Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś poratuje informacją: Czy ten Wostok

http://www.allegro.pl/item911982289_zegarek_wojskowy_komandirski_wostok.html

to jakiś składak, czy jedna z tych Amfibii z tarczami od Komandira ?

 

na kopercie jak byk napisane że Amfibia, na tarczy inaczej - składak, choć mało kto na ulicy się połapie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja spojrzałem tylko na pierwsze zdjęcie B) . Co nie zmienia faktu, że widziałem już takie komandiry w kopertach nieamfibiowych

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś poratuje informacją: Czy ten Wostok

http://www.allegro.pl/item911982289_zegarek_wojskowy_komandirski_wostok.html

to jakiś składak, czy jedna z tych Amfibii z tarczami od Komandira ?

 

To jest oryginał, radziecka amfibia to nie jest tyle model, co typ zegarka. Tarcze komandirskie z napisem antymagnetyczny były montowane w amfibiach. Gdyby nie było napisu antymagnetyczny, wtedy to byłby składak. Amfibie miały pod deklem drugi dekielek, który był ochroną przed działem magnesu. Poza tym, widziałem na targu u sprzedawcy, który miał pełno radzieckich nieużywanych zegarków, identyczną amfibię, jak ta z aukcji - była nowa z metką przy teleskopie.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam takiego jak tu zegarka.

aviator_auto04.jpg

Nie umiem go znaleźć nigdzie indziej. Może Ktoś mi podpowie czy to jest zegarek z jakiejś zaprzeszłej serii albo ktoś może go ma i zechciał by mi podać numer ref bym mógł go łatwiej szukać. Wielkie Dzieki! Pozdrawiam!

 

To starszy model. Cięzko będzie dostać nowy, choć może gdzieś się jeszcze ostał. Na allegro jest kilka bardzo podobnych Aviatorów, tyle, że ręcznie nakrecanych. Co dla mnie akurat byłoby zaletą B)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie,ale moze ktos akurat bedzie znal odpowiedz.Babcia wyslala mi zegarek,ktory dostala od znajomej.Tamta kupila go w zwiazku radzieckim w 1980 roku.Ma napis "Mockba 80",zielona tarcze i sub sekunde.Mowi,ze nie widzi nigdzie napisu slava.Zegarek jest pozlacany.Nie jestem w stanie jak narazie dac jego zdjec,poniewaz jeszcze go nie mam,ale moze ktos z bardziej doswiadczonych kolegow spotkal sie wczesniej z takim zegarkiem.Na pewno jest mechaniczny i na pewno z ZSRR,tyle wiem.Wpadl ktos kiedys na cos takiego?

Edytowane przez Jimmi

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym na ZIMa (pewny nie jestem), a napis faktycznie olipiada w Moskwie 1980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie chodzi o olimpiade 1980r. w Moskwie.

Tyle zgadlem,chodzilo mi bardziej o marke zegarka.Sub sekunda jest w ksztalcie czworokata,jesli to pomaga.

Edit: znalazlem,to Zim - Klik - ten ostatni,tylko pozlacany.

Edytowane przez Jimmi

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

To była najlepsza polemika jaką czytałem od tygodnia B) aż mi się humor poprawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

http://obrazki.elekt..._1265656102.jpg co powiecie o tym zegarku?moze byc on cos warty?

 

To Poljot De Luxe i jeśli chodzi, to za 80 - 120 zeta by na Allegro poszedł, gdyby nie pęknieta szybka. Dość ceniony model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Oczywiście, że im lepszy stan zegarka, tym jego cena wzrasta. Więcej powiedzieć nie mogę, bo zdjęcie jest niewyraźne, i nie widzę jak prezentuje sie koperta i dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny starych zegarków są silnie zalkeżne od stanu - pomożemy wycenić Twój, ale z tymi fotkami... będą to ceny minimalne własciwe dla zegartka w złym stanie, czyli Twój de luxe za góra 50zł. Jeśli stan okaże się odpowiedni to może skoczyć nawet na 150.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta tarcza i wskazówki wygladają na lata '60 ew. '70 natomiast mechanizm mnie zastanawia - jeśli zegarek jest allegrowy to korci mnie o opinię , że to werk wyciągnięty z rosyjskiej już, nie radzieckiej kieszonkowej mołni - jakoś rosjanom zdarzaja się teraz takie żółte werki bez jakiegokolwiek wykończenia.

 

Ile jest warta? Jeśli jest sprawna to za 30 - 40zł może pójść, może Ktoś się szarpnie na 50.

 

Jeśli to oryginał to powiem, że nie widziałem jeszcze takiej konfiguracji, ale tu dobrze by było poczekać na opinię "Myszkowskiego Smoka" tongue.gif (kolega, którego pieszczotliwie przezwałem powyzej występuje pod innym nickiem, ale myślę że się nie obrazi tongue.gif).

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smok się nie obraża, wszak Smok zawsze był i będzie smokiem ;)

Voli masz rację - koperta, tarcza i wskazówki to lata 60/70. Mechanizm jest przełożony z rosyjskiej mołni i jest to nowa rosyjska mołnia w najgorszym wydaniu - płyty mechanizmu nie są w ogóle chromowane, tylko zostawili goły mosiądz.

Poza tym ucho to domowa, mało estetyczna robota z pierwszego lepszego drucika.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 kamieniowa czajka,co jeszcze chcesz wiedziec?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spartasongo, pierwszy raz widzę taki model ( taką tarczę). Koperta wygląda na oksydowaną, bardzo ciekawa tarcza - a właściwie napis pod godz. 12. Daj jak możesz więcej zdjęć - także mechanizmu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że też widziałem pierwszy raz i dlatego się skusiłem, zakup dziś z allegro tylko z tym zdjęciem i z opisem, cytuje: "zegarek sprawny" ;-) Troszke szukałem i myśle, że tarcza ma wygląd zbliżony do tych :

 

http://www.ussrwatch...?g2_itemId=2346

 

http://www.ussrwatch...?g2_itemId=1625

 

http://www.ussrwatch...?g2_itemId=1629

 

Mechanizm pewnie taki sam ? Ale kto to wie? A co z napisem co oznacza?

 

Edit: Dostałem mail i zegarek jest mechaniczny

Edytowane przez spartasongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napis na subsekundzie to pabieda,tego u gory nie widze,bo swiatlo sie za bardzo odbija.A koperta czadowa,jak oksydowana :rolleyes:


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.