Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu nie chodzi o pionierów w sensie młodzieży socjalistycznej tylko gloryfikację siły i mocy ludzi Uralu. To jest opowieść o Uralu (opowieść Bażowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ile wy skłonni bylibyście za niego dać?

 

tak serio? - jak znam chłopaków to może ze 40 zeta za kopertę i szkło jak jest oryginalne - taką piękną ukraińską tarczę już sobie sami zrobimy ;p

Odpuść sobie to dzieło.

 

Edyta: - chociaż jak się tak przyglądam..... sam nie wiem .... ładniutki Ci on.....ale w tych pieniądzach... dżizas...

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak serio? - jak znam chłopaków to może ze 40 zeta za kopertę i szkło jak jest oryginalne - taką piękną ukraińską tarczę już sobie sami zrobimy ;p

Odpuść sobie to dzieło.

 

Edyta: - chociaż jak się tak przyglądam..... sam nie wiem .... ładniutki Ci on.....ale w tych pieniądzach... dżizas...

Dlaczego wątpisz w oryginalność tego Poljota? Wyraźnie przecież widać, że to oryginał i w dodatku NOS. Co do ceny, to fakt - kosmiczna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Co sądzicie o cenie za ten zegarek:

http://allegro.pl/poljot-de-luxe-automatic-29-jew-ideal-nieuzywany-i4128642809.html

 

W sam raz, za wysoka? Jeśli za wysoka, to ile wy skłonni bylibyście za niego dać?

 

Dodam tylko, ze wycena zegarkó to zupełnie nie moja domena, a chciałem sobie coś sprawić w starym/retro stylu.

Ten Poljot podobno jest nieużywany, a ma to dla mnie duze znaczenie.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Dla mnie, cena ta jest za wysoka co najmniej o 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta za 699zł, bez zdjęcia werku - hmm... ciekawe..   :ph34r:

 

Zwracam również uwagę, że nigdzie w opisie aukcji nie ma określenia NOS (co sobie kupujący dośpiewują to ich..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że sprzedający doskonale wie, co sprzedaje i wyraźnie zaznaczył to w opisie aukcji - "...(nigdy nieużywany ,nie był zakładany na ręke)..."

Jaki sens by miało otwieranie koperty, skoro zegar zachowany jest w idealnym stanie? Po to, by podrapać?

Określenie NOS nie dla każdego od razu musi być takie jasne, jak dla naszego gremium.  Oferent w opisie swojej aukcji posługuje się jasnym i prostym językiem polskim, nie siląc się na przesadnie wydumane slogany, by zachęcić potencjalnych nabywców.

Chyba na tyle wszyscy potrafimy dostrzec i ocenić na podstawie fotek, że zegarek jest w najwyższej z możliwych kondycji i więcej nic nie trzeba dodawać.

Cena jest wysoka i niewielu pewnie byłoby skłonnych zapłacić za niego. Niemniej chyba każdy z nas widzi go w swojej kolekcji na najwyższej półce. Mylę się?
Chcę w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, uprzedzając przed ewentualnymi pomówieniami, że ze sprzedającym nie mam nic wspólnego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że sprzedający doskonale wie, co sprzedaje i wyraźnie zaznaczył to w opisie aukcji - "...(nigdy nieużywany ,nie był zakładany na ręke)..."

Jaki sens by miało otwieranie koperty, skoro zegar zachowany jest w idealnym stanie? Po to, by podrapać?

Określenie NOS nie dla każdego od razu musi być takie jasne, jak dla naszego gremium.  Oferent w opisie swojej aukcji posługuje się jasnym i prostym językiem polskim, nie siląc się na przesadnie wydumane slogany, by zachęcić potencjalnych nabywców.

Chyba na tyle wszyscy potrafimy dostrzec i ocenić na podstawie fotek, że zegarek jest w najwyższej z możliwych kondycji i więcej nic nie trzeba dodawać.

Cena jest wysoka i niewielu pewnie byłoby skłonnych zapłacić za niego. Niemniej chyba każdy z nas widzi go w swojej kolekcji na najwyższej półce. Mylę się?

Chcę w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, uprzedzając przed ewentualnymi pomówieniami, że ze sprzedającym nie mam nic wspólnego!

 

Już dawno się tak nie uśmiałem :D

W tej zażartej, jednakże bezinteresownej obronie mamy takie sformułowania jak:

  • zegar zachowany jest w idealnym stanie
  • zegarek jest w najwyższej z możliwych kondycji
  • chyba każdy z nas widzi go w swojej kolekcji na najwyższej półce

Normalnie jak z podręcznika dla akwizytorów.. :D

albo jak z opisów na Allegro.

 

 

Wierzę oczywiście  B) , że kolega nie jest sprzedawcą z Allegro ale chciałbym mieć takich obrońców jakbym kiedyś wreszcie coś sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegarek Molnia wyprodukowany w latach 1980-85 , Сказ об Урале, a gostek na deklu to fikcyjna postać uralskiego pioniera ..Podobna postać znajduje się na pomniku w Czelabińsku pod tym samym tytułem.

To jest zegarek wyprodukowany w latach 70', a na poparcie swojej tezy wrzucam zdjęcie z katalogu zegarków z 1972 r.

post-41034-0-15938000-1397540619_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Taki Starcik mi się trafił. Chodzi nawet. Co z tego jest do użycia? unu8avy5.jpgatume6av.jpg

 

Edycja: zamienię się chętnie.

Edytowane przez fankaDaktarina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wspaniale, że kolega Gregorian ma opanowany "podręcznik dla akwizytorów". Pewnie w ogóle język manipulacji też nie jest Mu obcy... ?

W tym momencie jestem niemal pewien, że nikt nie ma szans z Szanownym Kolegą w starciu na słowa. 

 

 

Nie siląc się więc na dalszą "zażartą" polemikę", chcę przeprosić Jego za swoją śmiałość.

Ogromnie żałuję, że próbując zinterpretować to, co widzę na zdjęciach przedmiotowej aukcji, świadomie naraziłem Jego autorytatywną pozycję na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Dotychczas na forum nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś bezinteresownie pisał dosłownie peany reklamowe na temat zegarka wiszącego w ofercie na Allegro (na dodatek w wyżyłowanej cenie)

A jeśli na dodatek są one tak rozbudowane albo jest ich kilka to sytuacja robi się dwuznaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - wyluzujta..... W tym jakże zażartym starciu na słowa będę stał po stronie Gregoriana. Niestety - w dzisiejszych czasach cudów na allegro czujność proletariacka jest w najwyższym stopniu pożądana. Co do zegarka miałem i mam pewne wątpliwości - dlaczego? bo po 40 latach, jak pisze sprzedający, jest po prostu śliczniutki i ta tarcza aż mnie bije po oczach, co wcale nie znaczy, że nie jest oryginalny i tak też się zastanawiałem w poście po wyrażeniu: Edycja. A co do ceny - no dżizas nawet gdyby był to NOS to jednak 700 zeta za model wcale nie aż tak unikalny to chyba wszyscy przyznamy, że to dużo za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

W żadnym, nawet najmniejszym stopniu nie jestem zainteresowany reklamowaniem i zachęcaniem do Jego nabycia.

Tematem tego wątku są zapytania na temat "znalezisk".

Chcąc zachować obiektywizm w ocenie rzeczonego zegarka, bądźmy uczciwi do końca.

Owszem, każdy z nas ,ma prawo wyrazić swoją opinię, jednak nie nadinterpretujmy  tego, co jest faktem oczywistym.

Na temat wysokości samej ceny przecież chyba wyraziłem się dosyć jasno.. ? Tak samo, jak i Wy, nie jestem w stanie jej zaakceptować!

Co do stanu zachowania, to moją opinię znacie. 

Od kiedy jestem na Forum, dzięki Wam wszystkim właśnie uczę się zwracania uwagi na istotne szczegóły i prawie zawsze się z nimi zgadzam.

W tym jednak przypadku zdumiało mnie to, że wysokość ceny tego Poljota, sprowokowała Was do tak dalece nieuczciwych opinii i sugestii na temat oryginalności.

Wybaczcie, skoro kogoś uraziłem. Jeżeli Was rozbawiłem, to też się cieszę razem z Wami.

Chcę jednak apelować do Was o jedno: Bądźcie obiektywni!

Odnosząc się do Waszej znajomości tematu, nie okłamujcie innych, bowiem w tym przypadku - niestety/na szczęście! - zdjęcia nie kłamią !

Edytowane przez JaronC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Panowie, testosteron kipi w co drugim wątku, słowne potyczki częstsze niż kiedykolwiek... a poratować kilkoma zdaniami co w tym Starcie jest od czego to nie ma komu :unsure:

podzielcie się wiedzą - niech się czegoś dowiem - może zamiast zamieniać postawię sobie za cel go uratować....

Zdjęcia kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, testosteron kipi w co drugim wątku, słowne potyczki częstsze niż kiedykolwiek... a poratować kilkoma zdaniami co w tym Starcie jest od czego to nie ma komu :unsure:

podzielcie się wiedzą - niech się czegoś dowiem - może zamiast zamieniać postawię sobie za cel go uratować....

Zdjęcia kilka postów wyżej.

Nie chce być złym prorokiem ale z tym Startem jest coś nie halo ,Cos mu brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

A to z tym się liczyłam.... powiedzcie tylko co mu trzeba dodać, odjąć , wymienić żeby było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z tym się liczyłam.... powiedzcie tylko co mu trzeba dodać, odjąć , wymienić żeby było ok

Znalazłem teraz okulary i rozebrałem mojego Starta..U Koleżanki brakuje dwa rubinki i nie widzę dekielka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie werku i dekielka ,który jest specyficzny i raczej ciężko będzie podebrać od innego zegarka.

post-67292-0-56001800-1397599019_thumb.jpeg

post-67292-0-52685000-1397599081_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Dekiel usypyzez.jpgu2emahu9.jpg

Tych rubinow gdzie brakuje? Bo ja tylko widzę 5 i tyle jest u mnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 5 rubinków jest widocznych to nie brakuje.Dekielek jest, wskazówki OK to tylko nakręcać . nosić i cieszyć oczy pięknym zegareczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] tak dalece nieuczciwych opinii [...] nie okłamujcie innych [...]

Jaron - grubo napisałeś.... Powiem Ci tak - grubo za grubo. Czym innym są dywagacje na temat stanu zegarka, a czym innym zarzucanie forumowiczom kłamstwa i nieuczciwości. Zamykam z mojej strony ten OT, ale apeluję - nie idź tą drogą !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Wow, to jest miło zaskoczona :) to chyba u nas zostanie. Dzięki Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaron - grubo napisałeś.... Powiem Ci tak - grubo za grubo. Czym innym są dywagacje na temat stanu zegarka, a czym innym zarzucanie forumowiczom kłamstwa i nieuczciwości. Zamykam z mojej strony ten OT, ale apeluję - nie idź tą drogą !!!

Też rezygnuję z tej "konwersacji". Chociaż nadal nie mogę się nadziwić jak to możliwe, że moje dość zwyczajne uwagi skłoniły mało dotychczas znanego i udzielającego się kolegę JaronaC do tak histerycznej obrony tej oferty z Allegro.

 

Przypomnę, że u mnie nieufność wzbudziły kwestie dot. braku w ofercie sprzedażowej zdjęć werku (przy tej cenie) i kwestia używania w ofercie sformułowań dających do zrozumienia, że zegarek jest NOSem ale z unikaniem użycia przez sprzedającego Robbo2 samego określenia NOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.