Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów! Znalazłem dzisiaj w szafie zegarek. To damska Slava na 17 kamieniach. Kwadrat o średnicy 22 mm. Z boku koperty sygnatura "Au10". Na tarczy napis: "Slava - 17 jewels - Made in USSR". Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tym zegarku? Co to za mechanizm? Z jakiego jest roku itd.? Zegarek po nakręceniu chodzi, nie wiem jak długo i czy chodzi dokładnie. Pomyślałem, że możnaby oddać go do zegarmistrza na przegląd i przeczyszczenie werku, a później samemu wypolerować i dołożyć mu jakiś ładny skórzany pasek (wcześniej miał ochydny gumowy). Byłby radzieckim prezentem dla dziewczyny :P Zaznaczam, że jestem zegarkowym laikiem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. PS. Z góry przepraszam za jakość zdjęcia.

post-1207-0-19305600-1331220242.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy mechanizmy wostok 2409 byly także bez datownika ?

Do tej pory widziałem tylko z datownikiem.

pozdrawiam


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki po Dziadku proszę o identyfikacje i ewentualnie o odpowiedz czy warto je odnawiać czy zostawić na półce

 

pierwszy

drugi

trzeci

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje zegarki są bardzo ładne, nie wymagają większych prac- ładnie oczyścić, założyć paski, ew. na spmarowanie do zegarmistrza. Pierwszy to Glashutte z naciągiem automatycznym, lata 70, stosunkowo rzadki model w porównaniu z pozostałymi, jeśli jest w bardzo ładnym stanie i z paseczkiem to wart nawet jakieś 150-200 zł. Kolejny to Slava, popularny model z lat 80tych. Dosyć wdzięczny 21kamieniowy mechanizm, łatwy w konserwacji i naprawie ze względu na ilość dostępnych części zamiennych(mam ten sam model po dziadku, tyle że z nieco gorszą tarczą). Trzeci to Poljot, również z lat 80tych, na werku 17 kamieniowym(zapewne 2614). Także popularny werk, montowany w wielu zegarkach z tamtego okresu. Wartość rynkowa dwóch ostatnich modeli to jakieś 30-40 złociszy za sztukę(jeśli są na chodzie, itp.).

Na początek polecam zająć się Glassem- bardzo ładny model, ceniony. Będzie cieszył oko jeszcze długie lata jeśli poświęcić mu trochę czasu ;) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tak szybka i wyczerpującą odpowiedź.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy istnieje możliwość powtórnego nałożenia złotej powłoki na zegarek (Glashutte) w zasadzie to jedyny mankament bo w niektórych miejscach widać przetarcia.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Możliwość jest, tylko będzie to cienka warstwa (ok. 3 mikronów), która szybko "zejdzie". Pczywiście przedtem będzie trzeba zdjąć poprzednią warstwę. Nie wiem jakiej jest grubości, ale jeśli większej, niż te 3 mikrony, to nie warto się brać za te zmiany - zegarek częściowo straci na autentyczności. Moim zdaniem czywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz "Dzięki" w takim razie oddam go tylko do przeglądu i wyczyszczenia z brudu a później pasek i do noszenia :P

 

Bardzo dziękuję za fachowe rady i opinie

 

Pozdrawiam

lamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj na strychu takie dwa cuda, moje pytanie brzmi gdzie moge je odnowić w Katowicach i oklolicach oraz czy jest to coś warte czy poprostu będzie to po odnowieniu fajna pamiątka.

post-20732-0-77076000-1331220934.jpg

 

post-20732-0-24122600-1331220936.jpg

 

post-20732-0-95604400-1331220937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Pieniędzy warte są niewiele (sprawdź zresztą sam na Alledrogo po jakich cenach "chodzą" takie zegarki), ale ich watość użytkowa - o ile mechanizmy są w dobrym stanie - po przeczyszczeniu będzie duża. To dobre, solidne zegarki, jedne z popularniejszych w latach 70-80-tych. Jako pamiątka rodzinna są za to bezcenne. Gdzie je odnowić w Katowicach, już musi Ci dpowiedzieć ktoś inny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51915887.jpg

 

Pabieda z 1957 roku. Mechanizm widać trochę regulowany, ale nie pasuje mi, że nigdzie nie ma graweu Pabieda. Czy to na pewno wałściwy werk do niego, czy jakiś składak?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Moim zdaniem wszystko jest w porządku. Druga Moskiewska Fabryka Zegarków (z której pochodzi akurat ten egzemplarz) nie sygnowała kół zapadkowych napisem POBEDA. Robiła to Pierwsza Moskiewska, ktra też produkowała Pobedy i jeszcze jakaś inna - nazwy nie pamiętam, ale to ta która produkowała też Zimy. Tak więc Twój mechanizm jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wszystko jest w porządku. Druga Moskiewska Fabryka Zegarków (z której pochodzi akurat ten egzemplarz) nie sygnowała kół zapadkowych napisem POBEDA. Robiła to Pierwsza Moskiewska, ktra też produkowała Pobedy i jeszcze jakaś inna - nazwy nie pamiętam, ale to ta która produkowała też Zimy. Tak więc Twój mechanizm jest OK.

 

A jak oceniasz techniczny stan mechanizmu? Da sie cos powiedzieć?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Nie bardzo można coś sensownego powiedzieć. Nawet nie dlatego, że zdjęcie małe i nie widać szczegółów. Po prostu z zewnątrz werk może wyglądać super a w rzeczywistości być niesprawnym (np. wyłamane zęby na kole minutowym, gdzie bez zdjęcia mostka się tego nie zauważy). Najlepiej sam sprawdź, jak/czy chodzi, jak się nakręca, jaka jest długość chodu na maksymalnie naciągniętej sprężynie, czy wskazówki równo pokrywają indeksy, czy koło zapadkowe i zapadka są dobrze dokręcone, czy jedna ze wskazówek nie poźni się względem pozostałych, czy zegarek startuje już po pierwszych obrotach koronki, czy np. dopiero po potrząśnięciu...Jeśli te i inne rzeczy są w miarę ok, (więcej aspektów pracy zegarka sam zauważysz w miarę używania), to należy się zegarkowi tylko czyszczenie mechanizmu (o samej tarczy nic nie wiem) i nic tylko nosić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądała tak:

 

post-24507-0-53662100-1331221051.jpg

 

 

Przegrałem licytację o grosz. Jestem wściekły. Jak ktoś ma podobną (w bardzo dobrym stanie, chętnie kupię)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To faktycznie nie fajnie, ale na pocieszenie powiem, że wskazówki a już na pewno tarcza nie są oryginalne. Co do wskazówek nie mam pewności, ale tarcza jest dorabiana. Mam na myśli "warszawską" tarczę, czyli zamiennik, produkowany swego czasu do wielu radzieckich zegarków. Poznać ją można po płaskich indeksach (w oryginale były wypukłe) i charakterystycznym miedzianym ich odcieniu. Z bliska patrząc, dostrzegłbyś drobne niedokładności w naniesieniu farby. Czy żałować? zależy za ile poszła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł poszła. Potrafiłbyś rozpoznać oryginał, gdybym wysłał Ci linka na priv'a ?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]post-22189-0-38442600-1331221240.jpg

post-22189-0-75089200-1331221054.jpg


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Może jest oryginalna, ale ja jednak stawiałbym na zamiennik, bo coś te indeksy za przaśnie wyglądają. Ale nie upieram się.

Klapouch - masz więcej zdjęć tego zegarka, bo z tych więcej nic nie powiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, to też jest samoróbka?

 

 

post-24507-0-03809700-1331221056.jpg

 

Więcej tamtego nie mam, ale jak się nauczę na tych, to później sam będę mógł ocenić :P


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Wygląda na oryginał (mechanizm na pewno). Wskazówki są na 100% przełożone. Takiej tarczy co prawda ne widziałem, ale jeszcze wielu rzeczy na tym Bożym świecie nie widziałem :P Ogólne moim zdaniem to jest oryginał.

Telekom - teraz będę miał nad czym myśleć :P

 

wskazówka sekundnika jest OK, chodziło mi o mnutową i godzinową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajesz, że są wymienione?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Oryginalne powinny być bardziej obłe, nie dyspnuję teraz żadną fotą, ale jest kilka rodzajów: Są z wypełnieniem i bez, są też "rzeźbione"/ażurowe, ale nie kwadratowe. Zdaje się, że w tym modelu powinny być o bokach równoległych i nagle zwężające się na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napis jest starty, dałem fotkę tarczy, widać kształt koperty dekiel i werk.

 

Chcę zidentyfikować jaki to zegarek. Jaka to marka.

Ja myślę się że to prawdopodobnie "majak" i stąd napisane z pytajnikiem.

 

Oczekuję odpowiedzi zawierajacej markę handlową wraz z uzasadnieniem jeśli to możliwe, np. "tak to jest majak", "to jest nietypowa rakieta - tu jest fotka mojej sztuki" etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.