Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Ten napis na subsekundzie to pabieda,tego u gory nie widze,bo swiatlo sie za bardzo odbija.A koperta czadowa,jak oksydowana B)

 

Jimmi, dzięki nie wiedziałem właśnie co znaczy ten napis na dole :rolleyes:

 

Miałem, gdzieś ( bodajże) pabiedę w tradycyjnym kształcie koperty, która właśnie była oksydowana ( czerniona). Niestety teraz na szybko nie jestem w stanie jej odnaleźć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jakie znacie/posiadacie drodzy Koledzy (może i Koleżanki) oksydowane ruskie maszyny? Wiem, trzeba by w innym miejscu napisać ale to tak z rozpedu... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 kamieniowa czajka,co jeszcze chcesz wiedziec?

Dzieki

a wiesz moze z jakich lat pochodzi ten zegarek i ile moze byc wart? , ma na kopercie i pokrywce próby złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

a wiesz moze z jakich lat pochodzi ten zegarek i ile moze byc wart? , ma na kopercie i pokrywce próby złota

W takim wypadku napisz ile masz karatów 14/18 i czy jest damska czy męska? Wygląda na damska (zresztą to czajka więc raczej damska) ale tak dla pewności. Za takie zegarki szczerze mówiąc ciężko dostać coś więcej niż za samo złoto, trzeba by klienta. Najlepiej zważyć koperte u zegarmistrza / złotnika. Najlepiej allegro z minmalną jak za złom zota plus 30pln. Tak uważam. Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

A właśnie jakie znacie/posiadacie drodzy Koledzy (może i Koleżanki) oksydowane ruskie maszyny? Wiem, trzeba by w innym miejscu napisać ale to tak z rozpedu... ;-)

 

Np. ja mam taką: 

 

a8e45ef56521f710med.jpg

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie jak na zlosc same chromy i pozlacane trafily.A szkoda.Mam wojskowa pabiede z czarna tarcza,jakby ktos mial oksydowana koperte do takowej to z przyjemnoscia przygarne (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie żeś takie wkleił, że prawie nic nie widać, ale ogólnie zegarek niebrzydki, ale jakiś poszukiwany model to to nie jest. Po prostu musiałby znaleźć swojego amatora. Cena myślę okoła 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kolekcjonerem zegarków.Poprostu posiadam Wostoka 18jewels i poljota de luxe 23 jewels które pozostały w spadku po dziadku i myśle co z nimi zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym tych zegarków nie sprzedawał, no bo za tego wostoka dostaniesz coś koło 50 zł, za poljota de luxe jak w bardzo dobrym stanie to coś tak do 200zł. W sumie to nie są wielkie pieniądze, a pozbędziesz się pamiątki rodzinnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Koledzy, ja też z prośbą o ew.wycenę Woctoka...

 

ile takie coś może być warte zakładając ,że jest po przeglądzie i konserwacji mechanizmu?

 

 

Mniej więcej od 30 zeta w górę, powiedzmy do 80. Jeśli chodzi o alledrogo, to ja bym, wystawił właśnie za 30 (no, może za 40) zeta i czekał, kto da więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

 trudno powiedzieć, może ze 30zł? Choć ponieważ wystawiasz na Forum, to pewnie by wypadało obniżyć do 20-25. 

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 trudno powiedzieć, może ze 30zł? Choć ponieważ wystawiasz na Forum, to pewnie by wypadało obniżyć do 20-25. 

 

no tak...ale za sztukę? czy za wszystkie? naprawdę nie mam pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sztuke raczej.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info .pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takiego wostoka nabyłem i dziś pojawił się u mnie za sprawą listonosza :)

post-25011-0-09831700-1331338071.jpg

wiem o nim niewiele ;)

Mechanizm nie ma (chyba?) oznaczeń, ale wyglada na 2409, z centr. sekundą, bez daty, śr. 22mm.

Logo wskazuje, że produkcja 1964-... (sugerowałem się tym>>post-25011-0-60505000-1331338072.jpg )

sam chciałbym się dowiedzieć czegoś wiecej o nim, więc licze na Was koledzy ;)

Edytowane przez olej0070

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest oznaczenie kalibru pod balansem?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest oznaczenie kalibru pod balansem?

nie zauważam oznaczeń na całym mechanizmie. Może gdzieś pod płytami jest, ale nie chce go rozkładać.

kiepskie zdjęcie robione telefonem TU


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 2409.

Klik


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostoki z tego okresu (koniec lat 80) nie miały oznaczeń ma mechanizmie, powinien być tylko widoczny znak wostoka pod balansem - to pomimo upływu czasu i estetycznego zubożenia werków zostało ;)


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępujące zubożenie estetyczne doprowadziło nawet do tego, że najtańsze obecnie produkowane serie Wostoka z 2409 czy 2414A nie mają śrub mocujących tarczę. A logo wciaż jest :angry:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępujące zubożenie estetyczne doprowadziło nawet do tego, że najtańsze obecnie produkowane serie Wostoka z 2409 czy 2414A nie mają śrub mocujących tarczę.

 

:angry: To jak tarcza trzyma się mechanizmu ?


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.