Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie specjaliści :) Dziś zostałem obdarowany takim o to Zim'em, chciałbym się coś o nim dowiedzieć, czy to ciekawy egzemplarz i z jakiego okresu mniej więcej pochodzi. Koperta straciła swój blask jednak wżerów nie ma, na wskazówkach lekka korozja, ale ogólnie nie jest chyba źle, prawda :) ? I jeszcze ostatnie pytanie, czy werk należy do tych bardziej pospolitych czy to jakaś lepsza konstrukcja? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

edit: przypomniało mi się coś jeszcze, na tarczy jest napisane MADE IN USSR, 15 jewels, rozumiem, że to jakaś wersja eksportowa?

 

 

Co do Zim'a to ładny klasyk - na werku 2608 Zim - bliźniaczy do Pobiedy 2608. 15 kamulków. Podpis Ussr faktycznie może sugerować eksport. Werk dość popularny w starych Zim'ach - jest w moim osądzie całkiem konkretnie wykonany - raczej stara solidniejsza szkoła. co do datowania to obstawiam lata 50'te końcówka bądź wczesne 60'te. Całkiem miły sikor z tarczy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

armian dzięki za odpowiedź :)

 

Może za jakiś czas oddam go do pochromowania i konserwacji werku, póki co cieszy ucho tak, że muszę go zamykać w pudełku bo zasnąć nie mogę ;) Tyka chyba głośniej od Mołni, którą miałem.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubhead - warto jeżeli Tobie się podoba, dać mu drugą młodość i zachować w oryginale. Mój staruszek Zim też czeka na rechab werkowy - może po powrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

mam pytanie odnosnie zegarka ktorego odziedziczylem po dziadku. Co to jest za zegarek? po otwarciu koperty wyczytalem ze dziala na werku 3602 i pisze cos tam jeszcze o jakis 18 kamieniach ale to zupelnie nieznana magia dla mnie. Bardzo bym prosil o informacje, skad pochodzi, jak ma wiek, jaka jest jego wartosc. Nie chce wyceny bo i tak go nie sprzedam ale orientacyjnie.

 

link do zdjecia:

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/00/51/68/1800516883

 

z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to powojenny wyrób z ZSRR, produkowany od lat 50-tych. Prawdopodobne, ze na mechanizmie wybita jest data produkcji.Poszukaj na portalach aukcyjnych pod Mołnia, Molnia lub Molnija, to poznasz realną wartość.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie założyłam konto w tym serwisie specjalnie po to, by dowiedzieć się czegoś na temat mojej Czajki. Teraz już mojej, ale kiedyś jeszcze to babcia przywiozła ją mojej mamie ze Stanów - także jak widać ma ona wartość sentymentalną. Teraz to mogę powiedzieć jeszcze, że nawet więcej, bo odebrałam ją od zegarmistrza, który ją przeczyścił (a przy okazji trochę porysował tył próbując dostać się do środka). Wracając do tematu to będę wdzięczna jak ktoś powie mi coś więcej na temat tego zegarka.

 

P.S. Ma 17 kamieni, ale to widać na zdjęciu mam nadzieję.

 

post-41953-0-75798700-1315396109_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img7572y.jpg

 

czy ktoś może mi pomóc w ustaleniu tego co to za zegarek :>

z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...)babcia przywiozła ją mojej mamie ze Stanów (...)

 

P.S. Ma 17 kamieni, ale to widać na zdjęciu mam nadzieję.

 

 

A nie były to Stany ... Socjalistycznych Republik Radzieckiech ? :)

 

(Czajka to produkt ZSSR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi pomóc w ustaleniu tego co to za zegarek :>

z góry dziękuję :)

 

Łucz, raczej damski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie były to Stany ... Socjalistycznych Republik Radzieckiech ? :)

 

(Czajka to produkt ZSSR)

 

Tak, zegarek ten pochodzi z ZSRR - dlatego właśnie napisałam ten post w dziale zegarków rosyjskich i radzieckich :) Ale najśmieszniejsze jest to, że przyjechał on do Polski właśnie ze Stanów - można powiedzieć, że przewędrował pół świata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evi- ładny jest jednak wartość - symboliczna. Damskie zegarki są mało chodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Przysłowiowe piwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to zależy gdzie zapytasz - na giełdzie staroci za takiego zawołają 20-30 zł. na allegro ktoś ustali cenę na 15 zł + przesyłka - w jakimś zakładzie na uboczu zegarmistrz po serwisie bedzie wolal 50-60 zł. od dziadka na targu dostaniesz za darmo jak kupisz jakiś męski zegarek. Ja Ci sprzedam takiego za 10 zł. Piwo postawisz komuś w knajpie bo akurat wyciągnie taki zegarek z kieszeni...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś nabyłem drogą kupna takiego oto budzika (zdjęcie sprzedawcy):

 

1810962094.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

moje pytanie: ten bałagan we wskazówkach (każda jakby z innej parafii) to norma czy założone są od innego modelu?

 

jeśli są nie ode tego zegarka to jakie powinny być?

kupiony bardziej do zabawy niż do "kolekcji" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal.m - sądząc po zdjęciach 2 bardzo podobnych budzików mogę stwierdzić poprzez analogię iż wskazówki winny mieć wypełnienie koloru białego tak jak znaczniki minutowe - co może sugerować przełożenie wskazówek od innego Poljota. Tarcza wygląda mega klimatycznie i post-punk'owo - fajny budziol. Poniżej foty do kt. się odniosłem pisząc wniosek. Pozdrawiam!

http://www.ussr-watches.ru/polet/p200.jpg

http://www.ussr-watches.ru/polet/p224.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomina Armian i z moich obserwacji podejrzewam, że wskazówki to przeszczep. Ta zielona luma jest nie z tej parafii, a same wskazówki moim zdaniem powinny być ciutkę szersze (choć to może kwestia fotki). Ale ja taki lajkonik ... :D

Edytowane przez Slavol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym tygodniu na strychu znalazłem zegarek POLJOT.

Jeśli jest osoba która zna się na tych zegarkach proszę o pomoc.

*Jaki jest to model oraz w ktorym roku zostały te zegarki wyprodukowane

*W jakiek cenie mogę sprzedać taki zegarek

http://imageshack.us.../dsc04120y.jpg/

http://imageshack.us.../dsc04116o.jpg/

http://imageshack.us...dsc04117hy.jpg/

http://imageshack.us.../dsc04119l.jpg/

http://imageshack.us.../dsc04118z.jpg/

 

Z góry dzięki

 

MOD EDIT

Powstał niewiele przed 1991...

Edytowane przez tarant
NIe wyceniamy zegarków na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jeżeli piszę na złym forum to z góry przepraszam. Dzisiaj się zarejestrowałem i jeszcze nie ogarniam wielości for i wątków.

 

Proszę o radę czy pozłacaną rakietę jak na załączonym zdjęciu opłaca się naprawiać (po nakręceniu chodzi tylko ok 3 godzin).

Do tego oczywiście do wymiany teleskopy i do dokupienia pasek.

 

Jeżeli uważacie, że ma to ekonomiczny sens to może polecicie jakiegoś fachowca w Warszawie?

 

Przepraszam za jakość zdjęcia ale na szybko zrobiłem telefonem.

 

 

z góry dziękuję

Paweł

post-42229-0-99015900-1316432428_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jeżeli piszę na złym forum to z góry przepraszam. Dzisiaj się zarejestrowałem i jeszcze nie ogarniam wielości for i wątków.

 

Proszę o radę czy pozłacaną rakietę jak na załączonym zdjęciu opłaca się naprawiać (po nakręceniu chodzi tylko ok 3 godzin).

Do tego oczywiście do wymiany teleskopy i do dokupienia pasek.

 

Jeżeli uważacie, że ma to ekonomiczny sens to może polecicie jakiegoś fachowca w Warszawie?

 

Przepraszam za jakość zdjęcia ale na szybko zrobiłem telefonem.

 

 

z góry dziękuję

Paweł

 

Jeśli jest w dobrym stanie (tarcza bez plam, złocenie bez dużych, widocznych przetarć to jak najbardziej. Tylko musisz znaleźc kogoś, kto zrobi ci czyszczenie i smarowanie za ok 50zł. To bardzo dobre zegarki na świetnych mechanizmach i do tego IMO bardzo ładne ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w dobrym stanie (tarcza bez plam, złocenie bez dużych, widocznych przetarć to jak najbardziej. Tylko musisz znaleźc kogoś, kto zrobi ci czyszczenie i smarowanie za ok 50zł. To bardzo dobre zegarki na świetnych mechanizmach i do tego IMO bardzo ładne :D

 

Dzisiaj odwiedziłem 2 zegarmistrzów. Jak się okazało jeden nie zasłużył na tytuł gdyż mechanicznych nie rusza. Rozumiem, że ogranicza się do wymieniania baterii :)

Drugi może i by się podjął ale skąd wziąć części (sprężyna) ... ogólnie krzyknął 250 zł :)

 

Poradźcie czy jest ktoś w Warszawie kto za mniejsze pieniądze takie Ruskie naprawia? :)

 

dziękuję

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik
Drugi może i by się podjął ale skąd wziąć części (sprężyna) ... ogólnie krzyknął 250 zł ]

Myślę, że to też bateryjkarz był i cenę zaporową Ci rzucił, byś szybko z jego zakładu się ewakuaował.

Ja jestem z naszego słonecznego południa i już kilkukrotnie korzystałem z usług zakładu Omega w Bielsku- Białej i jak dotąd zawsze było pewnie i cenowo do przyjęcia. Zresztą wysyłkowo też można do nich przesłać, wcześniej mailem popytać co i jak. Na znanym serwisie też mają oferty napraw "rusków"...

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.