Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Są stosunkowo drogie, ale atrakcyjne. Jak dobra cena to warto brać.

Edited by art_69

Guest Lukas_op

Były, rzadkie, chętnie kupię :)

ha raz Cie ubiegłem na OLX był za 30 zł, wczoraj kupiłem, dziś zaniosłem na serwis bo zrobił w 15 godzin jakieś 2 do przodu :(

Zdjęcie z oferty 

post-92791-0-69332200-1539358324.jpg

Edited by Lukas_op

ha raz Cie ubiegłem na OLX był za 30 zł, wczoraj kupiłem, dziś zaniosłem na serwis bo zrobił w 15 godzin jakieś 2 do przodu :(

Zdjęcie z oferty 

Ale ten ze zdjęcia to Komandirskie a nie Sierżanckie, choć jeśli tego ze zdjęcia kupiłeś za tyle co piszesz to rewelacyjny zakup. Takie mam dwa :)

PAnowie. Taki cudzaczek się zawieruszył w paczce. Ktoś pomoże w jego identyfikacji?

A to radzieckie zamiennik z epoki coś jak nasze warszawskie. Nie jest to oryginalna tarcza. Zresztą składak bo koperta z Majaka a wskazówki z niewiadomo czego

Edited by kchrapek

Guest Lukas_op

Ale ten ze zdjęcia to Komandirskie a nie Sierżanckie, choć jeśli tego ze zdjęcia kupiłeś za tyle co piszesz to rewelacyjny zakup. Takie mam dwa :)

A to radzieckie zamiennik z epoki coś jak nasze warszawskie. Nie jest to oryginalna tarcza. Zresztą składak bo koperta z Majaka a wskazówki z niewiadomo czego

a przepraszam, faktycznie pisaliście o Sierżancie, tego niestety widziałem tylko na zdjęciach. A tego Komandira nie miałem a cena była bardzo niska to nie było nad czym się zastanawiać. Jak już go mój majster ogarnie, pokażę. 

Dziękuję Kchrapek. Widać, że otwór na sekundę potężny. Kolory jakieś liche i wykonanie słabe. Tylko serduszko wytrwale puka :)

PAnowie. Taki cudzaczek się zawieruszył w paczce. Ktoś pomoże w jego identyfikacji?

Tarcza z olimpiady w Moskwie w 80 roku, ale to zamiennik, jak powiedzieli przedmówcy. Mechanizm oryginalny Kama, wskazówki wyglądają jak od Wostoka albo Mira, sekundowa raczej od Kamy. Koronka też nieoryginalna, koperty nie rozpoznaję. 

Nigdy nie widziałem tego zegarka w idealnym stanie ale wg mnie wygląda to bardziej na kolor złoty który ściemniał i spatynował. Lub po prostu brązowy (choć sens użycia brązu znikomy)

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOxx7KvQKijRd21wsn0-0CqHDHM7cc3enDZjh34/AF1QipNIohHIiwnBm83Mei3Wn_vKUSoPuFDvwgvxJzbT

http://www.ussr-watches.ru/mix.shtml

aaaa może mi powiecie..... Poljot de luxe i Poljot 29 kamieni, czyli de luxe w automacie. Czy one były w tej samej budzie, czy różniły się kopertą? Bo na zdrowy rozum - tak, wahnik musiał się gdzieś pomieścić, ale oświećcie mnie, bo nie mogę znaleźć w internetach.

A nie pytałeś już dziś o to?

Nawet udzieliłem Ci odpowiedzi ;)

ło patrz, ręka szybsza niż oko :) Faktycznie, dziękuję.

I teraz sam siebie pytam, gdzie ja znajdę kopertę z lunetą, która pomieści 31,7 mm tarczy i 28 mm wahnika....

Edited by Kraft

Heh, są całkiem inne, ale średnice baardzo zbliżone, choć na oko te od automatów wyglądają na sporo mniejsze. Takie złudzenie optyczne.

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Panowie a co to jest za Rakieta? Znalazłem w necie zdjęcia ale nigdy takiego noe widziałem. Mozemtos coś więcej napisze?

post-104334-0-09293500-1540126325_thumb.jpeg

Wszystko zostało już napisane. Fajnym rozwiązaniem jest kalendarz wskazujący w niecodzienny sposób dni tygodnia. Model raczej niezbyt popularny.

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Ale on ma jakaś swoją nazwę? Rakieta ...?

Nie ma, ale możemy przyjąć że "żółty ser" ze względu na dziury  :)

Edited by Paweł Bury.

Nie ma, ale możemy przyjąć że "żółty ser" ze względu na dziury  :)

Dobre. :)  Może być żółty ser.

- - -

Ale on ma jakaś swoją nazwę? Rakieta ...?

Ale jak Rakieta nie ma nazwy, to  określa się ją jako Rakieta 19 kamieni, 2628h.

To zawęża ten model do Rakiet o tej ilości kamieni i o tym mechanizmie, i jak dodasz, że

ma taką charakterystyczną datę, to ktoś powinien skojarzyć o jaki zegarek chodzi.

Edited by art_69