Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie napis jest starty, dałem fotkę tarczy, widać kształt koperty dekiel i werk.

 

Chcę zidentyfikować jaki to zegarek. Jaka to marka.

Ja myślę się że to prawdopodobnie "majak" i stąd napisane z pytajnikiem.

 

Oczekuję odpowiedzi zawierajacej markę handlową wraz z uzasadnieniem jeśli to możliwe, np. "tak to jest majak", "to jest nietypowa rakieta - tu jest fotka mojej sztuki" etc.

Charakterystyczna koperta z majaka ma takie przycinane krawędzie. Taką tarczę miały też Rakety, ale raczej to Majak.

Kształt mojej koperty:

post-3565-0-51051800-1331221335.jpg

tarcza inna, ale takie też tam były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
To faktycznie nie fajnie, ale na pocieszenie powiem, że wskazówki a już na pewno tarcza nie są oryginalne. Co do wskazówek nie mam pewności, ale tarcza jest dorabiana. Mam na myśli "warszawską" tarczę, czyli zamiennik, produkowany swego czasu do wielu radzieckich zegarków. Poznać ją można po płaskich indeksach (w oryginale były wypukłe) i charakterystycznym miedzianym ich odcieniu. Z bliska patrząc, dostrzegłbyś drobne niedokładności w naniesieniu farby. Czy żałować? zależy za ile poszła :huh:

 

Zarówno tarcza, jak i wskazówki są oryginalne.

Jesli masz wątpliwości - spytaj Reda. To klubowicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 3 zegarki : ??????????? 58, Raketa, ????; ??????????? 58 posiada podświetlenie godziny. Może ktoś określić ich przybliżoną datę produkcji? Lub więcej szczegułów na ich temat?

post-27674-0-81609300-1331221428.jpg

post-27674-0-71235300-1331221430.jpg


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Wiecie może coś na temat zegarka Leningrad

I mógłbym prosić na PW adres firmy co się zajmuje renowacją kopert Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z Was z taką breloczkową Pobiedą? Sprzedawca krzyczy za nią 80 zeta tłumacząc, że to bardzo rzadki model. Moim zdaniem cena bardzo mocno przesadzona. A jak Wy myślicie?

 

la2736_pobieda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poproś go o zdjęcia "z góry", z bliska- wtedy zobaczysz czy przypadkiem nie odciął uszu. Powierzchni nie spolerowałby dokładnie, bo to chromowana koperta, przezierać będzie mosiądz. Wygląda na zwyklutką Pobiedę, ale oczywiście starzy wyjadacze mają ostateczny głos :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bywały różne modele typu zawieszka itp ale głównie bywały to zegarki damskie np. dla pielęgniarek - właśnie tak mocowane ale w tym wypadku szczerze wątpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% przeróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprosiłem o dokładniejsze zdjęcia zwłaszcza górnej krawędzi. Zobaczymy czy odpisze :rolleyes:

 

Wygląda na to, że koperta jednak nie była majstrowana. Albo to jakiś składak albo faktycznie takie cuda robili... Hmmm... Czy mi się wydaje, czy tarcza jest krzywo spasowana...

 

gu3377_MWSnap001.jpg

 

df9265_MWSnap002.jpg

 

mj2489_MWSnap003.jpg

 

zx7573_MWSnap004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-24507-0-93963000-1331225160.jpg

Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Owszem, widzialem taki na aukcji. Ale nie gwarantuje oryginalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem, widzialem taki na aukcji. Ale nie gwarantuje oryginalnosci.

 

Co przez to rozumiesz? Ja dzisiaj taki trafilem :P Dlatego się pytam. Zdjęć nie robię, bo trzeba wymienić pasek i szkło. Koperta i tarcza w stanie niemal idealnym :P:P:) :rolleyes:


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Rozumiem przez to fakt, ze widzialem taki w perlowej slonecznej tarczy na Alledrogo, jednak nie jestem w stanie zapewnic, ze tamten egzemplarz byl nieprzerabiany, z oryginalna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem przez to fakt, ze widzialem taki w perlowej slonecznej tarczy na Alledrogo, jednak nie jestem w stanie zapewnic, ze tamten egzemplarz byl nieprzerabiany, z oryginalna tarcza.

 

Ok. Dzięki za odpowiedź :rolleyes:


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy spotkał się ktoś z Was z takim oto zegarkiem...

 

Radziecka kieszonka wyprodukowana w 2 kwartale 1950 roku. Mechanizm produkowany już chyba w czasie wojny. Fajna i rzadka. Brałbym bez zastanowienia jeśli cena byłaby porównywalna z póżniejszymi radzieckimi kieszonkami - na pewno warto go mieć w swych zbiorach a ile za niego warto dać to jednoznacznie się nie podejmuję podać bo nie mam takiego i w sumie nie widziałem innych egzemplarzy na rynku tak by mieć porównanie. Pooglądaj zegarki kieszonkowe z kolekcji p. Gordona ( http://www.ussrtime.com/start.html ) wpisz w tamtejszą szukajkę " yk-6 " wyskoczą Ci 4 strony kieszonkowych i pochodnych od nich naręcznych z tym mechanizmem. Poszukaj czy znajdziesz identyczną. Zastanawiam się czy ten konkretny egzemplarz to nie jest jakiś składak, ale myslę iż po prostu mechanizmy z jednej fabryki jechały do innej i stąd w środku zim a moskwa na tarczy - tak czy inaczej ja bym się nim zainteresował gdybym miał okazję go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława na werku 2414 z lat '80. Dość popularny model. Zazwyczaj trzeba za taką zapłacić 10 - 15zł jeśli jest sprawna i w miarę wygląda, czasem więcej za idealną (dużo zależy od szczęścia i stanu). Tu możesz pooglądać zdjęcia sław na tym mechaniźmie i samego mechanizmu:

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=885

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Voli! Znalazłem w babcinej szufladzie parę zegarków, a ten podobał mi się najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź Voli! Znalazłem w babcinej szufladzie parę zegarków, a ten podobał mi się najbardziej ;)

To jedna z nielicznych okrągłych sław na tym werku która mi sie podoba, jedno co mnie irytuje to ta tarcza wpuszczona bardzo głęboko co trochę wygląda jak gdyby wewnątrz koperty nie było mechanizmu tylko tarcza wrzucona na jej dno :P. Zegarek wygląda na dość ładnie zachowany, tylko zainteresuj się koronką bo jakoś krzywo w stosunku do koperty. Może się odkręca albo wałek jest troszkę krzywy lub mechanizm jest trochę krzywo osadzony w kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To buksiak, za to jaki klimatyczny :( Za 13 zł było warto, bo zegarek nieczęsty, ba- dla Niemców to obecnie rarytas. Widziałem podobne Ruhle tyle że ze stoperem schodzące na e-bay'u za 300-400 zł(stan NOS, podobny jak Twój). Ostatnio sprzedawałem podobną Ruhlę na bazarku, ale właśnie model ze stoperem i muszę Ci powiedzieć, że jak się dobrze trafi to nawet cholera czas trzyma :( Robiła mi nie więcej niż 1-1,5 minuty na dobę, a to niezły sukces, jak na zegarek który obejmowany był 30dniową gwarancją :P Gorzej z naprawami tego szajsungu- słaba dostępność części.

Bardzo podobne zegarki robiło też Glashutte, z tym że nie mam pojęcia co siedziało w środku, koperta była identyczna, ring również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Świetna ta Ruhla a jej stan i cena to już sczyt marzeń! Zrobiłeś super interes :( W środku siedzi, zdaje się UMF24 - zastępca nieco lepszego UMF44. To chyba lata 70-te. Przez zeagrmistrzów strasznie pogardzany, ale mam kilka Ruhl (Ruhli?) i te działające są całkiem dokładne. Dorwałeś na prawdę ciekawy model i nawet gdyby nie chodził, to moim zdaniem zdecydowanie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za info, cieszę się niezmiernie z faktu że mój pierwszy enerdowiec okazał się rzadkim okazem.

Jednak udało mi się go otworzyć i w środku rzeczywiście siedzi buksiak i tak śmiesznie cyka :(

trochę spieszy myślę że wyjdzie tak z 5 minut na dobę , spróbuję podregulować.


Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie bebechów- ciekaw jestem czy plastikowe części w nim siedzą :P U mnie były :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.