Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Mieszkam w Łodzi na Dąbrowie. Z tym wiszącym jeździłem na drugi koniec miasta a w dobie obecnych totalnych remontów w mieście to udręka.

Mieszkam w Łodzi na Dąbrowie. Z tym wiszącym jeździłem na drugi koniec miasta a w dobie obecnych totalnych remontów w mieście to udręka.

Gdzie dokładnie jeździłeś? Ja mieszkam na Retkini i naprawiam na Teofilowie.  Za wiszące płacę do 200 zł max.  Za przegląd typu gajowego +- 40. Ogólnie jestem zadowolony z usług.

Gdzie dokładnie jeździłeś? Ja mieszkam na Retkini i naprawiam na Teofilowie.  Za wiszące płacę do 200 zł max.  Za przegląd typu gajowego +- 40. Ogólnie jestem zadowolony z usług.

Na ulicę Nastrojową 50. Jak możesz to daj namiary, choć daleko.

Ten poliot z białym paskiem raczej na pewno nie jest oryginałem ale mechanizm dość dobrze w nim chodzi minusem jest że coś jest z osią sekundnika był kiedyś u zegarmistrza na małym przeglądzie ale tego sekundnika się nie podjął .

Ogólnie w jakim kierunku mogę iść żeby założyć mu lepszą tarczę i jakie to lata ja widzę w nim 60 a tarcza warwzawska pewnie .

13zn7eg.jpg

2czeqfr.jpg

Edited by janosikmz19822

Właściwie sam sobie odpowiedziałeś, z tym że tarcza warszawska z okienkiem daty to coś ciekawego.

W oryginale masz tego

post-88672-0-31273000-1542430463_thumb.jpg

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Właściwie sam sobie odpowiedziałeś, z tym że tarcza warszawska z okienkiem daty to coś ciekawego.

W oryginale masz tego

Ten poliot z białym paskiem raczej na pewno nie jest oryginałem ale mechanizm dość dobrze w nim chodzi minusem jest że coś jest z osią sekundnika był kiedyś u zegarmistrza na małym przeglądzie ale tego sekundnika się nie podjął .

Ogólnie w jakim kierunku mogę iść żeby założyć mu lepszą tarczę i jakie to lata ja widzę w nim 60 a tarcza warwzawska pewnie .

zostaw takiego jak masz bo to mega rzadkość,pierwszy raz widzę taką warszawską tarczę a widziałem ich sporo.

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Mam takiego samego - zegarek nosił mój pradziadek ale po jego śmierci w 1980 roku zegarek na pamiątkę wziął jego syn czyli mój dziadek (obecnie 95lat) Jakieś 7-8 lat temu wyżebrałem wszystkie zegarki od mojego dziadka (Omicrona, Doxę, stalowego Poljota i tego z warszawską tarczą) i tak teraz są u mnie 

Wybaczcie brudne paluchy ale kleju do rynien nie rusza nawet papier ścierny 

post-68206-0-60187000-1542953733_thumb.jpg

post-68206-0-79056300-1542953745_thumb.jpg

post-68206-0-56796600-1542953754_thumb.jpg

Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś rozpoznaje ten zegarek i co można o nim powiedzieć? Wiem, że administracja Kuczmy dostawała od niego zegarki tylko z innym podpisem "Dla administracji prezydenta Ukrainy"

post-101274-0-70558400-1543089896_thumb.jpg

post-101274-0-53852700-1543089904_thumb.jpg

Administracja Kuczmy dostawała różne modele zegarków okolicznościowych, ot chociażby z okazji szkoleń. Gdzieś jeszcze z jeden mi został. Wszystkie, które widziałem miały proste werki poljota.

Poza tym co rozszyfrowałeś :) już więcej się nie dowiesz - absolutna większość radzieckich bransolet nie była dedykowana konkretnym markom zegarków. Ja spotkałem się tylko z modelem. który pokazujesz na fotce i z bransoletami z logo wostoka - "B" z orbitą

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

A ta z prawej to nie od Łucza? Wiem, że to nie logo Łucza, ale najczęściej z tymi zegarkami widziałem takie bransolety.

Edited by Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

A ta z prawej to nie od Łucza? Wiem, że to nie logo Łucza, ale najczęściej z tymi zegarkami widziałem takie bransolety.

Może była produkowana w tamtym czasie w Socjalistycznej Republice Białorusi ?

Witam wszystkich chciałbym dowiedzieć się coś na temat zegarka którego mam od niedawna,wieczorem dołączę więcej zdjęć.Zegarek sprawny. próba au10 zdjęcie mechanizmu i dekielka zrobię wieczorem

post-107410-0-48307100-1543491181_thumb.jpg

post-107410-0-36440500-1543516136_thumb.jpg

post-107410-0-80788200-1543516162_thumb.png

Edited by księciunio1

wostoczek w kanciastej(kwadratowej) kopercie z werkiem cal.2209

końcówka lat 70-tych

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Witam posiadam 3 zegarki i nie jestem w stanie znaleść na ich temat informacji z góry dziękuje za pomoc

Alfa

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/alfa

Raketa

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/raketa

Zaria

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/zaria

Szukajcie, a znajdziecie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Z Rakietą może być problem ze znalezieniem podobnej bo kopertę ma Wostoka :)

Z Rakietą może być problem ze znalezieniem podobnej bo kopertę ma Wostoka :)

Nawet nie patrzyłem, po to przecież są takie źródło, żeby najpierw poszperać, a potem pytać. Nie wszystko podane na tacy

A tak Kolega już wie gdzie może szukać

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dziękuje za pomoc :) pytanie odnośnie zarii nigdzie nie moge znaleść właśnie tego modelu a co do rakety to co znaczy ze woostoka... :/

To znaczy że rakieta była w innej (pewnie złoconej i przetopionej) kopercie I ktoś zastąpił brak kopertą z wostoka, bo akurat miał wolną.

Witam ponownie, chciałbym jeszcze zapytać o takie maleństwo?  :) jeżeli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny 

post-107410-0-83512200-1543519056_thumb.png

post-107410-0-88499800-1543519725_thumb.png

Edited by księciunio1