Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

co sądzicie o tym Kirowskim, może spotkaliście się z takim zegarkiem? Pierwsza myśl to oczywiście franken. Koperta nie ma jednak charakterystycznych zębów. Nie da się ich łatwo wyłamać, ani uciąć, tak aby nie został ślad. A tutaj... Tutaj mamy cały otok z nacięć. Poza tym tarcza rzeczywiście pasuje średnicą, nie ma szczelin bo jest za mała, nie jest też docięta. Stan zegarka jest całkiem fajny, wskazówki są oryginalne.

 

Co o tym myślicie? Mogło coś takiego powstać drogą eksperymentu?

Moim zdaniem zęby zostały usunięte... A te kirowskie były w 2 rodzajach kopert. Jedne to kraby a drugie na prostych uszach i tam właśnie szły tarczę o mniejszej średnicy... Przerabiałem to na czarnej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zęby zostały usunięte... A te kirowskie były w 2 rodzajach kopert. Jedne to kraby a drugie na prostych uszach i tam właśnie szły tarczę o mniejszej średnicy... Przerabiałem to na czarnej wersji

Musiałby ktoś wyfrezować nacięcia  w miejscu zębów bo inaczej by ich nie było. Tarcza faktycznie jak w małym Kirowskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zęby zostały usunięte... A te kirowskie były w 2 rodzajach kopert. Jedne to kraby a drugie na prostych uszach i tam właśnie szły tarczę o mniejszej średnicy... Przerabiałem to na czarnej wersji

Masz na myśli ten wzór tarczy? Nie spotkałem się jeszcze z dokładnie tą tarczą zamontowaną w kopercie krab. Dotychczas widziałem ją w serii młodzieżowej, czy małych kopertach z prostymi uszami (złocone, chromowane) i dodatkowym frezowaniem, w okół szkła.

Masz może zdjęcia?

 

Musiałby ktoś wyfrezować nacięcia  w miejscu zębów bo inaczej by ich nie było. Tarcza faktycznie jak w małym Kirowskim.

No właśnie - wpatruję się w te zdjęcia i tam są jakieś przebarwienia, ale nie na miejscu zębów. Wyglądają raczej jak brud ze szkła. Tak, jakby było chromowanie zrobione po całości.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nazywamy po imieniu czyli składakiem  :D

och ty śmieszku  :D serio? Widziałem dwa takie zdjęcia i strasznie mnie dziwiły, myślałem, że coś odkryłem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowidzcie co to za zegarek, koperta jakby od Łucza, mechanizm jak widać, tarczy nie pokażę bo jakiś tfurca dał papierową :)

post-76233-0-79175400-1546555909_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowidzcie co to za zegarek, koperta jakby od Łucza, mechanizm jak widać, tarczy nie pokażę bo jakiś tfurca dał papierową :)

Chyba sam sobie wszystko powiedziałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowidzcie co to za zegarek, koperta jakby od Łucza, mechanizm jak widać, tarczy nie pokażę bo jakiś tfurca dał papierową :)

 

Ja taki mechanizm miałem w złotej Rakiecie. Ciekawe że cal. ten sam co w płaskim łuczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki mechanizm miałem w złotej Rakiecie. Ciekawe że cal. ten sam co w płaskim łuczu

 

Kaliber z tym samym oznaczeniem, bo ma 22 mm średnicy i jest bez daty (takie ruskie zasady oznaczania). To ciekawy werk rakietowy z odwróconym bębnem. Kładziony był do wielu modeli rakiety, przeważnie tych bardziej "eleganckich".  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem Łucza z takim mechanizmem, poza tym poniżej napisu 23 kam punca od Rakiety. Czy Rakiety były w takich kopertach wypuszczane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem Łucza z takim mechanizmem, poza tym poniżej napisu 23 kam punca od Rakiety. Czy Rakiety były w takich kopertach wypuszczane?

 

Nie, źle zrozumiałeś. Werki łucza/poljota i tej rakiety mają te same oznaczenie 2209 ze względów opisanych powyżej. Ale to są całkiem inne mechanizmy (poljot/łucz to ten złoty np z de luxe). 

Nie pamiętam dokładnie czy były rakiety 2209 w takich kopertach, jak pokazałeś. Nie chce mi się szukać po katalogach, ale chyba nie było


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy, najstarszy model tzw. "lodówki".

 

Co do Rakiety 2209 - podobno był to najcieńszy radziecki werk z trzema wskazówkami. Czytałem gdzieś, że zegarmistrzowie niezbyt lubili go serwisować, bo był dosyć uciążliwy przy składaniu.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Rakiety były w takich kopertach wypuszczane?

Ten "nietypowy" petrodworecki werk cal.2209 widziałem jedynie w złotych zegarkach i w złoconych kieszonkach marki Raketa. Z mińską fabryką nie ma on nic wspólnego (no może tylko poza tą samą średnicą co werk pdl)

_ _ _ _

 

@Kraft - ta lodówka, ma porównywalną kopertę z drugim modelem lodówki. Może być damką, ale raczej dużą damką :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, serdeczne dzięki za pomoc. Wygląda na to, że ktoś włożył werk Rakiety do koperty Łucza i dał papierową tarczę bo żadna inna nie pasowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "nietypowy" petrodworecki werk cal.2209 widziałem jedynie w złotych zegarkach i w złoconych kieszonkach marki Raketa. Z mińską fabryką nie ma on nic wspólnego (no może tylko poza tą samą średnicą co werk pdl)

_ _ _ _

(...)

 

Werk ten był wykorzystywany w kilku modelach, również pozłacanych - mam pozłacaną kostkę z 2209 -->> https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/raketa?lightbox=dataItem-immwr6ba

Tu przykłady (pierwsze rzędy) modeli zegarków z tym mechanizmem -->> https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/raketa

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dzięki za linki, werk do szuflady i szukanie do niego garnituru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walter_87 - dzięki! czyli ten werk. nie miał wcale tak wyjątkowego zastosowania jak myślałem.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakaś inna ta lodówka. Damka? Były w ogóle damki?

Damki też widziałem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wrzucić do okazji, że to części do Poljusa za 300 rubli. Jednak konfiguracja wskazuje na Poljota. Tylko dekiel dość dziwny i z atestem (nie widziałem takiego). Tarcza jest skatowana - ktoś coś takiego już widział?
https://starina.ru/item/103190400_%D0%A7%D0%B0%D1%81%D1%8B_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82_2409_%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta tarcza nie jest przypadkiem jakimś podobnym wytworem do naszych rodzimych "warszawskich" ?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta tarcza nie jest przypadkiem jakimś podobnym wytworem do naszych rodzimych "warszawskich" ?

Tarcza jest albo jak mówisz zamiennikiem, albo jest zmasakrowana. Bardziej interesuje mnie dekiel z atestem i innymi sygnaturami. Poljus miał inne sygnatury, ale wystawał lekko do góry, o musiało być miejsce na wkładkę antymagnetyczną. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarek, a raczej do jakiego zegarka ta koperta? Kupilem wczoraj taki NOS na ślepaka :)3c70032c341209939900fd9c65087370.jpg4b75c50556ff6f5597165acaaa89e451.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarek, a raczej do jakiego zegarka ta koperta? Kupilem wczoraj taki NOS na ślepaka :)

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Coś z tej rodziny Łuczy: https://www.google.com/search?q=%C5%81ucz+2209&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj42fO9oOXfAhVP66QKHbynCnAQ_AUIDigB&biw=1600&bih=743#imgrc=6IhwXx8Zn1AZnM:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Faktycznie. Więc raczej mi nie będzie potrzebna bo nie mam niczego takiego.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.