Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym się dowiedzieć czy jest coś wart. Dodam że jest niesprawny. Z tyłu wybity numer 438791

 

jeżeli niesprawny i srebrny to moim zdaniem tyle co srebrny zlom, no może ociupinke więcej... A tak naprawde warty jest tyle ile kupujacy jest w stanie za niego dać. Nie raz widzieliśmy tu zegareczki warte max kilkadziesiąt zeta, których cena na Alledrogo dostawała skrzydeł i lądowała na poziomie kilkuset złotych.

Jak chcesz sprawdzić zrób ładniusie zdjęcie, wstaw porządny opis i wystaw od złotówki na Alledrogo ustawiając wysoką minimalną - bedzie cię to kosztowac pewnie ze 2 czy 3 zeta (za wystawienie) ale dostaniesz odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zapytać o te dwie damki. Nie mam pojęcia nawet co to za marka....

 

1. Aurora

2. Era

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek nazywa się Junior. Na werku Zaria; 2008; 389712. Fi koperty 23,7mm.

Czy to jest zwykła damka czy zegarek dziecięcy?

post-25959-0-62052500-1331127279.jpg

 

post-25959-0-83706300-1331127280.jpg


pumpernikiel & zorkij 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko o pewien zegareczek. Na tarczy nie ma żadnej nazwy ani żadnego napisu. Z tyłu wbita próba z symbolem sierpa i młota w pięcioramiennej gwieździe oraz jeszcze jeden symbol, który przerysowałem (jest za mały by zrobić fotkę).

Przeglądałem symbole radzieckich fabryk i nie ma tam takiego :rolleyes:

Niestety zegarek jest dość zmyślnie zakręcony w kopercie i boję się go sam otwierać więc nie mam fotki mechanizmu.

Ale może ktoś ma pomysł co to za cudo?

 

mp5819_MWSnap001.jpg

 

hc6006_damka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnienie zapytania o zegarek Junior. 2 posty wcześniej. Ktoś z Was ma taki, wie coś o nim więcej?


pumpernikiel & zorkij 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość johny78_j1

Witam serdecznie i mam prosbę o pomoc w dokładniejszej identyfikacji malutkiego zegarka damskiego z napisu wynika że to Lira chociaz malutkie litery, 16 kamieni no i mechanizm wychodzi z obudowy w całości aby sie do niego dobrać trzeba pewnie ściągnąć tarcze - dość ciekawe rozwiązanie ale nie próbowałem bo jest na chodzie. Wpisuje w google i nic nie znalazłem

http://www.allegro.pl/item596845071_malutk...ckiej_lira.html

Jeśli ktoś ma podobny lub wie dokładnie co to za wytwór radzieckiej myśli to proszę o kontakt najlepiej na gg 13835618

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieciece zegarki tyly o ile - to takie najwyzej z emblematami z kreskówek i postaciami bajkowymi, ruchome element jako sekundiki...

 

reszta malych i maleńkich zegarków to poprostu zegarki damskie

 

poatym nie widzę zależnosci jeśli zegarek im mniejszy to miałbybyć dzieciecy - dziecku ciężej jest odczytać godzinę na malej tarczy z malymi wskażówkami

 

ta zaria to zaria jak zaria - nic w sumie szczegolnego - wystepowala także w tej wersji jako junost - czyli raczej zegarek młodziezowy


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lira to chyba później Łucz. Pewnosci nie mam, czy były robione w Mińsku, ale mechanizm to taki 16-kamieniowy prostokąt, jaki Łucz stosował potem w wielu damskich i męskich zegarkach (Praktycznie cała produkcja w latach '90 opierała się o ten werk).


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co to za zegarek tzn. interesuje mnie okres kiedy był produkowany- szacowany wiek, czy jest to dobry zegarek (hm.. raczej tak, ale informacji nigdy za wiele :)), ile może być warty- w gwoli ścisłości nie mam zamiaru go sprzedawać, to jest informacja dla mnie.

 

Pakema:

 

http://yfrog.com/0hdscn0787yj

 

http://yfrog.com/0hdscn0789dj

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Rakieta to chyba zlota jest. Zamiescilem zdjecia bardzo podobnej w watku o poszukiwaniach. Twoja ma nazwe pisana cyrylica.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co to za zegarek tzn. interesuje mnie okres kiedy był produkowany- szacowany wiek, czy jest to dobry zegarek (hm.. raczej tak, ale informacji nigdy za wiele :D), ile może być warty- w gwoli ścisłości nie mam zamiaru go sprzedawać, to jest informacja dla mnie.

 

Pakema:

 

http://yfrog.com/0hdscn0787yj

 

http://yfrog.com/0hdscn0789dj

 

Pozdrawiam.

 

 

Tak jak kolega powyżej napisał wygląda na to, że zegarek ma złotą kopertę (cechy) choć kolorystyka zdjęć nie daje pewności. To brutalne ale cena złotych radzieckich to zazwyczaj cena złota + kilkadziesiąt złotych (20-100zł zależnie od stanu). To ładny i porządny zegarek - polecałbym go sobie zachować (niezależnie od treści postu:P). Na alledrogo widuję takie rakiety z cenami końcowymi na poziomie 1500zł +/- kilka stów w zależności od tego ile szczęścia ma kupujący/sprzedający. Jeśli zegarek nie jest złoty to wartość kilkadziesiąt złotych. Co do wieku to obstawiałbym pierwszą połowę lat '80.

 

P.S

(Bardzo żartobliwie oczywiście) Jeśli nie chcesz sprzedać to ustawiam się pierwszy w kolejce na otrzymanie takiego prezentu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Rakieta ma na 100% kopertę ze złota, mechanizm to 2209 tzw. szkieletowiec,

tu jest taki sam zegarek ze zdjęciem mechanizmu: http://www.netgrafik.ch/golden_watches16.htm

Co do wieku, to według mnie ta Rakieta pochodzi z lat 60/70, werku 2209 w latach 80 już nie produkowali.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta Rakieta ma na 100% kopertę ze złota, mechanizm to 2209 tzw. szkieletowiec,

tu jest taki sam zegarek ze zdjęciem mechanizmu: http://www.netgrafik.ch/golden_watches16.htm

Co do wieku, to według mnie ta Rakieta pochodzi z lat 60/70, werku 2209 w latach 80 już nie produkowali.

 

Dlaczego "szkieletowiec"? Przez te blaszke nad werkiem (bo tak ten mostek wyglada)?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego "szkieletowiec"? Przez te blaszke nad werkiem (bo tak ten mostek wyglada)?

Dlaczego szkieletowiec? Ano dlatego, że werk ten ma dużą przejrzystość - tzn. widać więcej elementów niż w "klasycznym" werku :) A tak na poważnie - ten werk to jakiś wybryk fantazji radzieckich (?) konstruktorów: bęben sprężyny założony "odwrotnie", system mocowania zapadki koła naciągowego nietypowy, w mechaniźmie chodu jeden mostek przykrywa aż pięć kół, nawet kotwica ma jakiś odmienny kształt niż w pozostałych radzieckich werkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie panowie okiem czy to w ogóle jest oryginał? Po krótkiej wymianie zdań ze sthool'em, wizycie u dwóch zegarmistrzów zaczynam mieć poważne podejrzeania że coś z tym zegarkiem jest nie tak. Otóż jak widać "jest to" Poljot de luxe, na werku 2209. Kupując go pomyślałem(wcześniej nie miałem de luxa), że po prostu wrzuci się w miejsce między kopertą, a mechanizmem ring mocujący i będzie po sprawie(myślałem że to standardowe rozwiązanie w tych zegarkach). Koperta wydawała się bardzo ok- cieniutka i w sam raz pod tarczę i na bank z de luxa. Ale sprawa ma się tak że mechanizm lata po kopercie, a porównując to u zegarmistrzów z innymi de luxami to tamte nie mają żadnego ringu, są wsadzone na "ciasno" i złapane blaszkami na śrubkę. Inne wersje mają ring, ale jest dużo szerszy czyli większy jest sam otwór przeznaczony na mechanizm w kopercie :/ Co z tym fantem zrobić, bo szkoda zegarka :/

Jakby ktoś coś wiedział to proszę o pomoc.

 

post-25253-0-74986900-1331132678.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzućcie panowie okiem czy to w ogóle jest oryginał? Po krótkiej wymianie zdań ze sthool'em, wizycie u dwóch zegarmistrzów zaczynam mieć poważne podejrzeania że coś z tym zegarkiem jest nie tak. Otóż jak widać "jest to" Poljot de luxe, na werku 2209. Kupując go pomyślałem(wcześniej nie miałem de luxa), że po prostu wrzuci się w miejsce między kopertą, a mechanizmem ring mocujący i będzie po sprawie(myślałem że to standardowe rozwiązanie w tych zegarkach). Koperta wydawała się bardzo ok- cieniutka i w sam raz pod tarczę i na bank z de luxa. Ale sprawa ma się tak że mechanizm lata po kopercie, a porównując to u zegarmistrzów z innymi de luxami to tamte nie mają żadnego ringu, są wsadzone na "ciasno" i złapane blaszkami na śrubkę. Inne wersje mają ring, ale jest dużo szerszy czyli większy jest sam otwór przeznaczony na mechanizm w kopercie :/ Co z tym fantem zrobić, bo szkoda zegarka :/

Jakby ktoś coś wiedział to proszę o pomoc.

 

post-26957-0-07833600-1331132692.jpg

 

Podobne koperty można spotkać w rakiecie lub jest to koperta pod 17 kamieniowego poljota który wygladem zewnetrznym niewiele odstawał od de lux. Niemniej nie podejmuję sie rozstrzygnięcia czy to de lux czy nie. Jeśli zegarek ma być podremontowany do noszenia tanim kosztem i szybko to proponuje dobrać jakąś butelkę lub inne koliste opakowanie z twardego plastiku o odpowiedniej grubości (lub kilka warstw sumujacych sie na odpowiednią grubość), wyciąć pasek(i) i zrobić podkładkę z rozcięciem w miejscu przechodzenia wałka. To prowizorka ale powinna chronić nózki tarczy przed urwaniem zanim znajdzie sie coś lepszego. Zlecenie dorobienia takiego pierścienia na wymiar gdzieś w firmie zajmujacej sie obróbką skrawaniem to żaden problem, ale nie bedzie to kosztowało 5zł bo to dłubanina jest z taką drobnostką (chyba, że fucha u kolegi - wtedy może). Swoja drogą można to po prostu zignorować - dawno temu kupiłem na bazarku pasówkę de lux w kopertę z czegoś (do dziś nie wiem z czego), ale wygląda fajnie i noszę go do prac różnorakich. Szpara zieje aż miło a pomimo wstrzasów nic mu nie jest od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w sieci, pooglądałem różne zdjęcia de luxów i rzeczywiście są różnice w budowie koperty, niewielkie ale jednak. To rzeczywiście będzie koperta od werku 17j, najpewniej 2409(bo i są 24mm na mechanizm). Póki co rzeczywiście chętnie pobawię się z tą butelką, zlecał nikomu nic nie będę, ale za to poszukam dwóch rzeczy- koperty do de luxa i werku 17j do tej koperty którą mam i nastąpi cudowne rozmnożenie- dwa zegarki z jednego :D Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ale za to poszukam dwóch rzeczy- koperty do de luxa i werku 17j do tej koperty którą mam i nastąpi cudowne rozmnożenie- dwa zegarki z jednego :) Dzięki!

 

Może być ciężko z tą kopertą, zwłaszcza z najstarszym modelem. Sam szukam i są problemy - na allegro poljoty idą jak ciepłe bułeczki a i bazarkowi się już pokapowali że ten model w cenie :D. Natomiast siedemnastokamieniówek poljota w chromowanych kopertach widziałem kilka ostatnio - z dobrym stanem tarczy gorzej - mam kilka, ale wszystkie zakwalifikowane do grupy "szukamy lepszej tarczy". Wczoraj 2 znośne (chyba bo zdjęcia z daleka), sprawne poszły u kazeta chyba 30zł para. Aż mi szkoda było, ale się spóźniłem na aukcję :) Werk to popularny 17j z kirowa, polskich i wczesnych poljotów - dopadniesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego szkieletowiec? Ano dlatego, że werk ten ma dużą przejrzystość - tzn. widać więcej elementów niż w "klasycznym" werku :) A tak na poważnie - ten werk to jakiś wybryk fantazji radzieckich (?) konstruktorów: bęben sprężyny założony "odwrotnie", system mocowania zapadki koła naciągowego nietypowy, w mechaniźmie chodu jeden mostek przykrywa aż pięć kół, nawet kotwica ma jakiś odmienny kształt niż w pozostałych radzieckich werkach :D

 

Była kiedyś dawno temu na forum dyskusja o tym mechaniźmie i ktoś napisał, że Rakieta 2209, to była odpowiedź na 2209 od Poljota / Łucza.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że ostatnio wpadło w me łapy coś "nowego", to mam pytanie, co to za marka Ałmaz? Kto to robił i kiedy? W necie znalazłem chyba 3 albo 4 zdjęcia, ale żadnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jako, że ostatnio wpadło w me łapy coś "nowego", to mam pytanie, co to za marka Ałmaz? Kto to robił i kiedy? W necie znalazłem chyba 3 albo 4 zdjęcia, ale żadnych informacji.

Zegarki Ałmaz produkowane były jako taka "uboższa" wersja zegarków Wołna i Wostok Precision. Werki Ałmazów miały 18 kamieni - o 4 mniej niż w werkach Wołny i Wostoka Precision; różnica ta wynikała z braku kamieni nakrywkowych na kole wychwytowym i kołach pośrednich w przekładni chodu. Druga różnica wiązała się z brakiem mikroregulacji chodu. Stylistyka tarcz i kopert Ałmazów była podobna jak w przypadku Wołen i Wostoków Precision. Warto dodać, że popularny mechanizm 2209 Wostoka to pomniejszona kopia werku Ałmazów. Jeśli chodzi o okres produkcji Ałmazów - przełom lat 50-tych i 60-tych - na temat dokładnego przedziału czasu niech wypowiedzą się fachowcy - ja wyjaśniłem, to co wiem od strony "technicznej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dla porządku kilka fotek tego Ałmaza:

7a82e1b0f959ea3bm.jpg

ec84a648984f10dcm.jpg

c0a2f1244b502c4bm.jpg

Może nic nadzwyczajnego, ale każdy okaz cieszy;-)

Dzięki sthool za garść informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

prosze was o pomoc w ocenie ponizszego zegarka:

 

b232_1.JPG

 

b40c_1.JPG

 

chcialbym wiedziec czy jest orginalny z czasow cccp, jaka jest jego wodoszczelnosc i wartosc. dodam, ze w tej chwili jego cena na aukcji to ok 250 pln.

 

z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek oryginalny, wczesne lata 90, za taki sam nowiutki z papierami dałem 110 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.