Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi może i by się podjął ale skąd wziąć części (sprężyna) ... ogólnie krzyknął 250 zł :D

Te 250zł brzmi jak czysta abstrakcja - wręcz jak Polska mająca być Irlandią :)

 

 

Proponuję poszukać zegarmistrza starszej daty, zazwyczaj posiadają oni zapas części - nowych i z przekładki, a ceny są rozsądne - mój za taki work zainkasowałby 30-40zł.

Cierpliwe szukanie pozostaje, może ktoś z braci forumowej ze Stolycy mógłby pomóc?

Powodzenia w znalezieniu nie "bateryjkowego magika"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale pojawia się coraz więcej zegar"mistrzów" bateryjkowców :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno temu w spadku po dziadku dostałem zegarek. Przez kolejne lata leżał spokojnie w komodzie, ale jakoś nigdy nie zainteresowałem się jego nazwą, pochodzeniem itd. Aż do dziś. Akurat jestem na etapie poszukiwania zegarka (btw właściwie wybrałem już taki LINK) i przyszło mi na myśl, że mógłbym dowiedzieć się coś więcej na temat starego czasomierza. Zegarek jest sprawny, choć ma dziwnie krótką rezerwę chodu, tzn. po nakręceniu działa jedynie kilka godzin, co może oznaczać, iż jednak ma jakieś techniczne problemy. Niżej załączam zdjęcia. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na jego temat.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/196/20110926230906.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/703/20110926230926.jpg/

 

Pozdrawiam serdecznie,

Ł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bienio191 - jest to kieszonkowa Mołnia ( Molnija - Błyskawica), na mechanizmie 3602 - 18 kamieni, wykonana w Czelabińskiej fabryce zegarków w puźnych lata 60'tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś fotkę mechanizmu rakiety 2209 od strony tarczy?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś fotkę mechanizmu rakiety 2209 od strony tarczy?

corn86 masz rację, nie zwróciłem uwagi że chodziło o rakiete

 

Jakby co to fotka tu

raketa2209f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregch koledze chodziło o werk Rakiety a to jest 23 kamieniowy tzw. "żółty werk" stosowany w 1MFZ lub w Łuczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

ma ktoś fotkę mechanizmu rakiety 2209 od strony tarczy?

 

Proszę bardzo :)

post-33942-0-39079100-1317368639_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem totalnie zielony jak już gdzieś pisałem:)

Mam pytanie o taki zegarek:

 

Dsc02376.jpg

 

Strasznie mi się podoba:)

Po pierwsze "primo" na tarczy jest mój imiennik

Po drugie "primo" jest radziecki

Po trzecie "primo" wpisuje się w "modę" która bardzo mi się podoba okolicznościowych zegarków

po czwarte "primo ultimo" jest mechaniczny

 

 

Wiem ze ma 21 kamieni że jest to automat.

W necie znalazłem tylko informacje że na tarczy jest Gorbaczow no tak ta informacja bardzo mi pogła :lol:

Zastanawiam się nad kupnem takiego zegarka będę wdzięczny za jakieś infomacje na jego temat.

 

 

ps nie wiem czy to odpowiednie miejsce dla tego postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wiem ze ma 21 kamieni że jest to automat.

W necie znalazłem tylko informacje że na tarczy jest Gorbaczow no tak ta informacja bardzo mi pogła :lol:

Zastanawiam się nad kupnem takiego zegarka będę wdzięczny za jakieś infomacje na jego temat.

 

Zegarek "Sława".

 

Wskazówki wizualnie za krótkie do tego zegarka (nie mówię o sekundniku i nie twierdzę, że takie nie były w oryginale) i złoty kolor średnio tu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki też mi nie pasowały...

To jest wklejone zdjęcie z netu a ten do sprzedania niby NOS ma inne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak złocony , 20 mikronów powłoki złota , zegarek marki rakieta, zajechany ale mało spotykany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak złocony , 20 mikronów powłoki złota , zegarek marki rakieta, zajechany ale mało spotykany ;-)

 

Dziękuje bardzo za te informację :) Przy okazji mógłbyś mniej więcej oszacować jego wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego na forum nie robimy ;-) , drogą wyjątku nie więcej niż 20-30pln bo jest w kiepskim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co to za zegar i do czego był potrzebny?

 

dscn5286s.th.jpg

 

dscn5280.th.jpg

 

http://imageshack.us...1/dscn5287.jpg/

 

Jakieś wróble ćwierkały, że na łodzi podwodnej ale to nie jest sprawdzone i raczej w to nie wierzę, prędzej jakiś pojazd?

 

Zegar dział tylko jak się kręci z tyłu , nie ma chyba sprężyny (piszę co mi o nim mówiono) tzn. nie że coś jest zepsute tylko taka konstrukcja z tyłu chyba prąd dochodził?

 

 

 

 

ps. a tak ogolnie mam propozycje zakupu za 60pln/szt. jest ich kilka , gdyby ktoś miał ochotę to pytać

Edytowane przez spartasongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taki zegarek po przeszukaniu google nie mogę znaleśc jego dokładnego modelu na spodniej blaszcze jest wybite 554687 pod nia na mechanizmie zegarka 2628 .h a naprzeciwko tego jes SU po wklepaniu tego numeru w google wyskakuja zegarki jednak nie sa takie same jak mój znaleziony (domyslam sie ze to tylko mechanizm zegarka jest ten sam)

na zdjeciu slabo to widac ale po prawej stronie na srodkun jest kalendarz dni + nazwa dnia (skrót. w języku ang. tak podejrzewam bo tabliczka zatrzymala sie w polowie napisu wygladajacego jak SUN), a firma to RAKETA wiecej oznaczen nie znalazlem na zegarku

post-42740-0-28763000-1317842050_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modeli wyskoczy od groma, bo na tym mechanizmie powstało sporo konstrukcji. Zwyczajna Rakietka z lat '80. Dobry, lecz dośc pospolity zegarek.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem zapytac fachowców o swoje ruski.Mam je od paru ładnych lat,leżą sobie w szkatułce :D ,jeśc nie proszą...W zasadzie ich nie używam...nakręcam raz na miesiąc dla rozruchu (zbrodnia-wiem :( ). No i cóż...leżą :( Są efektem wczesnej miłości,która przeszła z czasem na Seikacze i szwajcary (nie bijcie :D ).Do tej pory w sumie nie wiem ,czy dobre toto ,z jakiego okresu pochodzi itp.;dręczy mnie jednak ich rodowód ,więc pomóżcie ,proszę. Zapytam na początek o trzy egzemplarze. Pierwszy-Rakieta ,manual. Dałem za nią ze 3 lata temu 120 zeta i z pewnością przepłaciłem ,ale estetyka wzięła górę :D .Stan-prawie NOS-była otwierana(rysy na deklu(wciskanym),poza tym stan wizualy-idealny.

obraz167e.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz165k.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz164e.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

cdn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O te zegarki pytam również dlatego ,gdyż nie widziałem egzemplarzy podobnych do tej pory-nie to,że to unikaty jakoweś.Byc może źle i za mało szukałem :(

Drugi sikor to eksportowa Czajka(ponoc) ,bezel niklowany(chromowany?) ,koperta oksydowana(na fotkach słabo widac różnicę,ale cała koperta jest czarna a pseudobezel lśniący). Dośc płaska,manual,szybko się nakręca(mało obrotów koronką).Pomoimo zakupu wraz pudełkiem i paszportem, szkło porysowane,nie głęboko,ale widac.Z pewnością to nie hesalit,bo polerowałem i nic :( Zwróccie uwagę na nierówny odstęp indeksu 9 i 10.

obraz162h.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz163us.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz161k.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

cdn.

Edytowane przez vpyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.