Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak obyło się bez plastiku :( U mnie platikowy był "popychacz" zwalniający i zatrzymujący mechanizm stopera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Buksiaki mają fajny, jakby przytłumiony dzwięk. Jeśliby kamieniowce porównać do komara, to dźwięk Ruhli skojarzyłbym z trzmielem, czy jakimś żukiem :( Do minuty na dobę spokojnie wyregulujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka Ruhli. I ku mojemu ogromnemu zdziwieniu na dobę odchyłka wynosi grubo poniżej minuty, co zresztą wcale nie zdziwiło mojego zegarmistrza, który stwierdził, że buksiaki, ktore w Ruhlach byly, i o które sie dba potrafią niezawodnie i dokładnie latami całymi chodzić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyv900

Mam jeszcze troche Rosyjskich przed wojennych płyt winylowych,ale to one raczej nic nie warte, jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam kilka Ruhli. I ku mojemu ogromnemu zdziwieniu na dobę odchyłka wynosi grubo poniżej minuty, co zresztą wcale nie zdziwiło mojego zegarmistrza, który stwierdził, że buksiaki, ktore w Ruhlach byly, i o które sie dba potrafią niezawodnie i dokładnie latami całymi chodzić :rolleyes:

Zgadza się, ale w przypadku buksiaków starego typu czyli UMF 44 - lata 50, poczatek 60.

W przypadku nowszych buksiaków czyli UMF 24, utrzymanie tego mechanizmu w dobrej kondycji jest kłopotliwe i ciężkie - w praktyce nieopłacalne.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Unikatowy model to nie jest, ale jednak dość rzadki. Cena też bardzo przystępna (pewnie ze dwa razy niższa, niż by była na Alledrogo), więc warto zdecydowanie. Tym bardziej, że to piękny zegarek. Jeśli tarcza (co warte uwagi - giloszowana!) jest czysta, to już wogóle okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mdMorgann

Mam w posiadaniu takie cudeńko:

post-0-0-11555400-1331228079.jpghttp://img5.imageshack.us/i/img1361q.jpg/

post-0-0-09125600-1331228081.jpghttp://img200.imageshack.us/i/img1362bxx.jpg/

post-0-0-91567800-1331228083.jpghttp://img29.imageshack.us/i/img1362n.jpg/

 

Jest to mechanizm z małego damskiego zegarka ze złotą kopertą (a takze wskazowkami i cyferkami). Chciałbym sie czegos o nim dowiedziec na pewno jest stary to wiem;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gwidon

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów mógłby powiedzieć mi coś o tym cudzie?

z przodu: POLJOT 17 Jewels, na samym dole: made in ussr

z tyłu: WATERPROTECTED - SHOCK-RESIST

werk 2409

nr: 4444698

przepraszam za zdjęcia, pod ręką jedynie komórka.

http://yfrog.com/0jdsc00074zvqj

http://yfrog.com/0jdsc00076xevj

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kolegow jako ze jest to moj pierwszy post:)

zakupilem ostatnio pod sklepem za doslownie piwo taki zegarek

post-24745-0-18050100-1331228401.jpg

dsc00253a.th.jpg

 

prosil bym o ustalenie jego torzsamosci i jezeli zamiescilem post w zlym dziale z gory przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów mógłby powiedzieć mi coś o tym cudzie?

z przodu: POLJOT 17 Jewels, na samym dole: made in ussr

z tyłu: WATERPROTECTED - SHOCK-RESIST

werk 2409

nr: 4444698

przepraszam za zdjęcia, pod ręką jedynie komórka.

http://yfrog.com/0jdsc00074zvqj

http://yfrog.com/0jdsc00076xevj

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Już wszystko sobie odpowiedziałeś, jest to Poljot z mechanizmem 2409, w zegarku brakuje sekundnika i jest w dość kiepskim stanie. Pochodzi pewnie z lat 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich kolegow jako ze jest to moj pierwszy post:)

zakupilem ostatnio pod sklepem za doslownie piwo taki zegarek

 

prosil bym o ustalenie jego torzsamosci i jezeli zamiescilem post w zlym dziale z gory przepraszam

 

Więcej ten zegarek nie był wart.

 

jest to najprawdopodobniej poljot w opłakanym stanie technicznym, malunki na tarczy to robota domorosłego "artysty" w wojsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na stronie aviator-.... i tak dalej bo nie wiem czy mozna tu komercyjne sznurki umieszczac znalazlem dla mnie bardzo ciekawy zegarek . niestety poza ta strona nigdzie wiecej nic o nim nie znalazlem, a na stornie tez nie ma zbyt wielu info.

 

opis ze strony

CLASSIC with Glassback / Molnija mvmnt

 

CLASSIC ARABIAN BLACK

 

18J-clss-arab-bla-243

 

Mozecie mi cos wiecej o tym zegarku powiedziec, czy mozna go gdzies u nas kupic?

 

Jest to to starsza marka sprzedawcy z ebaya i Juria Levenberga, Dobry klasyczny mechanizm, koperta tarcza i pozostałe elementy niewiadomego pochodzenia i nie wiadomo ko to zmontował. Jak ci się podoba to za te pieniądze można kupić, nie słyszałem żeby były jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinus

Witam ponownie.

Chciałbym prosic o pomoc w zweryfikowaniu resztek po zegarku kieszonkowym. Wydaje mi sie że roadzieckim. Zegarek z tego co pamiętam miał jakąś szaro metaliczną tarczę. Tylko tyle się z niego zachowało gdyż jak przystało na młodego zegarmistrza za bardzo potraktowałem go śrubokrętem i młoteczkiem.

 

post-0-0-86486500-1331229601.jpg

 

kmz2.th.jpg

 

kmz3.th.jpg

 

post-0-0-50833200-1331229606.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to najprawdopodobniej poljot w opłakanym stanie technicznym, malunki na tarczy to robota domorosłego "artysty" w wojsku.

 

to nawet nie malunki tylko naklejki:)jestem poczatkujacym milosnikiem radzieckich zegarkow takze ten posluzy jako przemiot nauk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno weszłem w posiadanie 3 zegarków radzieckich i chciałbym uzyskać od szanownych kolegów z forum trochę szerszych informacji na ich temat. Zegarki nie są w najlepszej formie ale mają dla mnie wartość sentymentalną i chciałbym wrócić im formę. Interesuje mnie czy są składane i czy jakieś elementy nie są dorabiane.

1. Rakieta - stan makabra :rolleyes:, brak szkła, tarcza brudna, zegarek nie chodzi, koronka nie kręci się.

2. Mir - do czyszczenia, interesuje mnie czy wogóle były takie zegarki, czy dekiel jest orginalny. Brak sekundnika.

3. Pabieda - wizualnie najlepsza ze wszystkich. Koperta ładnie zachowana. Szkło pęknięte - do wymiany.

post-1207-0-92733900-1331230889.gif

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Witam. Niedawno weszłem w posiadanie 3 zegarków radzieckich i chciałbym uzyskać od szanownych kolegów z forum trochę szerszych informacji na ich temat. Zegarki nie są w najlepszej formie ale mają dla mnie wartość sentymentalną i chciałbym wrócić im formę. Interesuje mnie czy są składane i czy jakieś elementy nie są dorabiane.

 

Rakieta to makabra. Koszt odnowy to jakieś 10x wartość.

Mir ma warszawską tarczę, ale jest w jako-takim stanie.

Pabieda jest OK, pokaż mechanizm. Moim zdaniem, to późna produkcja. Mechanizm będzie brzydszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w szpargałach znalazłem takie oto cudo. Na tarczy napis : Corsar 17 jewels. Z tyłu pozostałości mechanizmu 2609.HA. Szczegóły na zdjęciach. Czy ktos może mi wiecej powiedzieć na temat tego modelu? Corsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.