Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

mechanizm

szok jaka dokładność i trafność w opisie dziękuje przez kilka lat leżał w szufladzie dać go do zegarmistrza czy można go samemu nasmarować i ustawić

 

 

To pytanie świadczy, że nie masz wiedzy, doświadczenia ani narzędzi potrzebnych do czyszczenia i smarowania mechanizmu (o olejach nie wspomnę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda :lol: ale szybko się uczę to jest moje drugie spotkanie z zegarkami/zegarami ale przy junghansie złapałem bakcyla i chyba tak zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest z tych późniejszych - poznać to po uboższym wykończeniu (brak tzw. sfazowania na zewnętrznym obwodzie, inny szlif płyt, inny materiał kół zębatych). Pochodzi zapewne z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Ale z trwałością tych mechanizmów jeszcze wtedy nie było tragedii :lol: Co do samodzielnego czyszczenia - przy braku doświadczenia i narzędzi/materiałów odradzam tę opcję, lepiej oddać zegarek do dobrego zegarmajstra (celowo napisałem "dobrego" - trzeba zrobić wywiad aby nie trafić na jakiegoś "bateryjkarza").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na oryginalny Moscow Classic,a cena jest wysoce podejrzana :lol:


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Cześć! Jestem w posiadaniu zegarka marki Kama. Należał niegdyś do mojego dziadka. Wiem to, że pochodzi z lat 50.

Oto zdjęcie:

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5507888264895162226

Zwracam się do Was z prośbą o dokładniejszą identyfikacje, a najbardziej zależy mi na określeniu przybliżonej wartości. Dodam jeszcze, że jest na dokładnym chodzie. Czy to był popularny model, bo jeszcze się nigdy z podobnym nie spotkałem.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Potrzebuję informacji na temat ostatniego nabytku:

 

http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/79/06/81/1479068191

 

- fotka z allegro, swoje własne wkleję jak naładuję apfota.

 

Z tego co znalazłem już:

- to prawdopodobnie przełom lat 1960 - 1970

- bardzo podobny do (skopiowany ?)

link: http://home.earthlink.net/~exresearch/InfoPages/W46374.html

(Wietnam? - Na forum takiego nie znalazłem - jako wojaka)

 

Czy jest to zegarek wojskowy? - brak sygnowań.

 

Teraz już mój: staruszek ale "na żywo wygląda lepiej" :)

 

cd322907f799dd3em.jpg

 

Ps. Apel do posiadających wiedzę:

Może by wydzielić i przykleić temat: RUSKIE WOJAKI -bo strasznie rozrzucone po forum.

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam jestem nowy na forum i mam problem z odgadnięciem nazwy zegara. Zegar otrzymałem od dziadka, przeleżał ponad 6 lat w szufladzie aż do dziś. I jeszcze jedno pytanie ile był by wart taki zegarek,dodam ze jest w pełni sprawny. Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc

Zdj dodaje w zalczniku

post-38078-0-57546300-1304589994_thumb.jpg

Edytowane przez kondzik1002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta kieszonka to radziecka Mołnia


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem w posiadaniu zegarka marki Kama. Należał niegdyś do mojego dziadka. Wiem to, że pochodzi z lat 50.

Oto zdjęcie:

https://picasaweb.go...888264895162226

Zwracam się do Was z prośbą o dokładniejszą identyfikacje, a najbardziej zależy mi na określeniu przybliżonej wartości. Dodam jeszcze, że jest na dokładnym chodzie. Czy to był popularny model, bo jeszcze się nigdy z podobnym nie spotkałem.

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Tarcza jest rzadka, zegarek będzie wart więcej niz najpospolitsze, ale wciaż będzie to kilkadziesiąt złotych (moze pod setkę jak bedziesz miał spore szczęście).

 

Witam!

Potrzebuję informacji na temat ostatniego nabytku:

 

http://img13.allegro...6/81/1479068191

 

- fotka z allegro, swoje własne wkleję jak naładuję apfota.

 

Z tego co znalazłem już:

- to prawdopodobnie przełom lat 1960 - 1970

- bardzo podobny do (skopiowany ?)

link: http://home.earthlin...ges/W46374.html

(Wietnam? - Na forum takiego nie znalazłem - jako wojaka)

 

Czy jest to zegarek wojskowy? - brak sygnowań.

 

Teraz już mój: staruszek ale "na żywo wygląda lepiej" ;)

 

cd322907f799dd3em.jpg

 

Ps. Apel do posiadających wiedzę:

Może by wydzielić i przykleić temat: RUSKIE WOJAKI -bo strasznie rozrzucone po forum.

 

To nie jest zegarek wojskowy, ale niewątpliwie nawiązuje do tej stylistyki. Kopia "wietnamczyka" to nie jest - było sporo zegarków o takim układzie tarczy i to dużo wcześniej niż "wietnamczyk" (choc nie mówię, że wzór nie przypomniał się styliścia akurat po zobaczeniu czegośtam B)). Podwójna podziałka była np. w wojskowych kirowach w 2wś.

 

 

Witam jestem nowy na forum i mam problem z odgadnięciem nazwy zegara. Zegar otrzymałem od dziadka, przeleżał ponad 6 lat w szufladzie aż do dziś. I jeszcze jedno pytanie ile był by wart taki zegarek,dodam ze jest w pełni sprawny. Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc

Zdj dodaje w zalczniku

 

 

To mołnia z przełomu lat '80 i '90. warta kilkadziesiat złotych. Pospolity model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia tak ja pisze Voli, mogę dodać że tarcza niestety plastikowa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie forumowiczów !!! Posiadam zegarek z budzikiem Poljot...Czy wie ktoś może ile ten zegarek jest warty?zegarek

Edytowane przez macioo75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
...Czy wie ktoś może ile ten zegarek jest warty?........

 

 

1.odpalamy przegladarkę internetową

2. wpisujemy: http://allegro.pl/

3. w szukajke wpisujemy poljot budzik

4. oglądamy, oceniamy, porównujemy stan zachowania i odmianę

5. oglądamy aukcje zakończone

6.mamy orientacyjna spodziwana cene jaka mozna uzyskać

 

Co do pytania bezpośrednio - jedno kiepskie zdjęcie, zero na temat stanu zachowania, stanu technicznego - nawet gdyby ktoś chciał to sie nie da :)

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Voli, czekałem na Twoją opinię.

 

"Kopia "wietnamczyka" to nie jest - było sporo zegarków o takim układzie tarczy i to dużo wcześniej niż "wietnamczyk" "

- więc ponownie jedynie słuszna myśl rządzi. Podobnie jak i następna generacja skafandrów kosmicznych made in USA będzie wyglądać jak te cdzilano b CCCP :P

 

Idźmy na wschód. Tam na pewno jest jakaś cywilizacja :rolleyes: Pozdrawiam.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy remoncie znalazłem takiego brzydala:

 

9947b993ee90420cm.jpg

 

Ciekawość nie pozwoliła mi go wyrzucić, chciałbym najpierw dowiedzieć się, co to w ogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy remoncie znalazłem takiego brzydala:

 

9947b993ee90420cm.jpg

 

Ciekawość nie pozwoliła mi go wyrzucić, chciałbym najpierw dowiedzieć się, co to w ogóle jest?

 

 

Wygląda na Wostoka 2605

 

+1

 

To produkt zakładów z Czystopola, werk 2605, mógł byc pod brandem(marką) Wostok lub Czajka. Pomijajac ślady eksploatacji to na tarczy widoczne są czyjeś ambicje artystyczne (ktoś przemalował tarczę). Zegarek z przełomu lat '50 i '60. W tym stanie wart niewiele, ale jesli werk jest jako tako sprawny to na piwo lub dwa będzie.

edyta: koperta jest usyfiała, ale wygląda na nienajgorzej zachowaną - jak by się nim zająć to powinien wypieknięc nieco.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Kirowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Kirowski

 

Mam możliwość nabycia kirowskiego z taką samą tarczą w podobnym stanie. Czy to rzadka odmiana tarczy? Czy cena 60zł jest odpowiednia?

Edytowane przez chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to Poljot w kopercie ze złota (koperta i dekiel są z litego złota) Produkcja - pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarków imienia Kirowa - druga połowa lat 70 ? pierwsza połowa lat 80. Konkretnego rocznika nie da się określić, chyba że masz paszport do tego zegarka. Waga złota (koperta dekiel) to kilkanaście gram coś między 13, a 15 g.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopin:

 

Zależy od stanu zachowania, ale zakładając, że stan jest rozsadny to myślę, że cena tez jest rozsadna.

 

abcabc:

 

Zależy od stanu zachowania (te zdjęcia nie pozwalają na taką ocenę, brak opisu stanu technicznego) - ale jesli jest rozsądnie zachowany i sprawny to w rejon stówki.

 

starfish:

Smok napisał wszystko :) Ja dodam tylko, że nie warto go sprzedawać u jubilera, bo dostaniesz zapłatę po cenie złotego złomu próby 583 - jak już musisz to sprzedaj go jako całość - bo:

a ) nie zniszczysz zegarka

b ) dostaniesz więcej niż za złom.

A "w ogólności" zalecam zostawic sobie go jako pamiatykę rodzinną, takie rzeczy sa dla wielu osób bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.