Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś kompasy w kopertach chyba wostoka i tam był taki właśnie pierścień a tarcza identyczna jak ten dekielek ale to był normalny kompas z igłą i blokadą i działał jak kompas tyle że w formie zegarka a tutaj to nie wiem jak by to miało wskazywać kierunki - ale cholera wie... może....  chociaż gryzie mi sie jakoś ta biel pierścienia z resztą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komadirski z kompasem?

http://allegro.pl/wostok-komandirski-zakaz-mo-cccp-kompas-i4710685119.html

Spotkaliście coś takiego? Czy to ruchomy bezel, czy naprawdę kompas? :o 

A może taka malowanka na bezelu?

To jakiś ponury żart z tą aukcją...

Jaki kompas?!! gdzie tu kompas?!! Koleś nie wiedząc jak ukryć ewidentne parchy na kopercie tego komandira patrz foto jej rewersu - ordynarnie pojechał białą olejnicą lub lakierem do paznokci! odwracając uwagę potencjalnego kupca gadką-szmatką na temat zegarków z Czistopola :)

Efekt końcowy - totalny syf i malaria! moim skromnym zdaniem

 

Niestety, wykończenie koperty tego modelu komandira nie było jego mocną stroną, szczególnie powłoka pierścienia okalającego tarczę, koloru czarnego z indeksami sekund - gadaliśmy na ten temat w wątku o forumowych komandirach, Gdzie kolega @mayor pochwalił się właśnie takim oblazłym z lakieru komandirem, który jest jego pamiątką rodzinną :)

 

Oto przykład z mojego wiaderka ->

post-54348-0-46554900-1413967419_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem to juz jakis czas temu i mnie zaintrygowalo, wiec pogooglalem.

 

Franken faktycznie, ale nie malowanka.... okazuje, ze byly kompasy "cz cz zeta" w takich kopertach ;)

 

 

 

 

 

Oczywista radosna "tfórczość" :unsure:

 

post-52629-0-24265400-1414010150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o tych kompasach pisalem kilka postów wyżej.W tym z aukcji ktoś dokoptowal mechanizm i ze zwykłego komandira zrobił sie komandir z GPS bo koperty te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem to juz jakis czas temu i mnie zaintrygowalo, wiec pogooglalem.

 

Franken faktycznie, ale nie malowanka.... okazuje, ze byly kompasy "cz cz zeta" w takich kopertach ;)

nooooo.... patrz panie Paździoch, jakie to cuda som na tym świecie, co siem nawet fozjologom nie śniły!!! :)

 

Naprawdę COŚ TAKIEGO!!!! wychodziło z Czistopola????

 

hmmm.... jeśli to ich oryginalny wyrób, to już sam nie wiem co mam sądzić o mojej kolekcji od pobied "czeczezet" do precyzyjnego cal.2809 ? :(


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno miałem ich całe pudełko 10szt w oryginalnym opakowaniu poza tym każdy z osobna pakowany w pudełko 100% oryginał żadna tam garażowa "tfórczość"  - koronka jest na srężynce która ją odpych przez co blaszka ta mosiężna blokuje wskazówkę kompasu aby nie latała i nie uszkodziła igły - po nacisnięciu koronki strzałka się luzuje i pokazuje kierunek - kompasy działają prawidłowo nie jest to jakaś lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Pawle. Naprawdę ciężko mi przychodzi do łba wrzucenie do jednego worka cal.2809 i tej harcerskiej zabawki...

Ale może być i tak, że te kompasy to jakaś działalność warsztatów szkoły zawodowej z Czistopola :)

 

W końcu za komuny Łucznik z Radomia produkował zasuwki i zamki do drzwi, a Łabędy w Gliwicach jakieś części do "traktorków" :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw Regulateur - ciekawa modyfikacja

Lutowane uszy - wyborny rocznik 2014  ;)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem właśnie w Rosji i na bazarku kupilem takie cuda... napiszie proszę co ma jakąś kolekcjonerską wartość.

post-19054-0-54953400-1414137392_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne zakupy. Jak dla mnie nr 1 to Wołna. Ale reszta też niczego sobie, choć zdjęcie kiepskie i nie bardzo można poznać co jest w górnym rzędzie, a chyba też jest tam coś ciekawego.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 napiszie proszę co ma jakąś kolekcjonerską wartość.

 

nowy rodzaj wyceny zegarków? jestem pewny ze większość z tych zegarków niedługo na bazarku zawita


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze nr 1 to Rakieta z ciekawym datownikiem. Dzień tygodnia kpokazuje czerwona kropka. Nigdy takiej nie widziałem. Myślałem, ze to ma kolekcjonerską wartość, na górze jest też wostok precyzyjny i 3 zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze nr 1 to Rakieta z ciekawym datownikiem. Dzień tygodnia kpokazuje czerwona kropka. Nigdy takiej nie widziałem. Myślałem, ze to ma kolekcjonerską wartość, na górze jest też wostok precyzyjny i 3 zimy.

Właśnie mi się wydawało że to coś z rodziny precyzyjnych. Jakbyś kiedyś chciał sprzedać Wołnę albo tego Wostoka to ja się piszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze nr 1 to Rakieta z ciekawym datownikiem. Dzień tygodnia kpokazuje czerwona kropka. Nigdy takiej nie widziałem.

 

Nie jest to zła rakietka - tzw. lotto, tak chyba na nią mówią i jest kolekcjonerko atrakcyjna :) Generalnie całość nie jest zła (w zależności oczywiście od zainwestowanych środków).

 

Kolego kchrapek!  - Pan sienie pcha, Pan tutaj nie stał ;p;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.