Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapewne wiadomo, nie gardzę tarczami, na których czas odcisnął swoje oblicze, niestety na tej tego nie zrobił, tą się podtarł a następnie wytarł kopyta; nie było czego ratować... Tak jest przynajmniej wesoło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ortodoksyjnym zwolennikiem oryginału , sam sobie tworzę różne [ nie wiem jak to nazwać ] różne wynalazki ,

Jesteś posiadaczem zegarka jedynego na świecie , a to już coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych w temacie złotych zegarków - co sądzicie o tej kopercie? Jest inna od najbardziej popularnych złotych kopert, w które montowane były Kirowskije. Pierwszy raz taką widzę. Próba złota i punce probiercze są identyczne jak na innych Kirowach z tego okresu.

 

 

post-97171-0-86865900-1550789276_thumb.jpg

post-97171-0-24938100-1550789281_thumb.jpg

post-97171-0-68292500-1550789286_thumb.jpg

post-97171-0-49603300-1550789303_thumb.jpg

post-97171-0-28863800-1550789313_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych w temacie złotych zegarków - co sądzicie o tej kopercie? Jest inna od najbardziej popularnych złotych kopert, w które montowane były Kirowskije. Pierwszy raz taką widzę. Próba złota i punce probiercze są identyczne jak na innych Kirowach z tego okresu.

 

Wydaje mi się, że koperta jest co najmniej z lat 60 (gwiazda w puncy zamiast głowy kobiety). Koperta jest co najmniej dziwna, gdyż na zegarkach z Moskwy od 1954 do 1958 punca  roku powinna wyglądać tak:028;%20Russia;%20;%201954-1958;%20Mark%2a po 1958 roku powinna wyglądać tak: 077;%20Russia;%20;%20From%201958-Presentgdzie numer po oznaczeniu mennicy mówi o roku produkcji. Spotkałem się tylko z takimi puncami na Kirowskich, w zależności od daty produkcji. Dodatkowo zawsze był numer seryjny, a tu nie ma. https://pics.meshok.net/pics4/86099664.jpg

 

 

Wcześniej, przed 1954 punca w zegarkach z 1 moskiewskiej była rozdzielona na dwie części jak tutaj, tyle że próba złota była z wybitą głową kobiety, a oznaczenie mennicy w osobnym polu, jak na tym Kirowskim, ale w nim jest inne oznaczenie. Powinny być punce jak na tej Pobiedzie: https://www.olx.pl/oferta/oryginalny-zloty-zegarek-pobieda-z-i-kwartalu-1955-roku-CID87-IDxB4vg.html

 

EDIT: O ile się nie mylę litera El pisana cyrylicą przed gwiazdą w puncy wskazywałaby na znak inspektoratu w Leningradzie. Dla Moskwy powinno być M

 

EDIT2: Z wyglądu koperta a zwłaszcza jej uszy i to jak odstają od koperty kojarzy mi się z Leningradem/Rossiją/Rakietą/Newą. Może to jakiś prototyp koperty?

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie oto znalezisko wykopałem... podpowiecie conieco o nim?

7b9388a27bb6bddef922630d562dad52.jpg1e6eff550802618d27bacd006710a0d3.jpg08d6158f8132c2bcf8781faa84bffe12.jpg

Z góry dziękuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Sygnał jest - taki wczesny poljot budzik, tylko z tego co widzę to ważnej rzeczy brakuje - mianowicie żmijki. Taka wskazówka bardzo charakterystyczna.


Jak bym się mylił to może ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że koperta jest co najmniej z lat 60 (gwiazda w puncy zamiast głowy kobiety). Koperta jest co najmniej dziwna, gdyż na zegarkach z Moskwy od 1954 do 1958 punca  roku powinna wyglądać tak:028;%20Russia;%20;%201954-1958;%20Mark%2a po 1958 roku powinna wyglądać tak: 077;%20Russia;%20;%20From%201958-Presentgdzie numer po oznaczeniu mennicy mówi o roku produkcji. Spotkałem się tylko z takimi puncami na Kirowskich, w zależności od daty produkcji. Dodatkowo zawsze był numer seryjny, a tu nie ma. https://pics.meshok.net/pics4/86099664.jpg

 

 

Wcześniej, przed 1954 punca w zegarkach z 1 moskiewskiej była rozdzielona na dwie części jak tutaj, tyle że próba złota była z wybitą głową kobiety, a oznaczenie mennicy w osobnym polu, jak na tym Kirowskim, ale w nim jest inne oznaczenie. Powinny być punce jak na tej Pobiedzie: https://www.olx.pl/oferta/oryginalny-zloty-zegarek-pobieda-z-i-kwartalu-1955-roku-CID87-IDxB4vg.html

 

EDIT: O ile się nie mylę litera El pisana cyrylicą przed gwiazdą w puncy wskazywałaby na znak inspektoratu w Leningradzie. Dla Moskwy powinno być M

 

EDIT2: Z wyglądu koperta a zwłaszcza jej uszy i to jak odstają od koperty kojarzy mi się z Leningradem/Rossiją/Rakietą/Newą. Może to jakiś prototyp koperty?

Wow, to jest dopiero wyczerpująca i kompletna odpowiedź. Wielkie dzięki, nie tylko rzucasz światło na zegarek, ale i dużo się właśnie uczę. Spróbuję to ustalić, bo rzeczywiście ten krabik wygląda jak produkcja z Petrodworca. Z drugiej strony sobie wyobrazić, że ktoś miał fantazję i cel w przełożeniu tarczy i werku pomiędzy złotymi kopertami. Wskazówka sekundowa jednak na to wskazuje, że ktoś grzebał przy nim. Nie wiem też co z koronką. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co macie na myśli, mówiąc o podobieństwie do pczz ale mi bardziej się kojarzy z ałmazem. Oczywiście nie mam nic na poparcie swojej tezy ale to pierwsze skojarzenie gdy go zobaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak bym się mylił to może ktoś poprawi.

Moim zdaniem @Komateusz pokazuje oryginalnego sygnałka - "żmijkę" miał chyba? tylko jeden z jego modeli (w dwóch wersjach kopert)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co macie na myśli, mówiąc o podobieństwie do pczz ale mi bardziej się kojarzy z ałmazem. Oczywiście nie mam nic na poparcie swojej tezy ale to pierwsze skojarzenie gdy go zobaczyłem.

 

Mi też pierwsza myśl jaka przeszła przez głowę - złoty "Ałmaz". Tylko nic mi nie wiadomo czy były takie złote. Tak samo nigdy nie widziałem złotej 583 wersji koperty do Rossiji/ Leningrada.

 

Ałmaz ma jednak uszy bardziej masywne, dlatego wg mnie bliżej jej do Pietrodworca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem @Komateusz pokazuje oryginalnego sygnałka - "żmijkę" miał chyba? tylko jeden z jego modeli (w dwóch wersjach kopert)

Jak uważnie przyjrzysz się zdjęciom to pod godzinową jest jakaś wskazówka. Ja to zauważyłem dopiero później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja żmijka nie tu.79b892896e5735cae0bb9cdaf8d7036f.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych w temacie złotych zegarków - co sądzicie o tej kopercie? Jest inna od najbardziej popularnych złotych kopert, w które montowane były Kirowskije. Pierwszy raz taką widzę. Próba złota i punce probiercze są identyczne jak na innych Kirowach z tego okresu.

Takie Kirowy i Moskwy w podobnych złotych kopertach też były :

post-34219-0-16580300-1550854625_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Kirowy i Moskwy w podobnych złotych kopertach też były :

 

Tak, to są standardowe koperty. Zastanawiamy się z czym mamy do czynienia w przypadku tego nietypowego. Czy to unikat/

prototyp czy jednak składak np. w zagranicznej kopercie z nabitymi ruskimi próbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych w temacie złotych zegarków - co sądzicie o tej kopercie? Jest inna od najbardziej popularnych złotych kopert, w które montowane były Kirowskije. Pierwszy raz taką widzę. Próba złota i punce probiercze są identyczne jak na innych Kirowach z tego okresu.

te "zacięcia" na bokach koperty moim zdaniem podobne do Rossiji

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te "zacięcia" na bokach koperty moim zdaniem podobne do Rossiji

 

Tak, mi też się kojarzą z Pietrodworcem. Tylko czy te koperty były w wersji złotej, a nie tylko pozłacanej ? Nie widziałem i nie słyszałem, a byłaby to ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważnie przyjrzysz się zdjęciom to pod godzinową jest jakaś wskazówka. Ja to zauważyłem dopiero później.

Pod godzinowa jest wskazówka od budzika chyba... duży kłopot będzie z jego renowacja? Szkło do wymiany na dzień dobry. Niestety „złoto” możni powycierane :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Kirowy i Moskwy w podobnych złotych kopertach też były :

Dzięki. Tak, ta koperta jest oczywistym punktem odniesienia w ustaleniach.

Tak, mi też się kojarzą z Pietrodworcem. Tylko czy te koperty były w wersji złotej, a nie tylko pozłacanej ? Nie widziałem i nie słyszałem, a byłaby to ciekawostka.

Napiszę do ruskich forach. Szkoda tylko, że nawet jeśli to prototyp, można jedynie zadowolić się zdjęciem. Nie wyślę na wschód takich pieniędzy, jakich oczekuje sprzedawca. :)

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.