Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na zegarek z lat 50 tych - na mechanizmie powinna być informacja o dacie produkcji w formacie najpierw kwartał - potem rok.

 

Jeśli chodzi o cenę - na znanym portalu aukcyjnym ceny około 100 PLN i powyżej - oczywiście wszystko zależy od stanu, opisu, zdjęć i desperacji kupujących

 

100 i więcej to prędzej za Poljota deluxa. Kamy dużo tańsze są. Na Allegro kilka razy widziałem z cena końcową około 20-30PLN. Jeżeli zegareczek byłby nienoszony w stanie NOS to przy dobrym obfoceniu i chwytliwym opisie może doszłaby do 70-100PLN

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega już jeden wątek założył...

tutaj

Edytowane przez boldy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata '50 lub co bardziej prawdopodobne początek '60. Red... zwykle wystawia pobiedy za 39 zeta co jest ceną dośc wysoką ale znośną bo raczej z zegarkami od niego nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu gościem poszukującym pomocy w identyfikacji zegarka. Posiadam srebrny, kieszonkowy zegarek z napisem na cyferblacie Pietrowskie i numerem 1402187. Na kopercie wygrawerowane: LES FILS DE R.PICARD. Jak ustaliłem, to firma szwajcarska. Niestety nie mam w tej chwili możliwości umieszczenia zdjęć. Czy na podstawie tylko tego skromnego opisu ktoś może ustalić producenta i w przybliżeniu rok (okres) produkcji? Zegarek niestety nie daje się nakręcić, kluczyk swobodnie obraca się na wyrobionym "trzpieniu". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek robiony na rynek carskiej Rosji, więc na pewno sprzed 1917 roku. Zbyt wiele o zegarku Ci powiedzieć nie mogę, ale wczoraj na ebay-u został sprzedany taki sam (lub podobny) za 64 funty i w dodatku był na chodzie, więc na wielką wartość zegarka raczej nie możesz liczyć.

Kliknij tutaj.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek robiony na rynek carskiej Rosji, więc na pewno sprzed 1917 roku. ... Kliknij tutaj[/url].

Witam. Zegarek to pamiątka rodzinna i nie zamierzam go sprzedawać. Ten z linku jest bardzo podobny (mechanizm chyba nawet taki sam). Podejrzewam, że mój również można doprowadzić do stanu użytkowego, tylko trzeba znaleźć dobrego zegarmistrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja znalazlem w domu zegarek: POLJOT DE LUXE 23 Jewels shockproof Au 20 made in USSR.Czy on jest coś warty??

Edytowane przez kubala88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cornavin.jpg

Prosze bardzo (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co to za zegarek?

Firmę znam ale model ??

 

nie znalażłem innego takiego w neciku.

Pozdrawiam.

 

 

[img="http://w202.wrzuta.pl/sr/d/4eyTqko1eIF/cornavin[/img]

 

Jeśli dobrze rozumiem chodzi o tego Cornavina? To po prostu standardowa, radziecka, męska czajka z innym logo. Mechanizm 1601A. Średniej klasy - nic wielkiego, ale i nie badziewie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ dzisiaj wpadła mi pierwsza Mołnia z 1953 r, od kiedy była produkowana, jakie wcześniejsze roczniki się trafiają? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przyszedł do mnie taki Vostok, na zdjęciach wydawał mi się wiekszy i myślę czy nie jest to jakaś damska wersja, może któryś z kolegów wie z jakich lat pochodzi ten zegarek i czy jest to męski czy też damski model?

1674dfca840cde5amed.jpg


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam takiego jak tu zegarka.

aviator_auto04.jpg

Nie umiem go znaleźć nigdzie indziej. Może Ktoś mi podpowie czy to jest zegarek z jakiejś zaprzeszłej serii albo ktoś może go ma i zechciał by mi podać numer ref bym mógł go łatwiej szukać. Wielkie Dzieki! Pozdrawiam!

Edytowane przez eNIKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przyszedł do mnie taki Vostok, na zdjęciach wydawał mi się wiekszy i myślę czy nie jest to jakaś damska wersja, może któryś z kolegów wie z jakich lat pochodzi ten zegarek i czy jest to męski czy też damski model?

1674dfca840cde5amed.jpg

 

w zasadzie damka stworzona z myślą o kobitkach służących w radzieckich silach zbrojnych. Ale na pasku z podkładką da się go nosić :blink: Produkcja... Myślę że lata 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.