Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

nie wiem czy w dobrym dziale, bo to nie moje znalezisko, ale:

wczoraj widzialem licytacje tego oto zegarka:

 

[img=post-27268-0-09618800-1331135504.jpg]

 

tu jeszcze zdjecie:

[img=post-27268-0-00336100-1331135505.jpg]

 

Niestety zbyt pozno na nia trafilem, zdjecia w aukcji nie pokazywaly "calego" zegarka, a na pytania do sprzedajacego nie bylo juz czasu, wiec odpuscilem, ale jak patrze na ten zegarek coraz bardziej mi sie podoba - pytanie - czy mozecie mi cos wiecej o tym zegarku napisac, bo w aukcji byly tylko podane, ze na 17 kamieniach i rozmiar. Dodatkowo pytanie - jaka jest realna cena za taki zegarek.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Też go oglądałem i się napaliłem na niego, bo bym miał do kompleciku z takim (pamiątka rodzinna):

post-22189-0-06762700-1331135510.jpghttp://img17.imageshack.us/img17/4038/dsc6001nf7.th.jpg, takim: post-22189-0-59772400-1331135511.jpghttp://img10.imageshack.us/img10/2851/dsc5889lr3.th.jpg i takim post-22189-0-50067300-1331135513.jpghttp://img24.imageshack.us/img24/1909/dsc5997wv9.th.jpg

 

Cena, za którą poszedł (49 zł), wg mnie była dobra, ale mogę nie być obiektywny,

właśnie przez to, że poszukuję takiego do serii. ;)

Może koperta w średnim stanie i koronka do wymiany, ale akurat takie mam, to bym sobie przełożył.

Mechanizm w nim to bardzo fajny 2414 ("hokej"), stosowany m.in. w Komandirach.

 

P.S. Myślę, że realnie i obiektywnie, szczególnie w tym średnim stanie powinien kosztować nie więcej niż jakieś 30 zł.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ze zdjec na aukcji ciezko bylo wywnioskowac stan koperty:)

 

Ten Twoj w srodku szczegolnie mi sie podoba:) moglbys wrzucic jakas fotke na nadgarstku? bo w galerii nie znalazlem:)

 

i pytanie - moze komus sie juz opatrzyl taki zegarek jak wkleilem, chetnie odkupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]moglbys wrzucic jakas fotke na nadgarstku? bo w galerii nie znalazlem:)[...]

Chwilowo nie mam, ale pewnie dzisiaj będę robił zdjęcia nowych nabytków, to i tego założę i sfotografuję.

Powiem teraz tylko, że rzeczywiście jest dość duży i na mojej łapie (20 cm) nie ginie. ;)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wostoki są bardzo fajne. Duże jak na ówczesne standardy i wyjątkowo wygodne.

Do tej pory udało mi się upolować 2 szt:

 

post-12656-0-86919000-1331135514.jpg p1040888.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czarne mają tak ukośnie ścięte wskazówki? Dobrze widzę? Fajny patent. ;)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) wyjatkowo wpadl mi w oko ten zegarek:), wiec czekam na jakies foto na nadgarstku:)

 

i jeszcze jedno pytanie - wostok i boctok - czy poza "czcionka" czyms roznia sie te zegarki - rozumiem, ze wostok to wersja eksportowa? Tak jak kiedys byl polonez w wersji eksportowej, hehe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
ano mają! i jest to jedyny model z takimi wskazówkami pozostałe mają proste.

 

Brązowe też mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
ten jest szaro brązowy

 

Jeden z nas jest daltonistą umiarkowanym :blink::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski
post-0-0-06235500-1331135594.jpg Też takiego mam :) tylko mam złote wskazówki i sekundnik i ze złoceniem AU=5. Czy to normalne jak się godzinę w nich ustawia to sekundnik lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też takiego mam :) tylko mam złote wskazówki i sekundnik i ze złoceniem AU=5. Czy to normalne jak się godzinę w nich ustawia to sekundnik lata ?

Wskazówki są złote, tylko może tak światło się odbiło, a sekundnik jest nieoryginalny,

bo zegarek dostałem w stanie awaryjnym (bez sekundnika i osi sekundnika) i musiałem założyć nowy.

A że to był jeden z pierwszych moich zegarków, to i "magazynu części" nie miałem jeszcze.

Rzeczywiście muszę poszperać w swoich zapasach, może znajdę prawidłowy sekundnik, to przełożę.

A przy przestawianiu rzeczywiście ten sekundnik "skacze" tak około 5 sekund do przodu lub do tyłu.

Pamiętam, że chyba kiedyś na forum ktoś fachowo tłumaczył to zjawisko, ale nie pamiętam szczegółów. :)

 

P.S. Ale właściwie to ten biały sekundnik nawet pasuje kolorystycznie np. do indeksów. :blink:


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Ja mam dokładnie takie wskazówki

91cb5095b7e1e200med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]moglbys wrzucic jakas fotke na nadgarstku? bo w galerii nie znalazlem:)[...]

Z opóźnieniem, ale bardzo proszę. ;)

Pierwszy raz robiłem zdjęcie zegarka na swoim nadgarstku.

Przy lustrzance bez Live View to niezła gimnastyka. No ale coś widać.

post-22189-0-75863800-1331137631.jpg


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie Ci wyszło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opóźnieniem, ale bardzo proszę. ;)

Pierwszy raz robiłem zdjęcie zegarka na swoim nadgarstku.

Przy lustrzance bez Live View to niezła gimnastyka. No ale coś widać.

Bardzo fajnie na rece lezy, jeszcze bardziej mi sie ten model podoba:) jaka jest szerokosc paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie na rece lezy, jeszcze bardziej mi sie ten model podoba:) jaka jest szerokosc paska?

Tradycyjnie: 18 mm.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tradycyjnie: 18 mm.

 

Dziekuje za wszystkie informacje zwiazane z tym zegarkiem. Widze, ze wersja z biala tarcza jest do kupienia, wiec bede na nia polowal, natomiast nigdzie nie widze modelu ze scietymi wskazowkami, gdybyscie gdzies widzieli taki model do kupienia, prosze o info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem poljota de lux w kwadratowej kopercie:

 

post-26957-0-41585300-1331139336.jpg

post-26957-0-01860800-1331139337.jpg

post-26957-0-95951800-1331139338.jpg

 

(aukcja zakończona, więc myślę że mogę dać bezpośrednio link:)):

http://cgi.ebay.pl/POLJOT-DE-LUXE-23-Jewel...bayphotohosting

 

Jak myślicie - to jakiś potworek - składak z podciętą tarczą od małej wersji?

Mechanizm jest z łucza - ale bywa, że ludzie przekładają cały werk zamiast remontu bo taniej więc powiedzmy że można by to pominąć.

 

Koperta trąci mi kwadratową sławą/rakietą - mam łucza w kwadracie na żłótym 2209 23j ale koperta jest inna).

 

Jako fan de lux pytam czy znalazłem aukcję z odmianą, której mi brak w kolekcji (wówczas: na nieszczęście zakończoną); czy trafiłem na wynalazek (i aukcja na szczęście zakończona bez wywalania moich pieniędzy w błoto)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

post-26957-0-59923500-1331139357.jpg

 

Uzupełniając swoją poprzednią wypowiedź...

Nabyłem dziś składaka poljota de lux w kopercie znanej mi z wersji 16j/17j (ta najstarsza ze schodzącymi się uszami) i ku mojemy sporemu zaskoczeniu w kopercie jest cieniutki pierścień osadzający 2209 23j w przestrzeni na werk 16j/17j (2408/2409)

post-26957-0-66347700-1331139362.jpg

jest więc cień szansy, że jednak twoja koperta też kiedyś miała taki pierscionek i była to fabryczna wersja.

 

EDIT:

Po namyśle sądzę że obaj mamy jednak składaki tylko w moim się ktoś bardziej postarał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wydaje mi się, że jednak Twój "magik" bardziej się postarał i jakiś pierścień dopasował ;) Na kopertę z de luxa pewnie nie mam co liczyć, bo dość deficytowy towar, ale mechanizm już prawie mam(17j) więc jeden zegarek uda się złożyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)

"Mimo wszystko wydaje mi się, że jednak Twój "magik" bardziej się postarał i jakiś pierścień dopasował Na kopertę z de luxa pewnie nie mam co liczyć, bo dość deficytowy towar, ale mechanizm już prawie mam(17j) więc jeden zegarek uda się złożyć"

 

Mnie się jakiś czas temu udało kupić samą kopertę na alledrogo - ale wyszła mnie drogo zważywszy na stan (pierwsze przetarcia i zwichrowana - ale poprostowałem, włożyłem środek z zakupionej pasówki w kopertę rakiety). Teraz mam 2 sztuki w klasycznej kopercie. Ten w gorszej kopercie służy jako codzienny - przy noszeniu przetarć nie widać a nie katuje sobie egzemplarza "wystawowego". Więc szukaj, cierpliwość popłaca ;). Swego czasu Montechristo1700 wystawiał za ogromneą kasę pozłacane koperty wśród których były chyba takie z pierwszych de lux - zagadaj do niego moze uda Ci się którąś odkupić, ja wychodze z założenia, że jak nie mam stanu idealnego to biorę stan znośny a potem, jak się uda wymieniam/poprawiam aż do skutku:)

 

2)

Panowie (i Panie) co sądzicie o tym kwadratowym poljocie de lux z mojego wcześniejszego postu w tym temacie (nr 745)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.