Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno ocenić bez zdjęcia werku..Ja bym stawiał na eksportowego Lucza (charakterystyczne indeksy),,Prawdopodobnie jakość tego zegarka będzie na poziomie Lucza -cienkie złocenie i gorsze wykończenie mechanizmu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić bez zdjęcia werku..Ja bym stawiał na eksportowego Lucza (charakterystyczne indeksy),,Prawdopodobnie jakość tego zegarka będzie na poziomie Lucza -cienkie złocenie i gorsze wykończenie mechanizmu..

Przecież to eksportowa marka, więc jakość powinna być zauważalnie lepsza od Łucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to eksportowa marka, więc jakość powinna być zauważalnie lepsza od Łucza.

Zegarki radzieckie wysyłane na eksport pod własnymi brandami były zawsze najwyższej jakości..Ale dla obcych marek Sekonda,, Cornavin,, Exacta,, Cardinal zegarki robiono po kosztach.Wystarczy porównać np.Sekondy ultraslim z eksportowymi Poljotami De Luxe ,a widać różnicę- im starszy i mocniej używany zegarek tym bardziej widoczna różnica w jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie:

moja rakieta

cynj.jpg

z tarczą Сделано в России

i ta oferta na alle http://allegro.pl/garniturowa-rakieta-tarcza-mikro-kratka-i4133147541.html z opisem сделано в CCCP

wskazówki te same, u mnie koronka raczej nieorygnalna, i różnica w oznaczeniu godzin

 

kiedy produkowany był ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie pytam o tym modelu, możliwe że był robiony zarówno w ZSSR i w Rosji, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki radzieckie wysyłane na eksport pod własnymi brandami były zawsze najwyższej jakości..Ale dla obcych marek Sekonda,, Cornavin,, Exacta,, Cardinal zegarki robiono po kosztach.Wystarczy porównać np.Sekondy ultraslim z eksportowymi Poljotami De Luxe ,a widać różnicę- im starszy i mocniej używany zegarek tym bardziej widoczna różnica w jakości.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o ten zegarek mam dziś pytanie http://allegro.pl/lucz-rarytas-okazja-bcm-zobacz-i4120335421.html

 

kiedyś uczyli mnie alfabetu rosyjskiego, ale takiego д na tej tarczy ktore wygląda jak nasze 'g' to nie widzialem

choć werk ma teoretycznie logo łucza z mińska

To mała litera, pisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie :)

to dlatego miałem nie wiecej niż 3 na dyplomie :)

 

no ale, pozostałe litery są drukowane, albo napisane bardzo słabym stylem pisma

 

--

 

http://allegro.pl/lucz-zegarek-pozlacany-zsrr-ussr-22k-plated-piekny-i4127998892.html

niby łucz, a dekielek od Cornavin, a koperta ?

czy może mi ktoś wskazać jak wygląda oryginalna koperta od tego łucza, czy ta jest oryginalna ?

i czy ma tam być biały sekundnik ?

Edytowane przez pawlicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku edukacyjnych. Jaka fabryka robiła Juniora i jaki werk siedzi w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o tę Zarię Junost na 15 kamieniach?

Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę, czyli jaką? :)

 

Pytanie jest natury ogólnej, w jakiej fabryce były produkowane zegarki Junior i jakie w nich siedział werk (poza tym, że 15k)?

 

Edyt:

 

Wychodzi na to, że to eksportowa Zaria czyli Penza, a jaki werk?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/23324-junior-polski-zegarek-z-allegro/

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co to za zegarek? Jak ocenić jego oryginalność? Wydaje mi się że półmostek balansu jest z innej parafii, a jak reszta? Czy można wierzyć sprzedawcy co do opisu?

 

Zegarek znaleziony na Ebayu, choć cenowo wydaje mi się że nie jest to żadna okazja. Ja go nie kupię, ale trochę mnie zaciekawił ;-) http://www.ebay.pl/itm/351015535280?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

001.jpg

002.jpg

003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak piszesz - inny mostek/balans. Ale to norma.

Są Tu znawcy tematu i pewnie się wypowiedzą.

 

 Przeglądając jednak "nasze"Fora, takiej tarczy nie spotkałem, więc pewnie unikat... ??? Prawie oryginał, chociaż... tarcze często są słabe, farba pęka i się łuszczy. Mimo patyny, jej stan zachowanie może coś sugerować ;)

 

Ten mostek to bardziej mi potrzebny !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ocenisz ten zegarek przeglądając inne przedmioty sprzedającego

 

Dokładnie tak, jak piszesz - inny mostek/balans. Ale to norma.

Są Tu znawcy tematu i pewnie się wypowiedzą.

 

 Przeglądając jednak "nasze"Fora, takiej tarczy nie spotkałem, więc pewnie unikat... ??? Prawie oryginał, chociaż... tarcze często są słabe, farba pęka i się łuszczy. Mimo patyny, jej stan zachowanie może coś sugerować ;)

 

Ten mostek to bardziej mi potrzebny !!! :D

Najlepiej ocenisz oryginalność tego zegarka przeglądając inne przedmioty sprzedającego..To jest taki sam unikat jak bezkamieniowy pseudo-chronograf Ruhla za 200 dolarów...Zresztą w tej kieszonce tez brakuje kamieni.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zegarek znaleziony na Ebayu, choć cenowo wydaje mi się że nie jest to żadna okazja. Ja go nie kupię, ale trochę mnie zaciekawił...

 

Cena kosmiczna ja ostatnio dostałem propozycję nabycia takiego w innej kopercie ze wschodu za 50 usd i się zastanawiam. Poniżej fotki

post-27093-0-33093400-1397327147_thumb.jpg

post-27093-0-15635600-1397327148_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek jak najbardziej oryginalny zarówno koperta ze zdobionymi rantami , tarcza jak i wskazówki oraz  mechanizm - sam mostek balansu tez oryginalny tylko z mechanizmu ze zdobionymi płytami przełożony pewnie podczas jakiegoś serwisu który nie raz juz miał ten zegarek ale to raczej oczywiste bo były na codzień używane

Tutaj mój egzemplarz który równierz ma inny mostek dokładnie taki sam jak na zdjęciach z ebay - a kamieni nie brakuje to 7 kamieniowy 1 typ

post-68206-0-84030700-1397328425.jpg

post-68206-0-08163400-1397328433.jpg

post-68206-0-83105300-1397328693.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.