszko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smk

Dzięki za info.

Zegarek 30 lat leżał w pudełku więc póki co nie jest na chodzie. Później wrzuce fotki środka. Ten paszport to co to jest, ogólne warunki gwarancji? :) Zdziwiłem się z tymi latami 60-tymi, stawiałem na początek 80-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Paszport, to takie cuś w rodzaju instrukcji, gwarancji i dowodu, że Twój egzemplarz jest prawilny. Odnośnie dat - na pieczątkach masz rok 68. 07 sierpnia. znaczy, że Twoja sztuka wtenczas była sprawdzana. Jeśli mowa o gwarancjach - to w ramach paszportu miałeś Talon na Remont Gwarancyjny. W przypadku Twojego zegarka nie wykorzystany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paszporcie masz napisane że data wypuszczenia zegarka z fabryki to 1962 rok.  A rok sprzedaży to 1965. Przynajmniej tak widzę te daty pisane długopisem. 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odnalazłem Mój pierwszy zegarek od komunii   ręcznie nakręcany firmy  kurowskije - nazwa pisana  na polskie znaki,  co możecie o nim powiedzieć

Witam w końcu udało Mi się przywrócić Mojego Kraba Kirowskiego do oryginału wymieniłem tarczę z warszawskiej do oryginału , wskazówki i dekiel

post-38106-0-49452800-1431958839_thumb.jpeg

post-38106-0-57680800-1431958855_thumb.jpeg

post-38106-0-37311400-1431958874_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam zamiar kupić sobie zegarek poljot. Znalazłem coś takiego mogę prosić o pomoc czy warto w tej kwocie i czy jest to dobry model i zależy mi czy koperta jest tam chromowana czy stalowa, niby pisze że chromowana ale podobno modele poljota miały stalową. Dzięki za odpowiedź...Wklejam linka do strony poniżej.

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5348254221&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze w tej aukcji powinno być conajmniej 7 takich poljotów  :D  Cena jak dla mnie jest wręcz kosmiczna jak za taki model. Także bym nie kupił.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobny ktoś wylicytował za 192,5. Ale faktycznie ten model można w dobrym stanie trafić za dużo mniejsze pieniążki.


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a ostatnio łucza którego widziałem na żywo i nie chciałem kupić za 60 zł ktoś wystawił na allegro i sprzedał za ponad 500 zł. Pisaliśmy o tym w innym wątku. Podbijanie cen z innych kont na allegro stało się ostatnio modne więc i same końcowe kwoty sprzedaży nie są niestety odnośnikiem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i podpierać się doświadczeniem :rolleyes:  


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź.A co sądzicie o tym zegarku mam okazję go kupić za 85 zł tylko nie wiem czy koperta to chrom czy stalowa i jak wygląda później z serwisowaniem go. Wklejam zdjęcia.

post-39068-0-05391600-1432030006.jpg

post-39068-0-68324600-1432030014.jpg

post-39068-0-68796500-1432030023.jpg

Edytowane przez bokser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Składak :/

Przekładka ze zloconej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i z "drugiej mańki" -> grawer "25 lat pracy w górnictwie", to także jakiś amatorski ...krzywy ryj


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot Sputnik ma 18 w uszach?


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Witam co to za kieszonka? Uszkodzona spężyna oraz urwany włos zaraz przy kołku.

 

post-75489-0-14909300-1432319944_thumb.jpg

post-75489-0-39946800-1432320070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę, dzisiaj byłem na wyprzedaży, gdzie przywożą rzeczy z Anglii i była SEJONDA 30 kamieniowa automat, w kopercie nierdzewnej, ruszyła, ale nie działał datownik, a chcieli 80 zeta, czy warto brać? da się taka usterkę łatwo usunąć?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Sekondę? Naprawić się da, warto kupić, jeśli stan wizualny jest bardzo dobry ;)

Fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co to za kieszonka? Uszkodzona spężyna oraz urwany włos zaraz przy kołku.

Popularny szwajcarski lub francuski cylinderek "pin-set" jakoś tak z lat 1905-1915, no-name. O produkcję werku można podejrzewać firmę FHF, ale tak naprawdę to cholera wie.

Sprężyna i włos to pikuś, jeśli sam cylinder jest wytarty to absolutnie nie opłaca się naprawiać.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Dzięki Narfas, nie dawał mi spokoju, przysiadłem i go odpaliłem, nie chodzi dokładnie, ale chodzi a to cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.