Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Recommended Posts

Mechanizm Ronda 5040.B cena około 170 zł plus wymiana 100 zł.

pozdrawiam

Przepraszam, jeżeli to nieprawidłowe forum, ale nie byłem pewny gdzie napisać. 

Mam ML Miros MI1077. Leżał nie używany jakiś czas. Teraz spóźnia o kilka -kilkanaście minut na dobę. Byłem u zegarmistrza, ale stwierdził że to standard, takie kwarce "są jednorazowe" i  grę wchodzi tylko wymiana werku co w tym zegarka jest nieopłacalne.  Potwierdzacie jego opinię?

Mechanizm Ronda 5040.B cena około 170 zł plus wymiana 100 zł.

pozdrawiam

Super dziękuje za informacje! Możesz polecić miejsce w Warszawie gdzie się z nim udać ? Najlepiej na prov żeby nie zaśmiecać grupy. Będę wdzięczny.

Witam.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna drugiego, w mojej "kolekcji", czasomierza. Tym razem wybór padł na zegarek na skórzanym pasku z kopertą mieszcząca się w rozmiarze min 41-47mm z jasna tarczą i mechanizmem mechanicznym, choć automat nie stanowiłby większej przeszkody.Styl zegarka elegancki,ale nie garniturowiec. Coś z klasą. Budżet miał być do 6tyś. Poszukiwania zegarka skupiającego w sobie wszystkie, bądź większość kryteriów, sprawiły, że kasa naciągnięta została do 10tyś i ostatecznie zaprowadziło mnie to w krąg marki ML. W związku z tym do Was kieruję pytanie o to co sądzicie o poniższych wyborach? Warte tych pieniędzy? (oczywiście cena ostateczna byłaby parę stówek mniejsza). Chłonąć będę wszystkie uwagi dotyczące wartości, jakości mechanizmów etc..

https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/masterpiece-retrograde-power-reserve--id7696295.htm

https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/masterpiece--id10353063.htm

https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/masterpiece--id10413572.htm

No właśnie. Tak też myślałem jako laik.. Ciężko trafić coś co łączyłoby wszystkie moje kryteria i było w uczciwej cenie.

Podbiję temat

Zegarek ustawiony 23 lutego według strony time-is noszony codziennie i sprawdzany według strony co 3-4 dni - raz pokazuje 3 sekundy na plusie innym razem 14sekund na plusie itd....

po tych 24-25 dniach jest 9sekund na plusie - w międzyczasie nie był korygowany poza datownikiem na początku miesiąca.

No z taką dokładnością to się jeszcze nie spotkałem.

post-68206-0-95790300-1553068696_thumb.jpg

post-68206-0-07094700-1553068732_thumb.jpg

Lubię tak co kilka minut na niego "rzucić okiem" :)

5134a86b37bb38168424981ef5117c63.jpg

Świetny. Jak duży masz nadgarstek?

Dzięki, około 17,2 - 17,5 cm.

Podbiję temat

Zegarek ustawiony 23 lutego według strony time-is noszony codziennie i sprawdzany według strony co 3-4 dni - raz pokazuje 3 sekundy na plusie innym razem 14sekund na plusie itd....

po tych 24-25 dniach jest 9sekund na plusie - w międzyczasie nie był korygowany poza datownikiem na początku miesiąca.

No z taką dokładnością to się jeszcze nie spotkałem.

Ja piernicze Paweł ale Ci się sztuka trafiła - SZOK !!!

Gratuluję ;)

Gratuluję ;)

Rónież gratuluję! ;) Naprawdę fajny, widać ML ma w portfolio różnorodne zegarki.

Edited by jackm

Gratuluję ;)

Jak będzie na ładnym pasku to będzie SZOK!!! a tak jest OK!!!

Poziom zadowolenia po 3 tygodniach coraz większy 67b90479e3c902949b1c4ca5fea51b02.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Brzoza2

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu klasycznego automatu ze złotymi akcentami. W oko wpadł mi ML Les Classiques

https://kraff.pl/zegarki-maurice-lacroix/6523-maurice-lacroix-les-classic-automatic-lc6098-ss001-131.html

Czy ktoś posiada podobny model? Jak jest z dokładnością mechanizmu? I jak z samym wykonaniem zegarka. Nie mam w Kielcach gdzie przymierzyć ponieważ nie mają tych modeli w Apartach. Z góry dzięki za opinie.

Les Classic to słaba pozycja w stajni ML , odradzam, jest wiele ciekawszych zegarków za te pieniądze. Jeśli ML to szukaj coś w Pontosach.

Może taki Pontos 6158-SS001-19E

Edited by tomek123er

Les Classic to słaba pozycja w stajni ML , odradzam, jest wiele ciekawszych zegarków za te pieniądze. Jeśli ML to szukaj coś w Pontosach.

Może taki Pontos 6158-SS001-19E

Dzięki za odpowiedź.

Niestety ale Pontosy za nic nie trafiają w mój gust. Jeżeli już to będę celował w Masterpieca. Jeszcze mam pytanie seria Classic jest słaba ze względu na mechanizmy czy raczej generalnie wykonanie / trwałość?

Podpisuję się pod sugestią nabycia Pontosa. Ja swojego na pewno nie oddam. :)

9542a02247ed8ec0cc1ce723cb36abb4.jpg

Classic ma dobry mechanizm, ale to zwykły model.

Wie ktoś gdzie dokupić bransoletę do niego, w necie nie mogę znaleźć a zibi mi powiedzieli że do tego zegarka to nie u nich?

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to dowiadywałem się o cenie bransolety: do s drivera bransoleta to koszt 850zl wysyłka w 24h.

Jakby kiedys ktoś coś to ja dowiadywałem się przez tego mejla u nich:

serwis@rct.pl