Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj pisał o tym któryś z adminów. Dziś zrobię to JA. Wystaw na Allegro od 1 PLN i zobaczysz jaka jest wartość. Rejestrując się na forum zaakceptowałeś regulamin, tam jest napisane, że na forum nie wyceniamy zegarków. A o dokładności pewnie zaraz ktoś napisze.

Jak wyżej. Na forum nie wyceniamy zegarków. Dokładność werku 2209 wg paszportu od -20 do +40 sekund na dobę.

To dobry i elegancki zegarek. Warto zachować.

 

Edit.

 

To teraz ja zapytam czy ktoś widział takie cudo? :o 

Tarcza to chyba jakiś zlep z dwóch lub malowanka ale ciekawi mnie koperta bo jest inna niż w starych Sygnałach czy pierwszych Poljotach budzikach ale werk pasuje. Z kolei werk wygląda na o wiele młodszy niż reszta. Sugestia jest że to jakiś egzemplarz tzw. Besancon. We Francji jest to zresztą do kupienia. Powiedziałbym że to 100% składak gdyby nie ta koperta. Z czego mogłaby pasować? I czy komuś we Francji chciałoby się robić takiego "ulepa"? :huh:

Ma ktoś jakieś sugestie i spostrzeżenia?

post-49869-0-68552300-1525200934_thumb.jpg post-49869-0-01871200-1525200941_thumb.jpg

post-49869-0-20418600-1525200946_thumb.jpg post-49869-0-45177200-1525200952_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza przypomina trochę  ruhle z ddr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta tarcza kojarzy się z jednym z modeli francuskiego Action-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio odkopałem dwa zegarki firmy Vostok, które dostałem od pradziadka. Leżały u mnie w pudełku nieruszane z 15 lat, a u dziadka nie wiadomo ile (ale wg tej strony http://russianwatches.altervista.org/vostok_collection.htm nie były produkowane wcześniej niż późnych lat 80 także max 30 lat mogą mieć). Ogólnie stan zewnętrzny nie jest tragiczny moim zdaniem (choć muszę je umyć i wymienić pasek, śpieszyłem się do wyjazdu więc na zdjęciu są brudne), ale mechanizm w środku nie działa jak powinien. Ogólnie jak się chwilę ponosi ten zegarek to zaczyna działać, ale gdy się spojrzy na godzinę i przestanie nim ruszać to sekundnik z 5-10 sekund podziała i staje. Nie wiem jak wygląda wnętrze, bo nie zdążyłem otworzyć, ale może ktoś z tutejszych ekspertów dałby radę tak mniej więcej ocenić czy i ile kosztowałaby naprawa u zegarmistrza.  Ten z białą tarczą to chyba "Amphibia Komandirskie (U-boot)", a ten z czarną to Komandirskie "Tankist". Jestem też ciekaw opłacalności tej naprawy, bo nie wiem czy te mechanizmy są ok czy po prostu to "ruski badziew", po prostu się nie znam, choć z krótkiego poczytania wynika, że te Vostoki nie są takie złe.

Zdjęcie:

 

 

uSjJyyK.jpg

 

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się taki oto Kirow, pytanko co koledzy znający temat mogą o nim więcej powiedziec??, Ciekawi mnie czy to oryginał i z jakich lat?? oraz czy bardzo popularny model( tylko ciekawość bo mi się spodobał :)) ) Z góry dziękuje za  wszelkie informacje

post-94639-0-04302300-1525464380_thumb.jpg

post-94639-0-97341400-1525464392_thumb.jpg

post-94639-0-55305800-1525464402_thumb.jpg

post-94639-0-20645700-1525464415_thumb.jpg

Edytowane przez JaroB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 60. Ja bym na twoim miejscu poszukal w lepszym stanie, bo ten jest w stanie agonalnym.


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie koperta do najgorszych nie należy, mechanizm tyż ładny, tylko ta tarcza można by spróbować mycia ale efekt może być nie taki jaki by się chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, mechanizm jest na dokładnym chodzie :)), tarcza i szkiełko do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnego Poljota (w chromowanej kopercie), w którym przemyłem tarczę - wyszło nawet całkiem nieźle.

 

Myślę, że określenie "stan agonalny" użyte przez Kolegę Kossutiusza jest zbyt mocne i zbyt daleko idące, bo wcale nie jest tak źle. To twarde i dobre zegarki. Mankamentem może być jego rozmiar -  ten model jest mały (taki trochę "junior"). W końcu lat 50. i na początku lat 60. taka była moda - Twój egzemplarz został wyprodukowany przed rokiem 1963-64. Zadbaj o niego, a odwdzięczy Ci się  :) 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Walter, może troche za daleko sie posunąłem ;) Zrób mu przegląd, bo naprawde na to zasluguje. Jeszcze ci sie odwdzięczy :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem zupełnie nowa w temacie, znalazłam kilka zegarków po dziadkach i pradziadkach, ale nurtuje mnie ten jeden... 

Jest nakręcany, chodzi pięknie, sekundnik też działa. Chciałam otworzyć dekiel, ale jak widać nie ma wcięć, ma ktoś pojęcie co to za stwór i w jakim okresie mógł być produkowany?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc

 

 

post-104619-0-23392800-1525721751_thumb.jpg

post-104619-0-12015600-1525721788_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem zupełnie nowa w temacie, znalazłam kilka zegarków po dziadkach i pradziadkach, ale nurtuje mnie ten jeden... 

Jest nakręcany, chodzi pięknie, sekundnik też działa. Chciałam otworzyć dekiel, ale jak widać nie ma wcięć, ma ktoś pojęcie co to za stwór i w jakim okresie mógł być produkowany?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc

Ten zegarek to radziecki START 

 

https://www.google.pl/search?biw=1440&bih=769&tbm=isch&sa=1&ei=KqvwWuPRG6yQmgXO_qGIAQ&q=zegarek+start+cccp&oq=zegarek+Start&gs_l=img.1.3.0l2j0i24k1l3.2812.8468.0.11753.18.15.0.3.3.0.114.1179.11j4.15.0....0...1c.1.64.img..0.18.1196...0i67k1j0i10k1j0i30k1j0i5i30k1.0.rLi5sftD_zw#imgrc=5sj69nqeYI8HLM:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku aż tak wyblakła tarcza? Czy może była wymieniana na podróbkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku aż tak wyblakła tarcza? Czy może była wymieniana na podróbkę?

Raczej ktoś ją zmył do czysta.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem zupełnie nowa w temacie, znalazłam kilka zegarków po dziadkach i pradziadkach, ale nurtuje mnie ten jeden... 

Jest nakręcany, chodzi pięknie, sekundnik też działa. Chciałam otworzyć dekiel, ale jak widać nie ma wcięć, ma ktoś pojęcie co to za stwór i w jakim okresie mógł być produkowany?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc

 

nie trzeba zmywać 

dobra robota takich  takich  mi potrzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba zmywać 

dobra robota takich  takich  mi potrzeba 

A czy jest możliwość jakoś odrestaurowania takiego wehikułu? Piękna rzecz tylko nie wiem czy zegarmistrz będzie chciał się takiego czegość podjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo popularny model każdy zegarmistrz  ma ich pewnie kilkanaście  z naprawą i zmianą tarczy pewnie nie będziesz miał problemu tylko pytaj o cenę  bo zegarek nie jest  wartościowy chyba że sentymentalnie 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek jest w jakimś stopniu wartościowy... Mam nadzieję, że go odratuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek jest w jakimś stopniu wartościowy... Mam nadzieję, że go odratuję...

Brawo za podejście do tematu. W razie potrzeby może forumowicze pomogą z częściami. i wtedy powinien wyglądać tak (zdjęcie z sieci):

post-27093-0-45618800-1525771107.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Powiedzcie mi proszę, czy Poljoty takie, jak na zdjęciach są coś warte? 
 
 
OTlSd9J.jpg
 
 AnEWOvE.jpg
 
Nie chodzi mi o wartość materialną, ale o to, czy jest to egzemplarz pod jakimkolwiek względem interesujący, czy tylko zwykły, masowy użytkowy przeciętniak tłuczony w milionach egzemplarzy na kiepskim mechanizmie?
 
Bo podoba mi się od strony estetycznej, chodzi i jest w ładnym stanie i mogę go mieć za 60 złotych pierwszego i 90 zł drugiego. Ciekaw jestem więc, czy warto się nimi interesować? Bo kupić i tak kupię co najmniej jednego, ale chciałbym po prostu wiedzieć coś o nich więcej :)
 
Dziękuję z góry.
 
P.S. Nie bijcie. Nie znam się jeszcze na zegarkach, ale od czegoś trzeba zacząć, a klasyczne ruski mi się po prostu podobają. A nie umiem jeszcze ich rozpoznawać po samym tylko wyglądzie.

Edytowane przez rerekumkum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła masówka z lat 80. Ale ceny stanowczo za wysokie


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularne Poljoty, które w dobrym stanie zachowanie już tak często nie są spotykane. Mechanizmy dobre, sprawdzone i wytrzymałe. Wiem co piszę - mam oba ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Powiedzcie mi proszę, czy Poljoty takie, jak na zdjęciach są coś warte? 

w zasadzie, wszystko ma jakąś wartość. jaką? to już kwestia umowna.

dla jednego taki poljot nie będzie wart splunięcia, dla drugiego będzie bezcenny.

jeżeli ci się podobają, bierz, zadbaj i noś, lub oglądaj w gablotce. jeżeli myślisz o lokacie kapitału, zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.