Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Jest ktoś w stanie powiedzieć mi coś więcej na temat tego MIRa?

 

 

post-69581-0-63553400-1397670961_thumb.jpg

post-69581-0-68996200-1397671045_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie powiedzieć mi coś więcej na temat tego MIRa?

Na czuja wydaje się, że tarcza jest przycieta (o czym świadczy przyciety napis "Zdjelano w CCCP". Napis "Mir" też jakiś nienaturalny...Ale tak jak mówię, to tylko moje przypuszczenia, nie poparte katalogami Edytowane przez daktarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czuja wydaje się, że tarcza jest przycieta (o czym świadczy przyciety napis "Zdjelano w CCCP". Napis "Mir" też jakiś nienaturalny...Ale tak jak mówię, to tylko moje przypuszczenia, nie poparte katalogami

Ja tez stawiam na tfurczość,..Na werku 19 kamieni versus 18 kamieni na tarczy,,Stare logo Czystopola nie bardzo pasuje do futurystycznej formy koperty..Trochę mało zdjęć koperty,ale może ona nie być nawet sowiecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

proszę :)

a może to Wostok?

post-69581-0-18072800-1397681583_thumb.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wostoka w takiej kopercie widziałem .

więc teraz tylko pytanie od czego jest tarcza?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w Twoim wygląda na obrzynka z okrągłej.Porównaj lokalizacje napisu Zdielano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

czyli ogólnie franken!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio długi czas obserwowałem taki oto zegareczek, i zastanawia mnie czemu cena cały czas idzie w dół i zegarek się nie sprzedaje, nie powiem podoba mi się i chętnie bym go zanabył, wiem że to już nie zegarek radziecki, ale też jak z jakością ?

Czy w ogóle jest to zegarek orginalny ? Bo przecież powszechnie wiadomo, że wiele było podróbek.

http://allegro.pl/wostok-komandirskie-marynarka-wojenna-pudelko-i4156981870.html

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie franken!

Jakbyś chciał to mam do tej koperty tarczę i mechanizm. Mozesz go "odfrankenić". :) 

Jakby co to pisz na PW.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio długi czas obserwowałem taki oto zegareczek, i zastanawia mnie czemu cena cały czas idzie w dół i zegarek się nie sprzedaje, nie powiem podoba mi się i chętnie bym go zanabył, wiem że to już nie zegarek radziecki, ale też jak z jakością ?

Czy w ogóle jest to zegarek orginalny ? Bo przecież powszechnie wiadomo, że wiele było podróbek.

http://allegro.pl/wostok-komandirskie-marynarka-wojenna-pudelko-i4156981870.html

sprzedający posiada w ofercie sporo malowanych, nówek sztuk tarcz;) ostatnio okeana miał, zaraz bedzie wysyp pewnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedający posiada w ofercie sporo malowanych, nówek sztuk tarcz;) ostatnio okeana miał, zaraz bedzie wysyp pewnie;)

 

Dziękuję :) Właśnie coś mi nie pasowało a nie wiedziałem co, dobrze że się nie połasiłem.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie Panowie, oryginalna sekonda, czy nie? Werk się zgadza.

Ale coś koperta mi śmierdzi:

 

2be2o2.png

 

5mhd1j.jpg

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koperta jest od wostoka, od łucza na pewno nie.

 

Sekunda też mi jakoś nie pasuje.

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym obstawiał, że koperta tej Sekondy jest po prostu od Poljota de Luxe. Bo koperty wczesnych płaskich Wostoków z werkiem 22xx nie miały miejsca do podważania dekla - tamte koperty były prawie takie jak w Mirach. Późniejsze płaskie koperty Wostoków miały z kolei bardziej masywne uszy. Natomiast tarcza, wskazówki i werk tej Sekondy są jak najbardziej OK (to właśnie w eksportówkach typu Sekonda czy Cornavin często stosowano mostki z angielskim napisem o ilości kamieni). Jedyne, co może budzić podejrzenia to koronka - wygląda bowiem na "pełną", a to może sugerować usunięty kominek.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nóżki mnie zwiodły, ale nie zwróciłem uwagi na rowek do podważania dekla. 

post-58041-0-41426100-1397765275_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak składak, nie licytowałem i poszedł za coś koło 85zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak składak, nie licytowałem i poszedł za coś koło 85zł.

Może to i dobrze - czasem lepiej się nie napalać, bo można wtopić :) Prawie identyczną Sekondę (tyle, że z oryginalną koronką) sprzedałem kiedyś na Alle za równe 100 PLN. Tyle, że to było w czasach kiedy za 100 PLN można było mieć coś jeszcze lepszego np. kompletną Wołnę w dobrym stanie albo oryginalną (nie-rosyjską) Rakietę 24H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam przygodę z zegarkami i za wiele ich nie mam  :) . Na razie najciekawszy mój nabytek to Ałmaz, ale z nieoryginalnym sekundnikiem. Tak czy owak, z czasem będę się starał rozszerzać moją kolekcję. Z racji mojego wieku - mam jeszcze sporo czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam przygodę z zegarkami i za wiele ich nie mam  :) . Na razie najciekawszy mój nabytek to Ałmaz, ale z nieoryginalnym sekundnikiem. Tak czy owak, z czasem będę się starał rozszerzać moją kolekcję. Z racji mojego wieku - mam jeszcze sporo czasu :D

Sekundniki w Wołnach i Ałmazach to istna zmora kolekcjonerów tych zegarków - wiem coś o tym :) Zatem jeżeli masz Ałmaza nawet bez sekundnika, to można powiedzieć, że startujesz z wysokiej pozycji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta jest oryginalna, sprawdzałem. Trafiony za 10zł na giełdzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.