Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Niezupełnie, Takema to w języku zaginionych w peruwiańskiej dżungli, plemion aborygeńskich, i znaczy ........ :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! Mam takie pytanie, możecie mi powiedzieć co to za zegarek? Może jakaś wycena? Dodam tylko , że jestem pewien , że jest stary, ale praktycznie nie używany. 

post-67016-0-81050800-1385482153_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się onegdaj mówiło tysiąc pięćset sto dziewięćset ( 15190 BDT)  :D, (pozostając w konwencji zaproponowanej kilka postów wyżej,) Taken bengalskich (waluta w Bangladeszu) Co w przeliczeniu daje 6403635.67 starych rubli rosyjskich.

Edytowane przez MSc_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może powiecie mi coś o tym zegarku?

Jest to Sputnik produkowany pod koniec lat 50' w Pierwszej Moskiewskiej Fabryce Zegarków, na cześć startu pierwszego satelity Związku Radzieckiego 4 października 1957 roku. Czerwona kropka na wskazówce sekundowej symbolizuje satelitę krążącego na orbicie okołoziemskiej. 

 

tłumaczone za: http://cccpwatches.blogspot.com

Edytowane przez MSc_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Sputnik z lat 50/60 XX wieku,z I Moskiewskiej Fabryki Zegarków im.Kirowa, na okoliczność wystrzelenia pierwszego sztucznego satelity Sputnik 1 w 1957r.

Tylko nie pisz tego na aukcji, bo mogę się mylić :)

post-34219-0-97576200-1385484766_thumb.jpg

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Sputnik produkowany pod koniec lat 50' w Pierwszej Moskiewskiej Fabryce Zegarków, na cześć startu pierwszego satelity Związku Radzieckiego 4 października 1957 roku. Czerwona kropka na wskazówce sekundowej symbolizuje satelitę krążącego na orbicie okołoziemskiej. 

 

tłumaczone za: http://cccpwatches.blogspot.com

Dziękuję bardzo serdecznie, więc ten zegarek ma około 60 lat? A wygląda jakby miał tydzień czasu. Dostałem go od takiej starszej Pani. Leżał zawinięty w pudełeczku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo serdecznie, więc ten zegarek ma około 60 lat? A wygląda jakby miał tydzień czasu. Dostałem go od takiej starszej Pani. Leżał zawinięty w pudełeczku. 

Chętnie spotkał bym taką Panią :) Gratuluje fajnego zegarka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie spotkał bym taką Panią :) Gratuluje fajnego zegarka,

Dziękuję. A rodzicom nie wierzyłem , że to taki stary zegarek. A jednak, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .(zbylak niecałe 16 g.) Dzisiaj w antykwariacie znalazłem Wostoka :17 kamieni ,z kalendarzem ,stalowy bezel jak w amfibiach ,produkcja CCCP i ciekawostka plastikowa koperta mocowana na sześć śrub ? Pan niestety nie chciał pokazać "brzuszka" zegarka. Ktoś coś może powiedzieć co to za twór?

Pozdrawiam.Yema  :blink:

To wostok z plastikowym korpusem. Nieczęsto spotykany, ale to nie biały kruk :)

post-34219-0-39956000-1385488228.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam odpowiednie pytanie.Co to za zegarek? kiedy mógł być wyprodukowany?

post-67002-0-46989500-1385542563.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w tym momencie jest jak najbardziej prawidłowe. ;)

Jest to zegarek  produkcji radzieckiej m-ki RAKIETA z lat 70/80 z mechanizmem o naciągu manualnym. Napis na tarczy jest wykonany w języku rosyjskim stąd to co pierwsze usiłują niektórzy czytać jako PAKEMA, należy czytać jako Rakieta.

Zegarek widzę w bardzo ładnym stanie i co niezbyt często spotykane ma złotą kopertę.

Gratuluję ci posiadania bardzo fajnego zegarka i mam nadzieję, że będzie on początkiem większej kolekcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Jest to pamiątka po dziadku Lwowiaku.Mam do tego zegarka sentyment,Prócz zdjęć, jedna z niewielu pamiątek po dziadkach.Bardzo chciałabym wiedzieć jaką ma wartość dzisiaj.Gdzie ewentualnie szukać takiej informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pamiątka po dziadkach to największą wartość powinien mieć dla ciebie sentymentalną i tak jak ja na takie pamiątki patrzę "nie ma takich pieniędzy które mogłyby zastąpić pamiątkę po przodkach ",

Na forum zgodnie z regulaminem nie prowadzimy żadnych wycen, więc musisz sobie radzić sam na A.......

Powiem tylko tyle jest troszkę wart, ale majątku na nim nie zbijesz, a jeśli to pamiątka po dziadkach, a sprzedasz to później będą dręczyły cię wyrzuty sumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżał sobie 30 l. Nie chce go sprzedawać, czasem jest to być lub nie być. Życzę wszystkim ciekawych zdobyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i powodzenia. Daj go do zegarmistrza na czyszczenie i konserwacje. Od czasu do czasu załóż i pociesz się pamiątką po Lwowiaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i powodzenia. Daj go do zegarmistrza na czyszczenie i konserwacje. Od czasu do czasu załóż i pociesz się pamiątką po Lwowiaku ;)

Tiaaa za kilka dni gosc pusci go na alle bo pomysli że się wzbogaci sprzedajac pamiatke rodzinna za sto zeta, ech szkoda gadac tylko gnac takich kalakow z tego portalu.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tylko puścił to może trafiłby w dobre ręce, ja się boję, że stwierdzi, że pierdzieli zegarek i odda na przetop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak będzie :wacko:  ale wolę myśleć, że chłopak uszanuje rodzinną pamiątkę, jeśli takową jest :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżał sobie 30 l. Nie chce go sprzedawać, czasem jest to być lub nie być. Życzę wszystkim ciekawych zdobyczy.

Skoro 30 lat lezal i jakos przezylesas to chyba przez te lata nauczylesas sie przetrwac. Trzymaj sie tego. Zycze powodzenia w konstruktywnym rozwiazywaniu problemow.

Edit: przepraszam za uzycie trybu meskiego, nie wiem czemu uznalem, ze jestes mezczyzna.

Edytowane przez piotr.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle wk74 to chyba kobieta .

 

Oj tam, oj tam..

Sztuka jest sztuka :)

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna ta rakieta ... ehhh marzenia ... taka złotą mieć to bym chciał :)


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam..

Sztuka jest sztuka :)

Lepiej , żeby tego nie przeczytała , bo może się zdenerwować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.