Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy liuksy miały takie wskazówki?

post-6777-0-47539000-1396592988_thumb.jpg

Edytowane przez dalw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to miały takie cieńsze (ale może to wina zdjęcia). Zobacz tu:

http://forums.watchuseek.com/f10/wruw-october-2013-2013-a-922743-10.html#post6853658

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to miały takie cieńsze (ale może to wina zdjęcia). Zobacz tu:

http://forums.watchuseek.com/f10/wruw-october-2013-2013-a-922743-10.html#post6853658

 

Tak, o tych cienkich wskazówkach,

tylko, że te jakby pasują do tej tarczy. Nie znam modelu Sury (w nich też były te mechanizmy), która pomieściłaby tak duże wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zegarmistrz pokazał mi zegarek ponoć z lat 40. Na chodzie, lekko przyniszczony za duże pieniążki :) Czy faktycznie jest to rodzynek?

Korzystając jeszcze z okazji mam pytanie: Czy w poljocie 55g montowany też był czerwony datownik? Właśnie posiadam taki.

 

post-29341-0-25038200-1396613792_thumb.jpg

post-29341-0-92277200-1396613800_thumb.jpg

post-29341-0-59486500-1396614019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaszek - środek pokaż, bo przód nie licząc tej masakrycznej kalkomanii zapowiada się interesująco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety udało mi się zrobić tylko takie zdjęcia. Ale jak trzeba będzie, to w przyszłym tygodniu u niego będę, to może się go otworzy.

 

I kolejne pytanie, Kupiłem amfibię ale coś tarcza za mała... Poproszę o jakieś sugestie, bo trochę śmiesznie to wygląda a nie dostrzegłem przy zakupie, bo szkiełko było praktycznie matowe :)

post-29341-0-17281200-1396617979_thumb.jpg

Edytowane przez tomaszek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, szybkie pytanko. Czy Wołny w złoconych kopertach miały złocone werki (tylko?), czy trafiały się również "normalne", chromowane? Pytam z ciekawości, bo coraz częściej spotyka się złoconą kopertę z chromowanym werkiem. Jest na to jakaś reguła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, szybkie pytanko. Czy Wołny w złoconych kopertach miały złocone werki (tylko?), czy trafiały się również "normalne", chromowane? Pytam z ciekawości, bo coraz częściej spotyka się złoconą kopertę z chromowanym werkiem. Jest na to jakaś reguła?

Były trzy generacje mechanizmów 2809 .Pierwsza generacja 57-61 miała białe werki i logo CzCzZ,druga generacja 61-64 miała złote werki i takie samo logo fabryki i trzecia generacja od 64 roku złote werki ale logo nowego typu w kształcie litery B. Dwie pierwsze generacje występowały w kopertach z 16mm uszami .trzecia to przeważnie 18mm..Mechanizmy 3 generacji miały tez mniejsze kamienie i niektóre były pozbawione mikroregulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor, dzięki wielkie za rozjaśnienie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Mam tutaj 2 zegarki, bym chciał się coś więcej o nich dowiedzieć? :-)

1 zegarek radziecki hmm czy to zegarek dla nurka???

2 zegarek w monecie, firmy nie znam, szukałem ale takiej nie mogłem znalezc, może wy coś na ten temat ogarniacie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :-)

 

 

 

post-67339-0-93558000-1396634032_thumb.jpg

post-67339-0-23381100-1396634036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, Poljot De Lux był masowo produkowany w kopertach ze złota i z powodu "gold rush" sporo takich zegarków straciło oryginalne koperty.Z kolei łuczowskie werki są mniej trwale i w pewnej ilości zegarków mogły być zastąpione bezdomnymi moskiewskimi mechanizmami.

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Mam tutaj 2 zegarki, bym chciał się coś więcej o nich dowiedzieć? :-)

1 zegarek radziecki hmm czy to zegarek dla nurka???

2 zegarek w monecie, firmy nie znam, szukałem ale takiej nie mogłem znalezc, może wy coś na ten temat ogarniacie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :-)

Jest to zegar z lotniczego fotokarabinu

post-68206-0-91218000-1396635044_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze zdjęcie jak to wygladało  - zegar służył do zapisu godziny w trakcie robienia zdjęc oczywiscie podczas walki tak aby można było potem określić kto gdzie kiedy o której godzinie - to tak w skrócie

post-68206-0-49844400-1396635872_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianos27 - jak byś chciał się więcej dowiedzieć to musisz przelecieć ten wątek parę tygodni do tyłu. Kilku kolegów pisało wtedy obszernie o tych MIG'owych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegar z lotniczego fotokarabinu

 

Tutaj jeszcze zdjęcie jak to wygladało  - zegar służył do zapisu godziny w trakcie robienia zdjęc oczywiscie podczas walki tak aby można było potem określić kto gdzie kiedy o której godzinie - to tak w skrócie

 

Wow! kurczę nigdy bym nie wpadł, że to takich celów ten zegarek służył ;-)

Z drugiej strony bardzo ciekawy i przydatny w pózniejszych zapiskach.

 

Kurczę dzięki wielkie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianos27 - jak byś chciał się więcej dowiedzieć to musisz przelecieć ten wątek parę tygodni do tyłu. Kilku kolegów pisało wtedy obszernie o tych MIG'owych.

 

Czasami przeglądam co tam ciekawego ludzie mają ;-) 

Ostatnio nie zaglądałem tu z braku czasu, w internecie szperałem co to za cudo ale postanowiłem tutaj się spytać ;-)

Wy chyba wszystko wiecie o tych radzieckich zegarach :-) lotniczych, czołgowych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, szybkie pytanko. Czy Wołny w złoconych kopertach miały złocone werki (tylko?), czy trafiały się również "normalne", chromowane? Pytam z ciekawości, bo coraz częściej spotyka się złoconą kopertę z chromowanym werkiem. Jest na to jakaś reguła?

Złocone 2809 to z Wostoków Precyzyjnych, 2809 bez mikroregulacji to z Ałmazów, a w Wołnach 2809 chromowane z mikroregulacją. Złocenie werku podkreślało klasę mechanizmu (dokładność chodu zegarka), nie miało związku ze złoceniem koperty.

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy znaczenie miało wypełnienie gwiazdek w kole naciągu na niebiesko ?- miałem swego czasu dwa podobne precyzyjne jeden miał gwiazdki na niebiesko i tego licytowali jak szaleni - dostalismy nawet kilka maili gdyby trafił sie ten z niebieskimi to są chętni - ten drugi poszedł sporo taniej

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złocone 2809 to z Wostoków Precyzyjnych, 2809 bez mikroregulacji to z Ałmazów, a w Wołnach 2809 chromowane z mikroregulacją. Złocenie werku podkreślało klasę mechanizmu (dokładność chodu zegarka), nie miało związku ze złoceniem koperty.

Nie ma żadnej różnicy miedzy 2809 w Wostoku i tym samym werkiem w Wolnie jedynie w Almazach werk był zubożony do 18 kamieni i nigdy nie posiadał mikroregulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystkie Wostoki precyzyjne Precision Class miały mechanizmy złotego koloru z mikroregulacją 22 kamienie - Wołny takie same z mikroregulacją tylko koloru stalowego (chromowane) też 22 kamienie a Ałmazy mechanizmy koloru (chromowanego) bez mikroregulacji i na 18 kamieniach - Wczesniej pytałem o mechanizmy koloru złotego na 22kamieniach z mikroreg. jedne miały gwiazdki niebieskie a inne nie

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie się nie różnią, ale złote były podobno specjalnie selekcjonowane ( dokładność chodu), na forum i w sieci jest na ten temat.

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.