Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem czyli to zwykły Wostok. Przepraszam bo jeszcze raz dodałem zegarek do forumowego spisu Komandirskich. Jaką może mieć wodoszczelność ten Wostok?

Zwykły wostok. Jest w katalogu z 1992 roku, teraz znalazłem.

post-27093-0-94322100-1467557239_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktuj go tak jakby nie miał chyba że wymienisz wszystkie uszczelki i zrobisz próbę wodoszczelności. Na ten moment pewnie 0 m.

Zależy mi na tym żeby był wodoszczelny, więc jeśli na ten czas nie ma problemu u zegarmistrza z wymianą takich uszczelek to jak najbardziej mogę zanieść zegarek do zrobienia.

 

Zwykły wostok. Jest w katalogu z 1992 roku, teraz znalazłem.

Dziękuję gregch. Ładnie wygląda w tym katalogu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny stan więc warto zadbać szczególnie że to pamiątka. Myślę że wystarczy serwis (czyli czyszczenie i smarowanie) plus polerka szkła.

Nie jest to jakiś wyjątkowy model, dość popularny model z lat 70 -tych.

Tu masz link do strony katalogu z 1977 roku (pierwszy po prawej):

https://picasaweb.google.com/113098239036073221216/197702#5573921256721267634

Dzięki za odpowiedź i linka. Już znam lata produkcji :) jak przeglądałem sieć to na ten mój model w złotej kopercie i bez ratownika nie mogłem trafić.   Stan jest jego naprawdę bardzo dobry, więc na pewno w takim razie oddam go do zegarmustrza.  Dowiedziałem sie, że po dziadku wyrzucono już kilka błoni :(  Ryska na szkielku jest tak niewielka, że narazie nie będę polerowal. Nawet jej nie widać. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez arecki704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pokazał mi dzisiaj taki zegarek do "oddania". Trochę już "ruskow" miałem i mam kilka, ale takiego czegoś nie widziałem. Czy to oryginał? Warto się tym zainteresować? Ogólnie zegarek ciekawy ale w ogóle nie wiem co to jest, więc nie wiem co mu zaproponować. Nie działa. Nie mam pojęcia czy to tylko kwestia wymiany baterii...

e8efc8fdc5a0cced41d6d0fc464e7e48.jpg

0b20f926dde75d362d1fae98eb46c513.jpg

a7f9cdc39222d6503068f14419fbb77c.jpg

 

Wysłane z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pokazał mi dzisiaj taki zegarek do "oddania". Trochę już "ruskow" miałem i mam kilka, ale takiego czegoś nie widziałem. Czy to oryginał? Warto się tym zainteresować? Ogólnie zegarek ciekawy ale w ogóle nie wiem co to jest, więc nie wiem co mu zaproponować. Nie działa. Nie mam pojęcia czy to tylko kwestia wymiany baterii...

 

 

 

 

Wysłane z fona

Ale czad!

Ktoś megafrankena zrobił! :D

Z czego wziął tę tarczę z wszelkimi dobrodziejstwami tego nie wie nikt :D :D :D

 

Ring wewnętrzny z czegoś w tym typie:

https://picasaweb.google.com/107247623220063053982/5874479126117155713#6220326519727724722

A koperta z czegoś takiego:

https://picasaweb.google.com/107247623220063053982/5874479126117155713#5804047515299384370

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem ale miałem iskierka nadziei że może jest to coś ori, bo wierzyć mi się nie chciało że taka "rzeźba" może komuś przyjść do głowy :(

 

Wysłane z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wyglada ze bateria zla strona wlozona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odziedziczyłem po dziadku taki oto zegareczek, jedyne co wiem, że to Poljot (tak mi się przynajmniej wydaje) oraz, że jest złoty. Pytanie mam do Was następujące, chcę go sprzedać, tylko nie wiem czy bardziej mi się opłaca dać go do skupu złota czy wystawić w całości. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w oszacowaniu wartości i jak ktoś jest w stanie powiedzieć o nim coś więcej. Pozdrawiam serdecznie.

post-92079-0-41260900-1468259919_thumb.jpg

post-92079-0-63008600-1468259924_thumb.jpg

post-92079-0-97780100-1468259927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy zegarków - patrz regulamin... Wejdź na allegro i zobacz.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Poljot.
Jesteś pewien, że chcesz go sprzedać? Nie szkoda? Zegarek to bardzo osobisty przedmiot i dzięki niemu jak weźmiesz go do ręki za rok, dwa, pięć - pamięć o dziadku będzie wciąż żywa. A jak go sprzedasz, po paru latach dojdziesz do wniosku, że trzeba było zachować ten czasomierz.

 

Może jestem przewrażliwiony, ale nigdy w życiu nie sprzedałbym złotego Poljota, który dziadek wręczył mi parę lat temu za obronę pracy magisterskiej. Dodam, że zbieram wszystkie rodzinne zegarki :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy zegarków - patrz regulamin... Wejdź na allegro i zobacz.

 

To przepraszam, widziałem w innych postach, że ludzie prosili o wyceny. A chociaż ktoś jest w stanie powiedzieć 2 słowa więcej o tym zegarku?

 

Pozdrawiam

Bardzo ładny Poljot.

Jesteś pewien, że chcesz go sprzedać? Nie szkoda? Zegarek to bardzo osobisty przedmiot i dzięki niemu jak weźmiesz go do ręki za rok, dwa, pięć - pamięć o dziadku będzie wciąż żywa. A jak go sprzedasz, po paru latach dojdziesz do wniosku, że trzeba było zachować ten czasomierz.

 

Może jestem przewrażliwiony, ale nigdy w życiu nie sprzedałbym złotego Poljota, który dziadek wręczył mi parę lat temu za obronę pracy magisterskiej. Dodam, że zbieram wszystkie rodzinne zegarki :)

 

Ładny, to prawda, ale po pierwsze nie noszę zegarków, po drugie nigdy nie przywiązywałem specjalnej wagi do pamiątek, wystarczy mi to co mam w pamięci :)

 

Dzięki tak czy siak, jeszcze przemyślę sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może właśnie to pora i pretekst, żeby zacząć nosić zegarki, chociaż od święta? ;)

Musisz nas zrozumieć - my jesteśmy maniakami i każdy zegarek jest dla nas wart uwagi (no, prawie) i wart zachowania, a zwłaszcza jak ma historię rodzinną.
Przemyśl sprawę. Sprzedać łatwo, ale czy te 2 tysiące zł sprawią, że będziesz szczęśliwszy? To tylko pieniądze. Dziś już takich zegarków się nie produkuje a złote kosztują kilkukrotnie więcej...

 

W Twym zegarku siedzi najprawdopodobniej automatyczny mechanizm Poljot 2415 -->> http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Poljot_2415

Został wyprodukowany prawdopodobnie jeszcze w latach 60. lub na początku 70.

 

Tu masz ładne zdjęcia pięknie zachowanego egzemplarza -->> https://www.flickr.com/photos/28754638@N07/15989141771

 

Na Twoim miejscu postarałbym się doprowadzić go do takiego stanu i... przekazać po latach synowi lub wnukowi ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...tylko nie wiem czy bardziej mi się opłaca dać go do skupu złota czy wystawić w całości

   @drzw, oczywiście żartujesz? gdybyś znalazł na strychu starą biblię Gutenberga, też byś rozważał zaniesienie jej do skupu makulatury??  :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu chce go sprzedać decyzje podjął - nie zbiera pamiątek i się z nimi nie wiąże więc po co mu ten zegarek skoro i tak ich nie nosi ?

Przy dzisiejszym kursie złota będzie Ci ciężko sprzedać go jako całość czyli wartość kruszcu plus powiedzmy 100zł za wnętrzności ale spróbować warto.Może kupi ktoś z tych co cię tak tutaj krytykują? 

Wystaw zobaczysz - jak nie pójdzie to .........


    gdybyś znalazł na strychu starą biblię Gutenberga, też byś rozważał zaniesienie jej do skupu makulatury??  :)

Gdyby wartość makulatury przekraczała wartość dzieła to pewnie większość by tak zrobiła - Ty też  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wartość makulatury przekraczała wartość dzieła to pewnie większość by tak zrobiła - Ty też  ;)

A ja nie! pieniądz to tylko pieniądz, niektórych rzeczy nie da się odtworzyć. Wolałbym rozbić nowego Mercedesa bo mogę kupić następnego niż stary rzadki egzemplarz który nawet jeśli jest mniej wart to jest rzadki i takiego już nie kupisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlachetne i tak powinno być ale życie pokazuje inaczej.Wszystkie mechanizmy które oferuję to to co się ostało - najpierw właściciel chciał je sprzedać w całości ale nie udało się.Z zegarków au20 niektórych modeli ściągają złota za 60zl sprzedanie go w całości za 70 bywa nierealne - po miesiącu prób decyzja jest prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeee.... @Paweł Bury. jaja sobie robisz! złom złota jest obecnie więcej wart od wyrobu???

 

Jestem w stanie zrozumieć taką sytuację w czasach komuny, kiedy w cccp złoto miało cenę dwukrotnie niższą niż w pe-er-elu, tyle że na granicy stali tamożnicy i bezwzględnie konfiskowali wszystko co im wpadło w łapy. Z jednym złotym poljotem na ręce (że niby przedmiot osobistego użytku) można było się śmignąć. Ponieważ już w kraju popyt na złoty zegarek był dużo mniejszy niż na złoto jako surowiec - duża część kontrabandy lądowała w piecu

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znać realia odzysku złota i cały 'proceder' z tym związany. Powtórzę za Pawlem ze tym którzy odzyskują bardziej opłaca się przetopić niż sprzedawać pojedyncze sztuki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeee.... @Paweł Bury. jaja sobie robisz! złom złota jest obecnie więcej wart od wyrobu???

 

Jestem w stanie zrozumieć taką sytuację w czasach komuny, kiedy w cccp złoto miało cenę dwukrotnie niższą niż w pe-er-elu, tyle że na granicy stali tamożnicy i bezwzględnie konfiskowali wszystko co im wpadło w łapy. Z jednym złotym poljotem na ręce (że niby przedmiot osobistego użytku) można było się śmignąć. Ponieważ już w kraju popyt na złoty zegarek był dużo mniejszy niż na złoto jako surowiec - duża część kontrabandy lądowała w piecu

Taka rakieta dokładnie nie pamiętam chyba 16,8gr  waży - dasz 1700zł ? a może jak masz taką to spróbuj sprzedać za 1700

Któryś Poljot automat ma kopertę 18- 18,8 sprzedaj to za 1900zl 

 

 

Trzeba znać realia odzysku złota i cały 'proceder' z tym związany. Powtórzę za Pawlem ze tym którzy odzyskują bardziej opłaca się przetopić niż sprzedawać pojedyncze sztuki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wreszcie głos rozsądku a nie pisanie tego co inni chcieliby usłyszeć 

Naprawdę wolał bym aby te zegarki przetrwały i się zachowały ale za każdym razem jak kruszec idzie w górę a tak jest teraz to zaczyna się opłacać taki proceder - ja tego nie robię co powtarzałem wielokrotnie bo nie mam na to czasu ani ochoty żyję przyzwoicie z czegoś innego nie będę się bawił w jakieś gotowanie ale są osoby zajmujące się tym wręcz zawodowo 

 

 

Zdjęcie do pierwszej części wypowiedzi 

post-68206-0-42022900-1468348696_thumb.png

post-68206-0-09038000-1468348709.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.